65 rocznica ślubu – jak jeszcze jest nazywana? Znaczenie i symbolika rocznic ślubu

Alicja Kamińska
65 rocznica ślubu

Obchody 65 rocznicy ślubu muszą być wystawne ze względu na wysoką rangę całego wydarzenia. W końcu 65 rocznica ślubu jest nadal zjawiskiem rzadkim, należy więc uhonorować osoby, które w szczęśliwym związku przeszły wspólną drogę. Sprawdź co warto wiedzieć na jej temat.

65 rocznica ślubu – symbolika

Im więcej wspólnych lat razem, tym nazwa rocznicy nabiera szlachetniejszego wyrazu. 65 rocznica ślubu nazywana jest inaczej rocznicą żelazną. W tym przypadku porównanie do żelaza ma na celu podkreślenie jedności i stabilności związku. Żelazo to materiał niesamowicie trwały, odporny na korozję i zniszczenia. Dlatego uznano, że najlepiej będzie odzwierciedlał wartości, którymi może poszczycić się para po 65 latach po ślubie.

65 rocznica ślubu – prezenty i życzenia

65 lat to naprawdę imponujący wynik, dlatego zarówno życzenia jak i prezenty powinny podkreślać prestiż obchodów rocznicowych. Ta rocznica dotyczy seniorów, dlatego upominki muszą być dopasowane do wieku i możliwości. Ciekawym pomysłem może być wyjście do restauracji, teatru czy opery. Zawsze warto wysłać też życzenia w tradycyjnej formie w formie listu lub kartki z gratulacjami. To również pamiątka, którą można zachować i wracać do niej wspomnieniami.

65 rocznica ślubu bez dwóch zdań należy do tych najważniejszych. Świętowanie warto zaplanować wcześniej, aby w uroczystości mogło wziąć udział jak najwięcej osób. To nada całemu wydarzeniu jeszcze więcej splendoru i pozwoli dzielić się szczęściem w rodzinnym gronie.

Sprawdź!
Śmieszny prezent na 25 rocznice ślubu. Propozycje zabawnych gadżetów
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Dębowe gody

Dębowe gody – którą dokładnie rocznicę oznaczają? Znaczenie i symbolika rocznicy

Next Article
70 rocznica ślubu

70 rocznica ślubu – jak obchodzić kamienną rocznicę ślubu?

Related Posts