14. rocznica ślubu – nazwa, symbolika, prezenty. Jak spędzić ten szczególny dzień?

Alicja Kamińska
14 rocznica ślubu

Kolejna rocznica tuż przed wami, dlatego możecie czuć dumę, że następny rok spędziliście wspólnie. Wiele przeżytych wspólnie lat skłania do głębszych przemyśleń, a także nabrania nowych, wspólnych priorytetów. 14. rocznica ślubu zachęca do podjęcia nowych wyzwań. To dobry moment, by rozpocząć dawno odkładaną aktywność.

14. rocznica ślubu – jak jest nazywana?

Każda rocznica posiada swoją dodatkową nazwę, która została nadana niemal 100 lat temu. Nazwy rocznic zostały przypisane tak, by odzwierciedlały stabilizację i niezniszczalność związku. 14.kojarzenia i podkreśla jej szlachetny charakter, oraz wytrwałość i odporność na uszkodzenia.

14. rocznica ślubu – symbolika

14. rocznica ślubu, czyli inaczej rocznica kości słoniowej to bardzo wyjątkowy czas. Jak sama nazwa wskazuje, po tylu wspólnie spędzonych latach wasz związek nabrał szlachetnych barw. Wasza miłość jest w stanie przetrwać wiele, gdyż niejednokrotnie była wystawiana na próbę. Kość słoniowa niegdyś była wielce pożądanym i trudno dostępnym materiałem. Tworzono z niej oryginalne ozdoby i biżuterię. Z czasem w związku ze znacznym zmniejszeniem populacji słoni, zrezygnowano z jej pozyskiwania. Do tej pory jednak kojarzy się z luksusem, bogactwem i wytrwałością. 

Prezenty z okazji 14. rocznicy ślubu

W czasie świętowania kolejnej rocznicy nie sposób zapomnieć o prezentach. Jeśli zależy ci na drogocenny  podarunku, możesz wybrać biżuterię, voucher na masaż lub opłacić kurs tańca. Mężczyźni z kolei z pewnością docenią alkohol z górnej półki w eleganckim opakowaniu, skok ze spadochronem, lub bilet na mecz jednej z ulubionych zagranicznych drużyn. Prezent dla par powinien uwzględniać ich indywidualne preferencje, może to być wspólne wyjście do teatru, na kolację, albo wyjazd na weekend w góry. Ważne, by był to prezent który ucieszy jubilatów.

Sprawdź!
Wełniana rocznica – siódma rocznica ślubu

Świętowanie rocznicy ślubu to wspaniały zwyczaj. Małżonkowie mają okazję przyglądnąć się temu, co razem tworzyli przez wiele lat. 14. rocznica ślubu jest równie ważna, co okrągłe obchody i zasługuje na wyjątkową oprawę. Świętować można z rodziną, lub zaszyć się gdzieś z dala od cywilizacji, by w pełni nacieszyć się swoim towarzystwem w samotności.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
diamentowe gody

Diamentowe gody – która to rocznica ślubu? 

Next Article
Perfumy dla panny młodej

Wyjątkowy zapach na wyjątkową okazję. Perfumy dla panny młodej

Related Posts