50 rocznica ślubu – prezent na złote gody.

Rafał Laskowski
50 rocznica ślubu prezent

Każdy z nas marzył lub wciąż marzy o odnalezieniu swojej drugiej połówki. Są jednak osoby, którym się to udało i trwają w związku małżeńskim od wielu lat. To właśnie im będzie poświęcony ten artykuł pt. „50 rocznica ślubu – prezent”. Złote gody są wyjątkowym wydarzeniem – okrągła rocznica budzi bowiem podziw i jest doskonałym dowodem na wzajemną miłość małżonków. Pary najczęściej chcą ten wielki dzień świętować w gronie najbliższych osób oraz znajomych. Niecodzienna okazja zasługuje nie tylko na elegancką uroczystość, ale również wyjątkowy prezent. Sprawdź, co możesz wręczyć na 50-lecie ślubu!

50 rocznica ślubu

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Podczas składania przysięgi małżeńskiej para młoda obiecuje sobie wzajemną miłość, szacunek i lojalność do końca życia. Wraz z każdym upływającym rokiem obchodzimy kolejną rocznicę małżeństwa. Pierwsza rocznica nosi potoczną nazwę „papierowa”, 10 jest „aluminiowa”, natomiast 25 – „srebrna”. 50 rocznica ślubu określana jest jako Złote Gody. To wielkie święto dla każdego małżeństwa. Z tej okazji pary często odnawiają przysięgę małżeńską (może się to odbyć zarówno w kościele, jak i urzędzie stanu cywilnego). Co warto podarować parze, która świętuje 50 rocznicę ślubu? Sprawdźmy to!

Sprawdź!
70 rocznica ślubu – jak obchodzić kamienną rocznicę ślubu?

Złote gody – prezent

Chcąc sprawić przyjemność parze obchodzącej 50-lecie ślubu i należycie podkreślić uszanowanie i podziw dla długości trwania małżeństwa, warto obdarować ich w ten wyjątkowy dzień oryginalnym i zapadającym w pamięć prezentem. Czym jednak kierować się wybierając ten idealny prezent? Wiele zależy nie tylko od stopnia pokrewieństwa z parą oraz stosunków, ale również stanu zdrowia małżonków, ich indywidualnych upodobań oraz twoich możliwości finansowych. W artykule pt. „50 rocznica ślubu – prezent” przedstawimy najciekawsze pomysły na niespodzianki oraz personalizacje klasycznych prezentów dla pary świętującej złote gody.

Eleganckie prezenty na 50 rocznicę ślubu – sprawdź, co warto kupić!

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na prezent praktyczny, czy spersonalizowany obiekt typowo ozdobny, powinieneś pamiętać o kilku ważnych aspektach. 50 rocznica ślubu jest wydarzeniem niezwykle uroczystym. Dlatego właśnie upominek musi spełniać kilka warunków. Należy zadbać o najwyższą jakość wykonania – nawet najmniejszy gadżet powinien pochodzić od renomowanego producenta. Bardzo ważna jest też pomysłowość i oryginalność. Prezent powinien wpisywać się w zainteresowania i poczucie humoru pary obchodzącej 50-lecie. Pamiętaj też o dbałości o szczegóły i elegancko zapakuj prezent – opakowanie powinno wyglądać odświętnie i jubileuszowo.

Jak spersonalizować upominek?

Odpowiednia personalizacja prezentu sprawi, że będzie on wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięci obdarowanych nim osób. Najprostszym sposobem jest dołączenie do prezentu kartki okolicznościowej. Można w niej napisać życzenia płynące prosto z serca oraz specjalną dedykację. Jednak kartki zwykle przechowywane są głęboko w szufladzie i z biegiem lat zapominamy o nich. Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem jest wykonanie graweru. Należy jednak wybrać odpowiedni upominek z materiału, na którym będzie możliwe wygrawerowanie specjalnej dedykacji (drewno, metal, srebro, złoto). Modne jest również naniesienie nadruku np. na pościeli czy ozdobnej poduszce – należy jednak pamiętać, że po czasie nadrukowany obraz może ulec wytarciu.

Sprawdź!
Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców. Propozycje upominków

Klasyczne propozycje prezentów dla par

Ponadczasowe, klasyczne upominki sprawdzą się przede wszystkim dla bliskich osób, które preferują spokój lub ich stan zdrowia nie należy do najlepszych. Standardowy zestaw prezentowy z powodzeniem możesz wręczać parom, z którymi nie łączą cię więzy krwi, przez co niekoniecznie znasz ich styl życia, sytuację oraz poczucie humoru. Aby znaleźć znakomity, praktyczny prezent, wystarczy kupić coś, co przyda się w każdym gospodarstwie domowym i odczarować klasykę wyjątkową dedykacją w formie haftu, graweru czy nadruku. Podczas składania zamówienia koniecznie zwróć uwagę na poprawne wpisanie tekstu – osoba wykonująca usługę przekopiuje go 1:1!

Komplet ręczników z wyhaftowaną dedykacją

Wysokiej jakości ręczniki przydadzą się każdemu. Zestaw kilku pięknych ręczników ze stosowną dedykacją świetnie sprawdzą się jako prezent dla dziadków i dalszych znajomych. Warto dobrać kolor pod wystrój łazienki osób obchodzących swoje święto, jednak nie jest to warunek konieczny.

Komplet pościeli z wyhaftowaną dedykacją

Równie dobrym rozwiązaniem jest zakup pościeli z wyhaftowanymi życzeniami lub monogramem. W przypadku bliższych znajomych lub rodziny możesz pokusić się o pościel z nadrukiem (zdjęcie pary lub sentymentalnego dla nich miejsca). Musisz jednak liczyć się z tym, że nadruk po kilku praniach może zacząć wyglądać nieestetycznie.

Album do zdjęć

Do ponadczasowych i bezpiecznych upominków należy również album do zdjęć – szczególnie dla starszych osób. Pamiętają bowiem oni czasy aparatów analogowych i preferują zdjęcia fizyczne, aniżeli w formie cyfrowej w laptopie. Na okładce albumu także możesz umieścić nadruk lub życzenia. Dedykowany album wypełniony zdjęciami z pewnością umili każdy jesienny wieczór!

Sprawdź!
Prezent dla męża na rocznicę ślubu. Pomysły na upominki

Oryginalny prezent na złote gody

Jeśli dobrze znasz parę świętującą 50-lecie ślubu, możesz postawić na naprawdę oryginalny i wyjątkowy prezent, który będzie doskonale dopasowany do ich stylu życia, zainteresowań oraz upodobań. Spersonalizowany i osobisty upominek doda szyku i sprawi, że para zapamięta go do końca życia. Podkreślenie ważności tego dnia jest niezwykle istotne: trwanie w związku małżeńskim przez tyle lat jest naprawdę godne podziwu – niech jubilaci o tym wiedzą! Dowiedz się, co warto w takiej sytuacji kupić!

Złote obrączki

Świetnym i niezwykle wyjątkowym pomysłem są złote obrączki dla małżonków. To bez wątpienia jedyny w swoim rodzaju prezent. Obrączki są symbolem szczęścia. Będą szczególnie przydatne, jeśli para zamierza odnowić ślubną przysięgę – zwykle na tę okazję małżonkowie nie kupują nowych obrączek. Możesz więc niejako pomóc im w prawdziwym odświeżeniu małżeństwa. Złote obrączki są jednak upominkiem dość kosztownym, dlatego mogą być prezentem wspólnym np. od wszystkich dzieci małżonków.

Alkohol dla koneserów

Jeśli para obchodząca rocznicę ślubu gustuje w mocniejszych trunkach, dobrym rozwiązaniem jest zakup ekskluzywnego alkoholu. Musisz jednak wiedzieć, w jakim rodzaju napojów wysokoprocentowych lubują się małżonkowie. Może być to zarówno wieloletnia whisky, jak i zestaw win lub likierów. Do alkoholu można dołączyć również gadżety dla koneserów alkoholi.

Kamienie do whisky w drewnianym pudełku z grawerem

Dla fanów whisky świetnie sprawdzą się kamienie, które pełnią funkcję lodu. Zwykle wykonane są z granitu i pozwalają schłodzić napój bez efektu rozwodnienia. Można kupić kamienie zapakowane w ozdobnym drewnianym pudełeczku z grawerem.

Sprawdź!
Wzruszające życzenia na 50 rocznicę ślubu – sprawdź najlepsze propozycje

Szklana karafka z dedykacją

Trafionym prezentem na złote gody będzie także szklana lub kryształowa karafka. Grawer na szkle zwykle wykonywany jest laserem CO2. Będzie to doskonała pamiątka na długie lata.

Grawerowane kieliszki do wina

Jeśli małżeństwo ma swój wieczorny rytuał w postaci wypijanej lampki wina, warto pomyśleć o kieliszkach. Aby spersonalizować prezent, w dobrym tonie będzie umieszczenie na szkle graweru.

50 rocznica ślubu – prezent na tę okazję powinien być wyjątkowy i spersonalizowany. W ofercie sklepów internetowych znajdziesz mnóstwo przedmiotów, na które będą mogły zostać naniesione osobiste życzenia czy monogramy. Zamawiając prezent zwróć jednak uwagę na czas obsługi zamówienia oraz dostawy – niekiedy wysyłka może trwać kilka dni, dlatego nie czekaj z zakupem do ostatniej chwili.

Zobacz także:
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
poszetka do garnituru

Poszetka do garnituru – jak nosić poszetkę w eleganckiej marynarce?

Next Article
elegancki strój dla chłopca na wesele

Elegancki strój dla chłopca na wesele – jak modnie ubrać dziecko na przyjęcie?

Related Posts