Prezent na 60 rocznicę ślubu dla rodziców i dziadków

Alicja Kamińska
prezent na 60 rocznicę ślubu

Diamentowe gody są często okazją do zorganizowania rodzinnego balu. Jubilaci mają już zwykle grono wnucząt i prawnucząt. Niekiedy młode pokolenie mieszka w odległych regionach kraju czy nawet za granicą. Na uroczystości 60 lat małżeństwa dziadków wreszcie wszyscy mogą się spotkać, porozmawiać i zabawić. Stęsknieni jubilaci wreszcie mają całą rodzinę przy sobie i już samo to jest dla nich niezwykle wzruszającym prezentem. A co podarować jako prezent na 60 rocznicę ślubu? Pomysły na upominki znajdziesz w dalszej części artykułu.

Diamentowy jubileusz. Co wręczyć małżonkom?

Nie każdy ma szczęście uczestniczyć w takiej uroczystości jak diamentowe gody rodziców, dziadków, dalszych krewnych czy przyjaciół. Dlatego doceń ten zaszczyt. Przyjmij zaproszenie i udaj się na imprezę, choćbyś miał pokonać daleką odległość. Złóż serdeczne życzenia i wręcz upominek szanownym jubilatom. Uniwersalne i przydatne prezenty to kosze ze słodyczami i nalewką, bukiet kwiatów oraz suplementy diety, wzmacniające zdrowie i siły witalne seniorów. Bliscy często wręczają też srebrne statuetki w kształcie serca z życzeniami i podziękowaniami. Miłą niespodzianką jest zamówienie życzeń i muzycznej dedykacji w telewizyjnym koncercie życzeń. Prezentem dla wszystkich gości będzie wyświetlenie multimedialnej prezentacji, zmontowanej z rodzinnych fotografii.

Wyjątkowe i wzruszające prezenty na 60 rocznicę ślubu

Niektóre upominki mają dla seniorów wartość wyjątkowo sentymentalną. Co wręczyć jubilatom, aby prezent na rocznicę ślubu dla rodziców stał się cenną pamiątką rodzinną? Przykładem takich wyjątkowych podarunków jest foto książka ze zdjęciami rodziny, ułożonymi chronologicznie od czasu przodków do najmłodszych członków rodziny. Równie oryginalnym prezentem jest ładnie wykonane i oprawione w ramkę drzewo genealogiczne rodziny. Kolejną ciekawą pamiątką będzie portret jubilatów, namalowany przez malarza na płótnie, ewentualnie kolaż ich zdjęć, wykonanych w różnych okresach małżeństwa.

Sprawdź!
Drewniana rocznica – świętowanie piątej rocznicy ślubu. Co symbolizuje i jak warto ją obchodzić?

Pomysły na praktyczne prezenty dla seniorów z okazji 60-lecia małżeństwa

Sporym powodzeniem cieszą się praktyczne prezenty oraz różne niespodzianki, które sprawią seniorom radość. Do takich upominków należą:

  • elegancka narzuta na łóżko do sypialni;
  • komplet porcelanowych filiżanek;
  • elektryczne koce, które szybko i przyjemnie ogrzeją zmarznięte stopy i przyniosą ulgę bolącym stawom;
  • turnus w ośrodku wczasowym dla seniorów z ofertą zabiegów rehabilitacyjnych;
  • dobrej jakości szlafroki z haftowanym grawerem;
  • obraz naścienny, związany z kultem religijnym.

Wybór prezentu na 60-lecie ślubu nie jest sprawą prostą. Zależy od upodobań seniorów, ich stanu zdrowia i osobowości. Małżonkom sprawnym i samodzielnym przyjemność sprawi wycieczka turystyczna, remont ich pokoju i wszystkie wymienione wyżej prezenty. Seniorom schorowanym lepiej podarować coś, co ułatwi im poradzić sobie na co dzień z ich niepełnosprawnością. Może to być dobrej jakości aparat słuchowy, prywatny zabieg korekcji wzroku, chodzik, ortopedyczny materac na łóżko czy też elektryczny wózek inwalidzki.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prezent na 15 rocznicę ślubu

Prezent na 15 rocznicę ślubu. Co wręczyć z okazji kryształowych godów?

Next Article
prezent na rocznicę ślubu dla żony

Prezent na rocznicę ślubu dla żony. Co podarować ukochanej kobiecie?

Related Posts