Prezent na 45 rocznicę ślubu. Jak uczcić szafirowe gody?

Rafał Laskowski
prezent na 45 rocznicę ślubu

Czy lepsza będzie duża impreza, aby jubilaci i goście zapamiętali na długo ten dzień? A może zorganizować po prostu uroczysty obiad dla najbliższych? No i co kupić parze, która ma za sobą tak długi staż małżeński? Jaki prezent na 45 rocznicę ślubu będzie odpowiedni? Jeśli masz takie dylematy, to pamiętaj, że najważniejsza jest pamięć o jubilatach, obecność w tak ważnym dla nich dniu, serdeczne życzenia i dobry nastrój podczas spotkania. Prezent równie dobrze może być wykwintny, jak i skromniejszy, ale darowany od serca.

Szafirowe gody. Bal rodzinny czy kameralna uroczystość?

Niektóre rodziny pielęgnują tradycję hucznego świętowania ślubnych jubileuszy, w tym też szafirowych godów. Organizowane są przyjęcia w lokalu. Dorosłe już dzieci i wnuczęta ustalają menu, dekorują salę i wynajmują orkiestrę. W balu bierze udział bliższa i dalsza rodzina, często z odległych regionów kraju. 45 rocznica ślubu to okazja do spotkania, rozmowy i świetnej zabawy. W innych rodzinach rocznice obchodzone są kameralnie, w gronie najbliższych osób. Goście spieszą z życzeniami i wręczają jubilatom prezenty. Jubilaci zaś witają gości i przyjmują gratulacje. Wspominają ze wzruszeniem dzień swojego ślubu i wspólne życie małżeńskie.

Sprawdź!
Elegancki prezent na rocznicę ślubu. Co podarować jubilatom?

Prezenty na rocznicę ślubu dla żony i męża

Szafirowy jubileusz to też okazja, aby małżonkowie podarowali sobie wzajemnie coś wyjątkowego. Co wybrać na prezent na rocznicę ślubu dla żony? Odpowiedni będzie na pewno bukiet róż i coś z biżuterii, na przykład złoty lub srebrny naszyjnik albo pierścionek ze szlachetnym kamieniem. Mężowi zaś kupić można elegancki zegarek na rękę albo upominek związany z jego zainteresowaniami. Przy okazji imprezy rocznicowej warto zorganizować profesjonalną sesję fotograficzną, w której udział wezmą małżonkowie. Wzruszającą pamiątką będą zdjęcia grupowe z rodziną i pozostałymi gośćmi.

Jaki wybrać prezent na 45 rocznicę ślubu dla rodziców?

Zapewne chcesz, aby twoi rodzice cieszyli się z prezentu. Jeśli masz wątpliwości, co im kupić, to po prostu zapytaj ich, czego potrzebują. Porozmawiaj i podpytaj, o czym marzą i co sprawiłoby im radość. Jeśli są zdrowi i sprawni, to idealnym prezentem byłaby wymarzona wycieczka egzotyczna albo podróż w miejsca kultu religijnego. Jubilatom, którzy nieco podupadli na zdrowiu, przyda się turnus w ośrodku wczasowym z zabiegami relaksacyjnymi i rehabilitacyjnymi.

Co wręczyć babci i dziadkowi z okazji 45-lecia ślubu?

Możesz kupić im milutkie koce z haftowanym grawerem albo personalizowane szlafroki. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy seniorzy marzą o tym, aby leżeć pod kocem przy kominku. Zdarza się, że babcia marzy o wycieczce nad morze, a dziadek o motocyklu Junak, który przypominałby mu lata młodości. Dlatego warto szczerze porozmawiać z nimi o tym, czego im brak do pełni szczęścia. Uniwersalnym prezentem jest kosz ze słodyczami i pamiątkowa statuetka w kształcie serca z dedykacją.

Sprawdź!
9 rocznica ślubu – w jaki sposób świętować glinianą rocznicę? Najlepsze pomysły na obchody rocznicy

Upominki na szafirowe gody dla kuzynów i przyjaciół

Szukasz pomysłu na prezent z okazji 45-lecia ślubu przyjaciół lub dalszej rodziny? Spójrz na te propozycje:

  • grawerowane kubki z zabawnym napisem;
  • poduszki z grawerowanym haftem;
  • szklane kufle z grawerem;
  • komplet filiżanek;
  • kupon zniżkowy na usługi biura podróży.

Wybierając prezent na 45-lecie małżeństwa, dopasuj go do stylu życia jubilatów. Jeśli nadal nie masz pomysłu na upominek, to kup kwiaty, dobry alkohol i złóż życzenia długich lat wspólnego życia w zdrowiu i szczęściu.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
śmieszny prezent na 25 rocznicę ślubu

Śmieszny prezent na 25 rocznice ślubu. Propozycje zabawnych gadżetów

Next Article

5 zasad doboru butów do sukienki ślubnej

Related Posts