Brylantowe gody – obchody 75 rocznicy ślubu. Jak uhonorować tą ważną rocznicę? Propozycje na udany jubileusz

Alicja Kamińska
Brylantowe gody

Każda rocznica jest wyjątkowa, jednak im więcej lat mija, tym bardziej szlachetnego znaczenia nabiera. Brylantowe gody to nazwa 75 rocznicy ślubu i bez wątpienia jest to ogromne osiągnięcie. Tak ważny dzień w życiu dwojga ludzi zasługuje na wyjątkową oprawę. Poznaj propozycje na świętowanie rocznicy ślubu.

Brylantowe gody – znaczenie

75 rocznica ślubu nazywana jest rocznicą brylantową. Połączenie szlachetnego minerału z ważnym jubileuszem jest dosyć oczywiste. Brylanty to jedne z najdroższych kamieni na świecie. Charakteryzują się odpornością na uszkodzenia i trwałością. Symbolizuje wieczną i prawdziwą miłość, która z czasem staje się coraz mocniejsza. Brylantowe gody są więc powodem do dumy, gdyż świadczą o niezwykłej sile waszego związku małżeńskiego. 

Nazwa została wymyślona przez Emily Post, specjalistkę do spraw etykiety, która nadała nazwy najważniejszym rocznicom.

Brylantowe gody – jak obchodzić?

Świętowanie 75 rocznicy ślubu dotyczy jedynie nielicznych par. Zazwyczaj to szczęście mają osoby, które w bardzo młodym wieku stanęły na ślubnym kobiercu. Obchody dotyczą więc seniorów, co trzeba uwzględnić planując organizację imprezy. Uroczysty obiad w restauracji to z pewnością najlepszy pomysł. Można zorganizować go w pięknym, cichym miejscu. Warto zadbać o stosowną oprawę i dekoracje. Po obiedzie można wręczyć upominki i kwiaty. Taka forma świętowania bez wątpienia przypadnie jubilatom do gustu i nie będzie dla nich męcząca.

Sprawdź!
25 rocznica ślubu – jak świętować srebrne gody? Pomysły na wzniosłe obchody rocznicowe

Brylantowe gody, czyli 75 rocznica ślubu nie zdarza się zbyt często. Jest to więc okazja do świętowania, najlepiej w gronie rodziny i bliskich przyjaciół. Ważne, by impreza nie była zbyt krzykliwa i sprawiała jubilatom przyjemność. W końcu to ich wielkie święto i powód do dumy.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
70 rocznica ślubu

70 rocznica ślubu – jak obchodzić kamienną rocznicę ślubu?

Next Article
Zawieszki na alkohol

Zawieszki na alkohol – elegancki drobiazg na weselny stół. Najmodniejsze motywy i ciekawe wzory na butelki

Related Posts