70 rocznica ślubu – jak obchodzić kamienną rocznicę ślubu?

Alicja Kamińska
70 rocznica ślubu

Każda kolejna rocznica ślubu to spore wydarzenie. Ogrom pracy jaki trzeba włożyć w udany związek jest niewyobrażalny. Dlatego okrągłe rocznice ślubu stanowią powód do dumy i radości. 70 rocznica ślubu wzbudza zawsze zainteresowanie, a obchodom towarzyszą liczne relacje w mediach. Sprawdź co warto wiedzieć na jej temat.

70 rocznica ślubu – rocznica kamienna

Wszystkie rocznice są sporym wydarzeniem i skłaniają do chwili zadumy i refleksji. Szczególnie, jeśli dotyczą kilku wspólnie spędzonych dziesięcioleci. 70 rocznica ślubu jest jedną z nich. Innym określeniem dla niej są tzw. kamienne gody. Skojarzenie jest oczywiste i wskazuje na niezwykłą wytrzymałość. Warto też zaznaczyć, że nawet z pozoru zwykły kamień stanowi mieszankę wielu minerałów o różnych właściwościach. 

Podobnie jest w małżeństwie. Związek budowany jest przez dwie osoby, a każda z nich wnosi inne wartości. Dzięki temu potrafią wspólnie zbudować relację, która niczym kamień trwa niewzruszenie przez wiele lat.

70 rocznica ślubu – statystyki

Jeśli uważasz, że 70 rocznica ślubu to rzadkość, jesteś w błędzie. Spora liczba par ma okazję świętować ten ważny jubileusz. Niegdyś na ślubnym kobiercu stawali ludzie bardzo młodzi, którzy co dopiero osiągnęli pełnoletniość. W związku z tym małżeństwa, które brały ślub w tak młodym wieku mają często powód do radości spowodowanej kamiennymi godami.

Sprawdź!
15. rocznica ślubu, czyli kryształowa rocznica. Jak świętować?

70 rocznica ślubu – prezenty

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym obdarować jubilatów obchodzącym kamienne gody. Prezent powinien przede wszystkim uwzględniać potrzeby małżonków. Może to być ozdobna dekoracja do domu, pamiątkowy medal lub statuetka, albo przyjęcie w restauracji na cześć rocznicy. Ważne, by nie zmęczyć nadmiernie świętującej pary, która w końcu ma już swoje lata.

Obchody 70 rocznicy ślubu to spore wydarzenie, dlatego należy zapewnić odpowiednią oprawę. Uroczysta kolacja lub obiad to dobry pomysł na wspólne świętowanie w gronie rodziny.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
65 rocznica ślubu

65 rocznica ślubu – jak jeszcze jest nazywana? Znaczenie i symbolika rocznic ślubu

Next Article
Brylantowe gody

Brylantowe gody – obchody 75 rocznicy ślubu. Jak uhonorować tą ważną rocznicę? Propozycje na udany jubileusz

Related Posts