13 rocznica ślubu – czy jest ważna? Sposoby na udane obchody koronkowych godów

Rafał Laskowski
13 rocznica ślubu

Bez wątpienia największą popularnością cieszą się rocznice okrągłe. To właśnie o nich pamięta całkiem spore grono rodziny i przyjaciół.Czy to jednak oznacza, że nie można świętować każdych godów? Nic bardziej mylnego! 13 rocznica ślubu, tak jak wszystkie pozostałe zasługuje na wspólną celebrację z ukochaną osobą w najbardziej wyszukany sposób.

13 rocznica ślubu – koronkowe gody

Każda rocznica ślubu ma swoja unikalna nazwę. Tak też jest w przypadku koronkowych godów. 13 rocznica ślubu pomimo liczby, która nie kojarzy się dobrze, to naprawdę ważna okazja. Nie bez powodu 13 rocznica otrzymała miano koronkowej, gdyż to właśnie ta liczba czyni ją wyjątkową. 

Sama koronka jest efektem misternej pracy, która wymaga nie tylko wytrwałości, ale również wiedzy i umiejętności. Zupełnie jak w małżeństwie. Aby związek dwóch osób był udany, należy nad nim pracować. Każdy z partnerów musi dać coś od siebie, by razem tworzyć zgrany duet. Nie jest to łatwe zadanie i potrzeba wielu lat, aby poznać nawzajem siebie i swoje oczekiwania.

Prezenty z okazji koronkowych godów

Prezenty na obchody rocznicowe są kwestią indywidualną. Jeśli jednak brakuje ci pomysłu, dobrze jest wykorzystać nazwę rocznicy i podarować ukochanej osobie prezent nawiązujący do konkretnych obchodów. 13 rocznica ślubu jest więc idealnym momentem, by podarować ukochanej zmysłową bieliznę wykonaną z koronki. Może się okazać, że taki prezent przyczyni się do odnowienia namiętności i bliskości w związku. 

Sprawdź!
55 rocznica ślubu – właściwe nazewnictwo i symbolika 

Na prezent dla mężczyzn można wybrać eleganckie dodatki do garnituru czy luksusowe perfumy. Biżuteria również jest dobrym pomysłem, szczególnie obecnie, gdy również mężczyźni coraz chętniej noszą metale i kamienie szlachetne na ozdobę.

13 rocznica ślubu – co zrobić dla siebie?

Tak imponujący staż małżeński wymaga szczególnego świętowania. Coraz więcej par decyduje się na wspólny wyjazd. To dobry sposób na odnowienie łączącej więzi, a także spędzenie czasu tylko we dwoje. Zazwyczaj w natłoku codziennych obowiązków bardzo brakuje w małżeństwie intymności i bliskości. 

Taki wyjazd może okazać się doskonałym sposobem, by ożywić dawne wspomnienia.Może to być też najlepsza sposobność, by spełnić swoje marzenia o dalekim wyjeździe w egzotyczne kraje, lub kilkudniowym wypadzie do hotelu i SPA. Cokolwiek zdecydujecie, ważne, by sprawiało wam radość i stanowiło zwieńczenie wspólnie spędzonych lat.

13 rocznica ślubu może kojarzyć się negatywnie. Jednak sama liczba nie powinna przysłonić uroków świętowania tak ważnej rocznicy. W tym przypadku 13-tka nie jest pechowa, a świadczy o wielkim zaangażowaniu i oddaniu małżonków. Rangę wydarzenia podkreśla materiał, który ją symbolizuje, czyli koronka. Trud włożony w wykonanie pięknej koronki odzwierciedla lata pracy nad udanym i spełnionym związkiem.

Zobacz także:
Sprawdź!
Śmieszny prezent na 25 rocznice ślubu. Propozycje zabawnych gadżetów
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
8 rocznica ślubu

8 rocznica ślubu – dlaczego jest ważna? Znaczenie i symbolika brązowej rocznicy

Next Article
9 rocznica ślubu

9 rocznica ślubu – w jaki sposób świętować glinianą rocznicę? Najlepsze pomysły na obchody rocznicy

Related Posts