40 rocznica ślubu – jaką nosi nazwę i dlaczego? Najważniejsze informacje 

Alicja Kamińska
40 rocznica ślubu

Rocznice ślubu są różnie nazywane. Każda okrągła rocznica ma swoją nazwę, która ma symbolizować wspólnie spędzone w związku lata. Sprawdź jak jeszcze nazywana jest 40 rocznica ślubu.

Rocznice ślubu – dlaczego są hucznie obchodzone?

Małżeństwo jest pełne wyzwań. Wymaga cierpliwości, kompromisów, a niejednokrotnie wyrzeczeń. Spędzenie wielu wspólnych lat w małżeństwie jest sukcesem, o którym marzy wiele par. Dlatego świętowanie każdej rocznicy to wyjątkowy moment w którym zdajesz sobie sprawę, jaka droga już jest za wami. Małżonkowie pragną cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil, bardzo często zapraszając do celebracji rodzinę i przyjaciół. Im więcej razem spędzonych lat, tym huczniejsze obchody rocznicowe. Zwyczaj świętowania rocznicy ślubu w gronie najbliższych jest coraz bardziej popularny także w Polsce.

Rocznice ślubu – skąd wzięły się ich nazwy?

Pierwsze nazwy rocznic zostały wymyślone w 1922 roku za sprawą Emily Post, która specjalizowała się w znajomości etykiety i dobrych manier. Utworzyła ona osiem nazw dla najważniejszych według niej rocznic: 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 70. Nazwy kolejnych zostały nadane 1937 roku przez Związek Jubilerów Amerykańskich. Do następnych rocznic przypisali oni materiał, który miał świadczyć o trwałości małżeństwa. W ten sposób im dłuższy był staż małżeński, tym bardziej drogocenny materiał symbolizował związek małżeński.

Sprawdź!
Papierowa rocznica ślubu – jak świętować pierwszą rocznicę?

40 rocznica ślubu – jak jest nazywana?

40 rocznica ślubu to naprawdę imponujący staż małżeński. Inaczej nazywana jest rocznicą rubinową. Rubin bowiem jest symbolem miłości, pożądania i pasji. Bardzo często pojawia się w pierścionkach zaręczynowych, jako dowód gorącego uczucia. Według ludowych legend, osoba która nosi biżuterię z rubinem przyciąga do swojego życia miłość, przyjaźń, odwagę i spokój. Rubin miał też zapewniać bogactwo, dlatego często był noszony przez możnych: arystokratów i królów. Według innych źródeł rubin ma moc przywracania pasji i harmonii w związku, zapewnia stałość uczuć oraz udane pożycie seksualne.

40 rocznica ślubu – co podarować ukochanej osobie?

40 rocznica ślubu symbolizuje trwałość i niesłabnącą miłość. Taki też powinien być prezent rocznicowy. Biżuteria z rubinem to dobry pomysł na prezent dla ukochanej. Zarówno pierścionek, kolczyki czy delikatna bransoletka sprawdzą się jako upominek przypominający o tym ważnym momencie. Pomysłem na prezent dla mężczyzny może być ozdobne opakowanie na alkohol, zestaw kieliszków czy spinki do mankietów. Jeśli chcesz obdarować swoich rodziców lub teściów, możesz wybrać spersonalizowane zestawy prezentowe z wybranym nadrukiem.

40 rocznica ślubu to również dobry moment, by wybrać się w dawno odkładaną podróż. Możesz razem z ukochaną osobą zwiedzać miejsca, o których zawsze marzyliście. Wspólne wspomnienia to najwspanialszy możliwy prezent. Dobrym pomysłem jest również romantyczna kolacja połączona z degustacją win, lub wyjazd na weekend w SPA.

Sprawdź!
Prezent dla męża na rocznicę ślubu. Pomysły na upominki

Obchodzenie rocznicy ślubu to popularna tradycja. W tym szczególnym dniu warto obdarować ukochaną osobę wyjątkowym upominkiem, który będzie przypominał o wspólnie spędzonych latach. Rubinowa rocznica to symbol trwałej miłości, dlatego dobrze celebrować ten moment w wyjątkowy sposób. Dobrym pomysłem na prezent jest biżuteria z rubinem, który symbolizuje 40 rocznicę ślubu.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy – jak dobrze spędzić wspólny czas po ślubie? 

Next Article
25 rocznica ślubu

25 rocznica ślubu – jak świętować srebrne gody? Pomysły na wzniosłe obchody rocznicowe

Related Posts