Prezent na 40. rocznicę ślubu. Pomysły na wyjątkowe upominki

Alicja Kamińska
prezent na 40 rocznicę ślub

Okrągła rocznica ślubu to zwykle ważne wydarzenie w życiu małżonków. To doskonała okazja do tego, aby zaprosić rodzinę i przyjaciół i wspólnie świętować. Często to dzieci i wnuczęta organizują przyjęcie i robią niespodziankę jubilatom. Zaproszeni goście mają niekiedy problem z wyborem prezentu na 40 rocznicę ślubu. Zastanawiają się, co wręczyć małżonkom? Jeśli ty też planujesz wziąć udział w tego typu uroczystości, to podpowiemy ci kilka sprawdzonych pomysłów na trafione podarunki.

Prezent na 40. rocznicę ślubu. Czym się kierować przy wyborze upominku?

Rodzaj prezentu zależy od tego, kim są dla ciebie jubilaci. Zwróć też uwagę na ich zainteresowania i tryb życia. Jeśli to twoi rodzice, to zapewne wiesz, czego potrzebują i jaki podarunek sprawi im radość. Jeśli dalsza rodzina lub para przyjaciół, to zapytaj bezpośrednio jubilatów, co chcieliby dostać. Możesz też dowiedzieć się tego od ich dzieci, zwłaszcza jeśli są organizatorami imprezy. Niekiedy goście składają się na prezent o dużej wartości i wtedy po prostu dopłacisz swoją część. Mimo to warto podarować jubilatom choćby drobiazg na pamiątkę ich święta i wspólnego spotkania.

Sprawdź!
Prezent na 15 rocznicę ślubu. Co wręczyć z okazji kryształowych godów?

Prezenty na 40-lecie ślubu dla rodziców

40 rocznica ślubu rodziców nie zawsze jest hucznie obchodzona. Czasami z różnych powodów rodzina organizuje tylko kameralną uroczystość. Bez względu na to należy rodzicom kupić coś wyjątkowego albo zrobić miłą niespodziankę. Oto propozycje na prezent ma rocznicę ślubu dla rodziców:

 • voucher na wycieczkę turystyczną z biurem podróży;
 • pakiet pobytowy z zabiegami Spa & Wellness w kurorcie wczasowym;
 • zestaw ekskluzywnej pościeli;
 • zdjęcie rodzinne, oprawione w ramki;
 • życzenia i upominek muzyczny w telewizyjnym koncercie życzeń;
 • zestaw eleganckich ręczników z personalizowanym nadrukiem.

Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu dla męża

Co można kupić na prezent mężowi, z którym przeżyło się wspólnie 40 lat? Może to być praktyczny prezent, jak na przykład zestaw narzędzi do majsterkowania czy aparat fotograficzny. Wybór podarunku zależy od zainteresowań małżonka, jego stanu zdrowia i sposobu na spędzanie wolnego czasu. Dobrze byłoby, gdyby prezent kojarzył mu się z jego hobby i ulubioną rozrywką. Równie dobrze jednak może być to niespodzianka, która skłoni go do podjęcia nowych aktywności. Jeśli twój mąż za dużo czasu spędza na kanapie, to kup mu psa albo rower. Będziecie mogli razem spacerować albo organizować wycieczki rowerowe.

Jaki prezent na 40. rocznicę ślubu dla cioci i wujka?

Ciocia i wujek należą do bliskiej rodziny. Często są to rodzice chrzestni albo po prostu kochane wujostwo, do którego jeździło się w odwiedziny albo na wakacje. Co im kupić z okazji tak wyjątkowego dnia? Może to być na przykład ładnie oprawiony album na zdjęcia rodzinne, voucher na pobyt w Spa dla dwojga albo komplet ładnych filiżanek z porcelany. Chcesz kupić jakiś drobiazg z przedmiotów dekoracyjnych? Jeśli obawiasz się, że nie trafisz w ich gust, to kup bon podarunkowy do sklepu z artykułami wyposażenia wnętrz.

Sprawdź!
Praktyczny prezent na rocznicę ślubu. Pomysły na upominki dla małżonków

Co kupić na rubinowe gody parze przyjaciół?

Zastanawiasz się, jaki wybrać prezent na rocznicę ślubu dla znajomych lub przyjaciół? Jeśli znacie się od dawna i często spędzacie razem czas, to zapewne macie sporą kolekcję wspólnych fotografii. Może są to zdjęcia ze wspólnych wakacji albo przyjęć czy różnych uroczystości? Możesz je zeskanować lub wykorzystać plik cyfrowy i zrobić z nich prezentację multimedialną. Dobierz do niej odpowiedni podkład muzyczny i nagraj serdeczne życzenia. Inny pomysł na prezent, idealny dla małżeństwa interesującego się kulturą i muzyką, to bilet do teatru lub filharmonii.

Poznaj pomysły na personalizowane prezenty na 40. lecie ślubu

Personalizacja wymaga pomysłu i pewnej organizacji, toteż tego rodzaju podarunki zawsze chwytają za serce. Prezenty personalizowane zawsze będą przywoływać jubilatom w pamięci wspólne z tobą chwile. Spójrz na wyjątkowe pomysły na prezent tego rodzaju:

 • zestaw ręczników lub szlafroków z wyhaftowanym grawerem;
 • pamiątkowe wazony lub para filiżanek z grawerem;
 • prezentacja multimedialna z nagranymi życzeniami;
 • zdjęcie grupowe rodziny i przyjaciół, z podpisami, życzeniami i elegancką ramką;
 • życzenia odczytane w koncercie życzeń wraz z dedykacją muzyczną.

Wiesz już, jak znaleźć wspaniały prezent na 40. rocznicę ślubu. Możesz wybrać prezent spersonalizowany, upominek typu bon, voucher lub bilet oraz prezent praktyczny, związany z życiem codziennym lub uprawianym hobby.

Zobacz także:
Sprawdź!
Diamentowe gody – która to rocznica ślubu? 
Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prezent na rocznicę ślubu dla znajomych

Prezent na rocznicę ślubu dla znajomych. Propozycje upominków

Next Article

Jak wzmocnić barierę hydrolipidową skóry?

Related Posts