11 rocznica ślubu – nazwa, symbolika i pomysły na udane obchody

Rafał Laskowski
11 rocznica ślubu

Świętowanie rocznicy to piękny zwyczaj coraz częściej praktykowany także w Polsce. Przyjęło się jednak, że obchodzi się jedynie okrągłe rocznice. A co z pozostałymi? Często pozostają bez echa, a pamiętają o nich jedynie sami małżonkowie. 11 rocznica jest jednak równie ważna, co każda inna, dlatego warto ją uczcić w szerszym gronie. Poznaj pomysły na celebrację kolejnej ważnej daty w związku.

11 rocznica ślubu – co symbolizuje?

Każda kolejna rocznica ślubu ma swoje wyjątkowe znaczenie. 11 rocznica ślubu jest szczególna, choć bywa przyćmiona przez obchody pierwszej wspólnej dekady. Nazywana jest rocznicą stalową i tak jak w przypadku wszystkich godów, materiał odzwierciedla wartości, jakie posiada związek z tak długim stażem. 

Stal bowiem to materiał niezwykle trwały, odporny na zniszczenia, a równocześnie można go dowolnie formować pod wpływem wysokiej temperatury. Podobnie jest w 11 letnim związku. Dwie osoby znają się już wystarczająco dobrze, zarówno swoje mocne jak i słabe strony. Równocześnie potrafią się dopasować do zmieniających się warunków, są elastyczni i nie straszne im zawirowania zewnętrzne. Trwają przy sobie bez względu na przeciwności losu.

11 rocznica ślubu – znaczenie liczby 11

11 rocznica ślubu jest ważna również z numerologicznego punktu widzenia. Liczba 11 bowiem uważana jest za liczbę mistrzowską, która symbolizuje nowy początek, wiedzę, intuicję, oraz umiejętność przekazywania swojego doświadczenia innym. Oznacza to, że jako małżeństwo z takim stażem możecie być wzorem dla innych par, które chętnie będą korzystać z waszego doświadczenia. 11 symbolizuje także rozpoczęcie nowego etapu w związku, który będzie dojrzewał z każdym kolejnym rokiem.

Sprawdź!
Prezent na 5 rocznicę ślubu dla żony, męża i pary przyjaciół

11 rocznica ślubu – jak spędzić stalowe gody?

Sposób w jaki ty i twoja druga połówka spędzicie swoją kolejną rocznicę zależy tylko od was. Najważniejsze jest, by ten dzień przeznaczyć w pełni na wspólną celebrację. Jeśli jako para doczekaliście się potomstwa, warto zorganizować dla dzieci czas u dziadków. W ten sposób można zaplanować dla siebie różne atrakcje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten dzień spędzić również z rodziną czy przyjaciółmi. Wybierzcie taki sposób świętowania, który będzie dla was najbardziej odpowiedni. To wasz dzień, chodzi przede wszystkim o to, by spędzić go na dobrej zabawie.

11 rocznica ślubu ma wyjątkowe znaczenie. Nie jest może zbyt popularna, ale równie istotna jak pozostałe. Jest też dobrym momentem, by spędzić czas z ukochaną osobą. W natłoku codziennych obowiązków łatwo popaść w rutynę, rocznica jest więc najlepszym momentem, aby zrobić coś wyjątkowego. Ustal ze swoją połówką na czym wam zależy i spędźcie niezapomniane i beztroskie chwile razem! Dzięki temu wasz związek nabierze nowych barw i wyjątkowych wspomnień.

Zobacz także:
Sprawdź!
Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
9 rocznica ślubu

9 rocznica ślubu – w jaki sposób świętować glinianą rocznicę? Najlepsze pomysły na obchody rocznicy

Next Article
12 rocznica śluba

12 rocznica ślubu – znaczenie i symbolika płóciennych godów

Related Posts