55 rocznica ślubu – właściwe nazewnictwo i symbolika 

Alicja Kamińska
55 rocznica ślub

Szmaragdowe gody to ponad pół wieku wspólnego życia. Pięć dekad, które nie zawsze były usłane różami, a jednak udało się wam przetrwać każdą przysłowiową burzę. Z tego powodu nie ma co czekać na huczne obchody aż do 60 rocznicy. 55 rocznica ślubu to okazja, którą należy świętować z rozmachem.

55 rocznica ślubu – nazwy i znaczenie

55 rocznica ślubu to inaczej szmaragdowe lub platynowe gody. Nazw tych używa się wymiennie, a każda z nich zdaje się pasować idealnie do tej rocznicy. Szmaragd należy do najdroższych i najtrudniej dostępnych kamieni szlachetnych na świecie. Uważany jest za symbol głębokiej miłości i oddania. Symbolizuje też piękno wewnętrzne i życie w harmonii, a także połączenie ze światem natury. Wartości te można w pełni połączyć z długoletnim związkiem małżeńskim.

Skąd w takim razie połączenie z platyną? Platyna przez wiele lat była uznawana za marną 

podróbkę srebra. Z czasem odkryto, że jest to bardzo szlachetny metal, o właściwościach cenniejszych nawet od złota. Wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia i działanie wysokiej temperatury. Powiązanie zatem z 55 rocznicą ślubu jest dosyć oczywiste i w pełni zrozumiałe.

55 rocznica ślubu – co podarować z okazji platynowych godów?

Z okazji szmaragdowych godów warto podarować upominek, który będzie równie trwały jak związek dwojga ludzi. Ciekawym pomysłem może okazać się fotoksiążka ze zdjęciami z ponad pięćdziesięciu lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Inną opcją jest upominek z grawerem, który będzie przypominał o tej ważnej rocznicy. Pomysłów jest naprawdę sporo, a każdy z nich powinien uwzględniać konkretne preferencje jubilatów.

Sprawdź!
12 rocznica ślubu – znaczenie i symbolika płóciennych godów

55 rocznica ślubu zasługuje na wyjątkową oprawę. Zwyczaj dawania sobie prezentów to miły gest w stronę ukochanej osoby i wspaniały sposób, by okazać uczucia, które z czasem nabrały wyjątkowego charakteru.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
25 rocznica ślubu

25 rocznica ślubu – jak świętować srebrne gody? Pomysły na wzniosłe obchody rocznicowe

Next Article
diamentowe gody

Diamentowe gody – która to rocznica ślubu? 

Related Posts