Sesja zaręczynowa – powody, dla których warto wziąć uwagę w sesji narzeczeńskiej. Poznaj najciekawsze inspiracje!

Alicja Kamińska
sesja zaręczynowa

Na sesje zaręczynowe decyduje się coraz więcej młodych par. Zdjęcia z oświadczyn stanowią niezwykłą pamiątkę, a sama sesja zaręczynowa może być także świetną zabawą, zbliżającą do siebie świeżo upieczonych narzeczonych. Zapoznaj się z poniższym tekstem i zobacz, co warto wiedzieć o przygotowaniach do takiej sesji!

Dlaczego warto zdecydować się na sesję zaręczynową?

Sesja zaręczynowa ma sporo zalet, które sprawiają, że coraz więcej par nie może wyobrazić sobie bez niej ślubnych przygotowań. Jakie argumenty wskazują, że zdecydowanie warto zdecydować się na sesję przed ślubem?

 1. Pamiątka pięknej chwili – chwila, kiedy z chłopaka i dziewczyny stajecie się narzeczonymi, stanowi jedną z ważniejszych zmian w waszej relacji. Chociaż teraz powtarzacie sobie, że będzie to dla was niezapomniany moment, czasami wspomnieniom warto pomóc! Dlaczego by zatem nie spróbować uchwycić emocji, jakie towarzyszyły wam podczas tej radosnej okazji?
 2. Oswojenie się z obiektywem – nie każdy czuje się w pełni swobodnie podczas pozowanych sesji zdjęciowych. Naturalne i spontaniczne emocje, które warto pokazać na zdjęciach ślubnych, wymagają pewnej praktyki. Sesja zaręczynowa może zostać zatem potraktowana jako test przed sesją ślubną.
 3. Zapoznanie się z fotografem – najczęściej profesjonalista, który wykonuje zdjęcia zaręczynowe jest później wybierany do stworzenia fotografii ślubnych. Taka okazja to zatem dobry moment, aby zdecydować o wyborze wymarzonego fotografa ślubnego oraz zapoznać się zarówno z jego techniką, jak i oczywiście z nim samym.
 4. Dobra zabawa – sesja zaręczynowa wydaje się niektórym parom niepotrzebnym wydatkiem i dodatkowym stresem. Jednak w zależności od chemii, jaką macie z fotografem, może to być doskonała okazja do dobrej zabawy i oddechem przed ciężkimi przygotowaniami do ślubu i wesela.
Sprawdź!
Ile róż na zaręczyny podarować wybrance?

Kiedy zrobić zdjęcia zaręczynowe?

Termin sesji zaręczynowej zależy przede wszystkim od tego, co planujecie zrobić po ze zdjęciami po ich otrzymaniu. Można wybrać np. jedną z tych opcji:

 • sesja odbywa się zaraz po oświadczynach – jeżeli przyszły pan młody jest absolutnie pewien pozytywnej reakcji na oświadczyny, może zorganizować sesję fotograficzną tego samego lub następnego dnia. Zaletą rozwiązania jest fakt, że emocje będą w was nadal żywe, co pięknie wyrazi się podczas takiej sesji;
 • sesja odbywa się po ustaleniu daty ślubu – to dobry pomysł w momencie, kiedy zależy wam nie tyle na spontanicznym uchwyceniu chwili, ile raczej wykorzystaniu profesjonalnych zdjęć do czegoś więcej niż tylko własnego użytku.

O czym pamiętać podczas przygotowań do sesji zaręczynowej?

Po zapoznaniu się z fotografem należy przejść do przygotowań do samej sesji na zaręczyny. Konieczne jest przemyślenie takich elementów jak miejsce i czas, ubiór, jaki każde z was będzie miało na sobie, dobór akcesoriów oraz późniejsze wykorzystanie zdjęć z sesji zaręczynowej. Ważne kwestie to:

 • miejsce – powinno wiązać się z nim jakieś przyjemne wspomnienie, ważne dla was obojga. Szczególnie popularne są parki, ogrody i obszary zabytkowe;
 • czas – najlepszy czas na wykonywanie zdjęć to tzw. złota godzina. Słońce daje wówczas ciepły, złotawy blask, który sprawia, że fotografowane osoby prezentują się wyjątkowo korzystnie. Jeżeli jednak z jakichś względów ten moment wam nie odpowiada, poradźcie się fotografa;
 • ubiór – kluczowym elementem każdej udanej sesji zdjęciowej jest odpowiedni dobór garderoby. W przypadku zdjęć na zaręczyny może to stanowić pewne wyzwanie. Jeżeli chcecie wypaść jak najkorzystniej, postarajcie się o ubiór tyleż schludny, co i wygodny. Nie warto zanadto się stroić, jeżeli sprawi wam to dyskomfort. Ponadto, konieczne będzie dopasowanie stylizacji do miejsca, w którym odbywa się sesja – np. elegancka sukienka i pełen garnitur będą wyglądały sztucznie i dziwnie w połączeniu z górskim krajobrazem;
 • akcesoria – niektórzy profesjonalni fotografowie mogą chcieć zaproponować wam dobór śmiesznych akcesoriów (sztuczne wąsy, zabawne napisy itp.). Nie musicie się jednak na nie zgadzać, szczególnie jeżeli zupełnie nie jest to w waszym stylu. Możecie jednak zdecydować się na dodatki, które dobierzecie sami. Mogą to być np. przedmioty związane z waszym hobby, gustowne dekoracje, a nawet ukochane zwierzaki;
 • to, co zrobicie ze zdjęciami – sesje zaręczynowe bardzo często stanowią przede wszystkim pamiątkę dla pary młodej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby fotografie wykorzystać także jako np. tło dla zaproszeń ślubnych, dekorację albo element kartki z podziękowaniem dla gości.
Sprawdź!
Jak przyjąć oświadczyny i pierścionek zaręczynowy?

Sesja zaręczynowa – podsumowanie

Chociaż sesja zdjęciowa z okazji zaręczyn nie jest obowiązkiem, warto przemyśleć jej wykonanie. Na pewno nie będziecie żałować swojej decyzji!

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pierścionek zaręczynowy rozmiar

Pierścionek zaręczynowy – rozmiar. Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka?

Next Article
obowiązki świadkowej

Obowiązki świadkowej na ślubie i weselu. Sprawdź, jakie zadania na nią czekają!

Related Posts