Wyjątkowe miejsce na zaręczyny – nasze TOP 5

Rafał Laskowski
miejsce na zaręczyny

Wskazując miejsce na zaręczyny, wybraliśmy te, które nowożeńcy uznają za idealne. Staraliśmy się nie pominąć niczego – miejsc z wyjątkowym klimatem, wyjątkowo romantycznych i wyjątkowo pasujących na tę okazję. Mamy nadzieję, że w naszym artykule znajdziesz mnóstwo inspiracji, które pozwolą ci ubarwić ten wyjątkowy dzień i sprawić, że dla twojej połówki będzie równie szczęśliwy, jak dla ciebie.

Miejsce na zaręczyny we Włoszech – nie tylko Wenecja i Rzym

Włochy są uważane za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Zgodni co do tego są panowie i panie, co tylko potwierdza, że jest to mekka zakochanych. Nie musisz od razu jechać do Wenecji lub Rzymu. Świetnym miejscem na oświadczyny może być winnica w urokliwym miasteczku, które wcale nie musi należeć do turystycznych kurortów. Przejrzyj przewodniki po tym wspaniałym kraju – może spodoba ci się np. San Giovanni Valdarno?

We Włoszech niemal każda uliczka i kawiarenka nadają się na romantyczny spacer. Oświadczyny na plaży? Proszę bardzo – mnóstwo nadmorskich miejscowości będzie odpowiednie do tego celu. Jeśli z kolei znasz język włoski, możesz spróbować dogadać się z obsługą lokalnej knajpki – z pewnością pomogą ci w zorganizowaniu romantycznego wieczoru.

Sprawdź!
Nietypowe obrączki – pomysły na wyjątkowe pierścionki dla Pary Młodej

Miejsce na zaręczyny – Paryż, czyli miasto zakochanych

To jeden z synonimów romantyzmu w naszych czasach. Paryż jest wspaniałym miejscem na zaręczyny, zwłaszcza jeśli twoja ukochana lubi podróżować i tak samo uwielbia kulturę europejską. To miasto ma w sobie klimat miłości, więc może po wycieczce do Luwru zechcesz zabrać swoją ukochaną na wieżę Eiffla i tam poprosić ją o rękę? Z pewnością będzie zachwycona. 🙂 Kolejnym wspaniałym miejscem na oświadczyny mogą być winnice, których nie brakuje w mniejszych miejscowościach. Z pewnością znajdziesz zakątek, który wyjątkowo spodoba się twojej ukochanej. Zapierające dech w piersiach widoki to nie tylko domena tropikalnych krajów. A właśnie – za chwilę przedstawimy właśnie jeden z nich.

Bali – oświadczaj się, jedz i kochaj

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc na świecie jest Bali – zyskało ono swoją popularność dzięki filmowi “Jedz, módl się i kochaj, w którym to główna bohaterka wśród wspaniałych balijskich pejzaży próbuje odnaleźć drogę do siebie samej, a przy okazji odnajduje także miłość swojego życia. Jeśli twoja ukochana także zna ten film, możesz zabrać ją na którąś z balijskich plaż i zadać to niezwykle istotne pytanie – romantyczne zaręczyny nad morzem to strzał w dziesiątkę! A może chcecie wypłynąć w romantyczny rejs? Na Bali wszystko jest możliwe.

Chorwacja – idealne miejsce na zaręczyny

Wśród naszych pomysłów na zaręczyny nie mogło zabraknąć Chorwacji, która zdaniem wielu osób stanowi idealne miejsce na zaręczyny. Pierścionek możesz wręczyć tak podczas kolacji w ogródku restauracyjnym, jak i na którejś z plaż. Wcześniej warto sprawdzić, czy hotel do którego się udajecie nie może pomóc ci zorganizować miejsce na zaręczyny – może obsługa przygotowałaby specjalny napis w waszym pokoju, rozrzuciła na łóżku płatki róż i przyniosłaby schłodzony szampan? W takiej scenerii aż się prosi zadać to najważniejsze pytanie.

Sprawdź!
Jak oświadczyć się mężczyźnie – pomysły na oświadczyny dla kobiet

Cudze chwalicie… A może zaręczyny w Polsce?

Możesz oświadczyć się również w Polsce i z pewnością będą to najbardziej spektakularne zaręczyny – o ile dobrze je zorganizujesz. Możesz wręczyć pierścionek zaręczynowy w Bieszczadach, nad morzem lub na jednym z pól lawendowych – a to tylko kilka z miejsc, o których warto pomyśleć. Wymarzone miejsce na zaręczyny w plenerze to także most zakochanych we Wrocławiu. Podobno przynosi ono szczęście, podobnie jak most nad Sekwaną.

Idealne miejsca na zaręczyny można mnożyć, jednak główną wagę warto przykładać do tego, gdzie najlepiej czuje się twoja ukochana? A może macie swoje ulubione miejsce, do którego chcecie jak najczęściej wracać? Czasem szczególną sympatią darzy się miejsce, w którym po raz pierwszy się spotkaliście. Zastanów się, zaplanuj i zorganizuj to w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada wam obojgu. W końcu ty też chcesz wspominać ten dzień jak najlepiej. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy ci mnóstwa inspiracji i już wiesz, w jakim kierunku mają zmierzać przygotowania do zadania tego najważniejszego pytania.

Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pomysł na zaręczyny

Pomysł na zaręczyny – 5 sposobów na to, jak się oświadczyć

Next Article
zaręczyny w domu

Zaręczyny w domu – romantyczny moment w wyjątkowym miejscu

Related Posts