Piosenka na zaręczyny – jaki utwór wybrać?

Alicja Kamińska
piosenka na zaręczyny

W poniższym artykule podpowiemy, jakie utwory idealnie pasują w dniu, w którym oświadczysz się swojej przyszłej żonie. Podpowiemy też, w którym momencie je włączyć oraz jak praktycznie wykorzystać tekst piosenki na zaręczyny. Możliwości jest wiele i z pewnością wykorzystasz któryś z naszych pomysłów.

Polskie piosenki na zaręczyny:

 • Cleo – Kocham;
 • Wersow – Ktoś taki jak ty;
 • Myslovitz – Chciałbym umrzeć z miłości; 
 • Ich Troje – Zawsze z Tobą chciałbym być;
 • Grzegorz Hyży – O pani!;
 • Zbigniew Wodecki – Lubię wracać tam gdzie byłem;
 • Jamal – Peron;
 • Pidżama Porno – Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości.

  Piosenka na zaręczyny – jaki utwór wybrać?

  Hitów o miłości powstało wiele i każdy z wykonawców ma w swoim repertuarze przynajmniej jeden taki przebój. Można też znaleźć artystów, dla których miłość jest tematem przewodnim. Jednym z nich jest amerykański wykonawca Barry White, który od lat tworzy nastrojową muzykę. 

  Zanim wybierzesz piosenkę na zaręczyny, powinieneś wziąć pod uwagę gust swojej ukochanej. Idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dzieła jednego z polskich artystów. Z łatwością uda wam się je zaśpiewać, kiedy tylko przyjdzie ochota na wspomnienia.

  Sprawdź!
  Catering na wesele, czyli co jeść w trakcie przyjęcia weselnego?

  Oczywiście, zagraniczne piosenki też mają wiele do zaoferowania. Utwory w języku francuskim czy włoskim zagwarantują romantyczną atmosferę; a te w języku angielskim, ponadczasową poezję.

  cytatL William Shakespeare: jeśli muzyka jest pokarmem miłości, graj dalej

  Piosenki na zaręczyny – zagraniczne

  • Joe Dassin – Et si tu n’existais pas;
  • Whitney Houston – I have nothing;
  • Bruno Mars – Marry you;
  • John Legend – All of me;
  • Franco de Vita – Te amo;
  • Jason Mraz – I’m yours;
  • Dean Martin – Ain’t that a kick in the head;
  • Diana Ross & Lionel Richie – Endless love;
  • Bryan Adam & Luciano Pavarotti – ‘O sole mio.

  Zaręczynowa porada 💍

  Dobrym pomysłem jest wybranie piosenki, czy motywu muzycznego, z ulubionego filmu przyszłej narzeczonej. Szeroki wybór oferują filmy animowane Disneya. „Miłość rośnie wokół nas” czy „Kiedy jesteś tu” to tylko przykłady romantycznych przebojów, które poruszą każdego! 

  W którym momencie oświadczyn powinien rozbrzmieć tekst piosenki?

  To kiedy włączysz muzykę, zależy od planu, który przygotowałeś, ale możliwości masz wiele. Świetnym pomysłem jest zaproszenie dziewczyny na karaoke. O ile pozwalają ci na to umiejętności wokalne, zrób ukochanej niespodziankę i zaśpiewaj jej romantyczny przebój

  Zaplanowałeś, że oświadczysz się swojej wybrance w restauracji i chcesz, aby to wydarzenie na długo pozostało w pamięci? Zwróć uwagę na każdy szczegół. Przemyśl, kiedy dokładnie ma paść „Czy zostaniesz moją żoną?”, a także poinstruuj obsługę, w którym momencie włączyć jej ulubiony hit.

  Sprawdź!
  Romantyczne zaręczyny nad morzem
  romantyczne zaręczyny: 1. włącz muzykę 2. zatańcz z ukochaną 3. oświadcz się w kluczowym momencie piosenki

  Zanim wręczysz pierścionek zaręczynowy, dokładnie to zaplanuj

  Piosenka na zaręczyny to tylko jeden z elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Skoro czytasz ten artykuł, to jesteś przekonany, że twoja dziewczyna jest tą jedyną, i zależy ci, aby przyjęła oświadczyny. W takim wypadku, jeśli nie do końca wszystko pójdzie idealnie, nie będzie to miało większego wpływu na jej decyzję. Jednak warto, aby ten dzień stał się dla niej wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem. Jeśli w realizacji planu biorą udział inne osoby, dopilnuj, żeby każdy dokładnie wiedział, co i kiedy ma robić.

  Podsumowanie – sprawdź, o czym musisz pamiętać

  Po pierwsze potwierdź wcześniej rozmiar pierścionka i dobierz piosenkę na zaręczyny, którą lubi również wybranka twojego serca. Nie stresuj się, nikomu to nie służy, a zrelaksowany masz większe szanse na usłyszenie upragnionego „tak”. Uzgodnij z innymi osobami moment, w którym momencie włączysz miłosny przebój. Na koniec wystarczy już tylko cieszyć się szczęśliwą chwilą.

  Zobacz także:
  Archiwum: kwiecień 2023
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Previous Article

  Jakie kurtki i płaszcze damskie są odpowiednie na szczególne okazje?

  Next Article
  jak przyjąć zaręczyny

  Jak przyjąć oświadczyny i pierścionek zaręczynowy?

  Related Posts