Jak się oświadczyć? Spraw, aby dzień zaręczyn był romantyczny i niezapomniany dla was obojga!

Rafał Laskowski
jak się oświadczyć

Oświadczenie się dziewczynie to ekscytujące i jednocześnie stresujące wydarzenie. Pytanie o to, czy chce się z kimś spędzić resztę życia to nie wszystko: warto zadbać także o odpowiednią atmosferę i pierścionek, który pięknie zaprezentuje się na palcu wybranki. Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak się oświadczyć, zapoznaj się z poniższym tekstem. Podpowiemy, o czym pamiętać, aby wydarzenie przebiegło zgodnie z planem.

Jak się oświadczyć? Planowanie zaręczyn

Nie wiesz, jak się oświadczyć? Dokładne zaplanowanie zaręczyn to nie tylko gwarancja, że twoja wybranka będzie zachwycona. Niektórym pomaga to w uporaniu się ze stresem związanym z zadaniem ważnego pytania. Dlatego oświadczyny, jak i wszystko, co z nimi związane, warto przemyśleć z wyprzedzeniem – a jest nad czym się zastanawiać! Konieczny będzie wybór miejsca, pierścionka zaręczynowego, kwiatów itp. W ten sposób unikniesz faux-pas, a ten ważny dla was dzień z pewnością będzie niezapomniany.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla wybranki?

Zanim dowiesz się, jak się oświadczyć, przeczytaj, jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej. Wielu mężczyzn postępuje zgodnie z tradycją i nabywa pierścionek, którego wartość wynosi tyle, co dwie pensje. Nie da się jednak ukryć, że to wygórowana kwota, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto jeżeli twoja wybranka nie przywiązuje dużej wagi do biżuterii i drogich rzeczy, zakup pierścionka za kilka tysięcy może wręcz wprawić ją w zakłopotanie.

Sprawdź!
Oświadczyny – co powiedzieć? Sposoby na przygotowanie się i najlepsze pomysły na zaręczyny

Jaki pierścionek wybrać?

Kiedy ustalisz kwotę, zastanów się, który materiał będzie odpowiedni. Złota biżuteria prezentuje się bardzo efektownie, niestety może się zdarzyć, że przyszła panna młoda jest uczulona na ten materiał. Co natomiast z kamieniem? Chociaż największą furorę nadal robi brylant, sklepy jubilerskie oferują całą gamę pierścionków ze szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami. Wyglądają one równie pięknie, co klasyczny diament.

Jak ustalić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Najtrudniejsze wydaje się znalezienie pierścionka, który będzie idealnie pasował na serdeczny palec twojej dziewczyny. Jest na to dość prosty sposób: „pożycz” któryś z jej pierścionków i zanieś do jubilera. Będzie on w stanie ocenić, jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego będzie odpowiedni.

Prywatnie czy publicznie – jak wybrać miejsce na zaręczyny?

Kolejnym elementem, który należy przemyśleć, jest wybór miejsca, w którym oświadczysz się swojej wybrance. Może wydawać się to nieoczywiste, ale bardzo często właśnie od tej decyzji zależy, jaką usłyszy się odpowiedź. Jak się oświadczyć – w ustronnym miejscu czy tam, gdzie są inni ludzie?

Tradycyjne zaręczyny

W wielu kręgach popularne są tradycyjne zaręczyny, np. w domu przyszłych teściów. Jeżeli twoja partnerka pochodzi z rodziny o konserwatywnych wartościach, a twoje relacje z jej rodzicami są dobre, poproszenie o rękę w ich obecności będzie odpowiednim wyborem.

Publiczne i oryginalne zaręczyny

Coraz większą popularnością cieszą się zaręczyny w takich miejscach jak koncerty. Te będą idealne dla kobiety, która lubi być w centrum uwagi i czeka na oświadczyny w miejscu publicznym. Jeżeli natomiast twoja druga połówka ma w sobie ducha przygody i nie boi się nietypowych sytuacji, może zdecydujesz się na zaręczyny podczas skoku na bungee albo lotu balonem? Taka oryginalna forma oświadczyn z pewnością przypadnie jej do gustu.

Sprawdź!
Jaki pierścionek zaręczynowy zachwyci ukochaną?

Romantyczna kolacja zaręczynowa

Jak się oświadczyć? Na romantycznej kolacji przy świecach! To klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Ekskluzywna restauracja lub kolacja we dwoje, np. na hotelowym balkonie z widokiem na morze – to wszystko stworzy niezwykle romantyczny nastrój i na pewno pomoże przekonać twoją dziewczynę, aby stała się narzeczoną.

Oświadczyny w domu

W cichych zaręczynach w domowym zaciszu nie ma nic złego, szczególnie jeżeli twoja partnerka nie lubi zbytniego zgiełku, a zamiast imprez w klubie woli poczytać w spokoju książkę. Pamiętaj przy tym o odpowiedniej atmosferze. Ugotuj pyszny obiad (lub zamów catering), kup butelkę wina, przygotuj dziewczynie relaksującą kąpiel i dopiero wtedy zaproponuj oświadczyny.

Mowa prosto z serca – co powiedzieć podczas zaręczyn

W przypadku mowy wygłaszanej podczas oświadczyn najlepiej jest postawić na prostotę. Nie sil się na recytowanie poezji, której nie rozumiesz ani nie śpiewaj serenady, jeżeli nie masz talentu muzycznego. Twoje wyznanie będzie wówczas sztuczne i niezręczne.

Zamiast tego zapytaj swojej partnerki, czy chciałaby spędzić resztę życia u twojego boku; skomplementuj ją, powiedz, jak bardzo ją kochasz i cenisz. Klękanie, chociaż robi wrażenie, także nie jest wymagane. Spójrz wybrance głęboko w oczy, trzymaj ją za rękę lub delikatnie przytul. Takie małe, ale jednocześnie romantyczne gesty stopią serce każdej dziewczyny!

Pomysły na zaręczyny – podsumowanie

Wiesz już, jak się oświadczyć. Pomysłów na oświadczyny jest bardzo wiele, dlatego z pewnością nie będziesz miał problemu ze znalezieniem inspiracji. Pamiętaj, aby uważnie dobrać okoliczności do charakteru i oczekiwań swojej wybranki – wówczas proszenie o rękę na pewno zakończy się wyczekiwanym tak!

Sprawdź!
Jak przyjąć oświadczyny i pierścionek zaręczynowy?
Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
kwiaty na zaręczyny

Kwiaty na zaręczyny – najpiękniejsze bukiety dla ukochanej. Sprawdź, jaka jest symbolika kwiatów i które będą najodpowiedniejsze

Next Article
pierścionek zaręczynowy rozmiar

Pierścionek zaręczynowy – rozmiar. Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka?

Related Posts