Pierścionek zaręczynowy – rozmiar. Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka?

Rafał Laskowski
pierścionek zaręczynowy rozmiar

Trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy twoja ukochana właśnie powiedziała „tak”, ty wsuwasz jej na palec pierścionek a on… nie pasuje! Coraz częściej pary decydują się na wspólny wybór i zakup pierścionka. To znacznie ułatwia sytuacje, ponieważ kobieta może go zmierzyć. Jeżeli jednak jesteś tradycjonalistą i sam chcesz kupić partnerce pierścionek zaręczynowy, rozmiar jest tym, co koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę przed wybraniem się do jubilera. Przekonaj się, co brać pod uwagę!

Pierścionek zaręczynowy – rozmiar, czyli właściwie co?

Na samym początku warto uściślić kwestię tego, co właściwie mamy na myśli, mówiąc o rozmiarze pierścionka lub obrączki. Wybierając pierścionek zaręczynowy, rozmiar powinieneś definiować jako jego wewnętrzną średnicę. Pierścionki mają bardzo różną grubość, dlatego mierzy się zawsze wewnętrzną stronę obrączki z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra.

Większość producentów biżuterii ma swoje własne wewnętrzne tabele rozmiarów, które pozwolą ci wybrać odpowiedni rozmiar.

Pierścionek zaręczynowy – rozmiar. Jak go ustalić?

Ustalenie rozmiaru palca drugiej połówki wcale nie jest proste. Szczególnie w momencie, kiedy twoim celem jest zaskoczenie ukochanej. Za najlepszy i jednocześnie najłatwiejszy sposób uchodzi „pożyczenie” na chwilę jednego z pierścionków, które twoja przyszła narzeczona nosi na co dzień.

Sprawdź!
Wiersze o miłości – najpiękniejsze wiersze miłosne znanych poetów

Wypadki chodzą po ludziach, dlatego nie radzimy wybierać pierścionka z diamentem po babci. Zabierając przykładową obrączkę do jubilera, znacznie łatwiejszy będzie wybór odpowiedniego pierścionka.

Dokonaj pomiaru palca drugiej połówki

Jeżeli zaręczyny nie są całkowitym sekretem możesz po prostu zmierzyć obwód palca swojej partnerki. Centymetr powinien znaleźć się wokół palca, blisko nasady palca za kostką. Jednak miej na uwadze jedną rzecz! W ten sposób zyskujesz informację o obwodzie wewnętrznym pierścionka, a nie o jego średnicy. Tę ostatnią otrzymasz przy pomiarze suwmiarką, który jednak nie jest szczególnie dokładny.

Wybierz się do jubilera z partnerką

Kupno biżuterii ukochanej osobie nie powinno nikogo dziwić. Nawet jeżeli nie chcesz zdradzać drugiej połówce swoich planów, możesz zorganizować wizytę u jubilera pod innym pretekstem. Przymierzanie kolejnych pierścionków daje najbardziej wiarygodne informacje na temat tego, jaki jest idealny rozmiar.

Poproś o pomoc

Jeżeli pomimo powyższych porad nadal czujesz się skonfundowany i niepewny, masz jeszcze jednego asa w rękawie. Dobrym pomysłem może bowiem okazać się konsultacja z osobą, która dobrze zna twoją partnerkę. Najlepiej, aby była to jej bliska przyjaciółka, siostra albo mama. One na pewno mogą ci w dobraniu odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Istnieje także duża szansa, że pomogą ci dochować sekretu.

O czym jeszcze pamiętać w sklepie jubilerskim?

Kiedy w grę wchodzi pierścionek zaręczynowy, rozmiar musi być idealny. Co to właściwie znaczy? Najlepiej wybrać taki, który podczas noszenia nie zsuwa się, ale jednocześnie nie wymaga wciskania na palec. Znasz już skuteczne metody pomiaru palca i obrączki, jednak warto przytoczyć jeszcze kilka uwag.

  1. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że rozmiar palca jest kwestią bardzo względną. Na jego obwód w istocie ma wpływ bardzo wiele różnych czynników (od zmian hormonalnych powodowanych cyklem miesiączkowym po kwestię tak z pozoru banalną, jak pora dnia i pogoda. Wieczorem w organizmie może zbierać się więcej wody, dlatego pierścionek, który rano pasował idealnie, może zacząć uwierać.
  2. Ustal także z partnerką, na którym palcu chciałaby nosić pierścionek. To ważne, ponieważ ludzkie ciało nie jest symetryczne. Palec serdeczny prawej dłoni może być nieco szerszy od tego samego palca na lewej dłoni.
  3. Zgodnie z tradycją pierścionek zaręczynowy kobiety noszą na prawej dłoni, jednak w gruncie rzeczy jest to dosyć indywidualna kwestia i nie wszystkie panie tolerują biżuterię noszoną właśnie w tym konkretnym miejscu.
Sprawdź!
Wyjątkowe miejsce na zaręczyny – nasze TOP 5

Rozmiar pierścionka zaręczynowego – podsumowanie

Kiedy kupujesz ukochanej pierścionek zaręczynowy, rozmiar ma kluczowe znaczenie. Chodzi przecież o to, aby twoja narzeczona mogła nosić go na co dzień bez strachu o to, że zsunie się podczas wykonywania codziennych czynności. Pamiętaj, że wszyscy producenci dysponują danymi, które dokładnie określają rozmiar konkretnych pierścionków. Istnieje także kilka sprawdzonych sposobów na zmierzenie średnicy palca swojej ukochanej. Jeżeli zależy ci na niespodziance, dobrym pomysłem może być poproszenie o pomoc zaufaną osobę.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak się oświadczyć

Jak się oświadczyć? Spraw, aby dzień zaręczyn był romantyczny i niezapomniany dla was obojga!

Next Article
sesja zaręczynowa

Sesja zaręczynowa – powody, dla których warto wziąć uwagę w sesji narzeczeńskiej. Poznaj najciekawsze inspiracje!

Related Posts