Co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu? Sprawdź najważniejsze informacje!

Rafał Laskowski
co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu

Pierścionek zaręczynowy to bardzo ważny, sentymentalny element biżuterii. Jednak po ślubie w grę wchodzi jeszcze obrączka, która jest symbolem zawartego związku małżeńskiego. Jednak nie każdy wie, co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat. 

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po oświadczynach?

Po oświadczynach większość pań, zgodnie z polską tradycją, nosi pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu (czwartym) prawej dłoni. Nie jest to oczywiście ścisła zasada. Coraz więcej kobiet zaczyna nosić pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni, a także niekoniecznie na palcu serdecznym. Ta swoboda wynika z jednej strony z powolnego odchodzenia od tradycji,a z drugiej po prostu z wygody. Kobiety zaczynają stawiać przede wszystkim na swój komfort, a nie sztywne zasady. 

Co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu?

Dla wielu pań pierścionek zaręczynowy i obrączka mają tak samo wielkie znaczenie. Podczas gdy ten pierwszy noszony jest także ze względów dekoracyjnych, obrączka nacechowana jest jednoznaczną symboliką. Podczas ceremonii ślubnej obrączke zazwyczaj nakłada się na palec serdeczny prawej dłoni. Ale co w sytuacji, jeśli akurat na tym palcu nosisz pierścionek? Na czas samego ślubu wiele kobiet decyduje się przełożyć ten element biżuterii na drugą rękę lub na inny palec. Rozwiązaniem może być także pozostawienie pierścionka w domu, ale panny młode raczej rzadko decydują się na takie rozwiązanie. 

Sprawdź!
Jak powinny wyglądać zaręczyny doskonałe? Sprawdź, w jaki sposób zaplanować niezapomniane oświadczyny

Jak nosić pierścionek i obrączkę po ceremonii zaślubin? 

Po ślubie polskie mężatki noszą zazwyczaj pierścionek zaręczynowy na tym samym palcu, co obrączek, to znaczy na serdecznym prawej dłoni. Czasami jednak przekładają cały ten zestaw lub jeden element na drugą dłoń. Coraz popularniejsze staje się noszenie biżuterii ślubnej na lewej ręce. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, zwłaszcza dla osób, które są praworęczne i na co dzień to właśnie prawa ręka jest tą dominującą. 

Alternatywne sposoby noszenia pierścionka i obrączki 

W sposobie noszenia pierścionka zaręczynowego i obrączki istnieje coraz większa dowolność i swoboda. Wiele pań decyduje się na przykład na noszenie tych elementów na łańcuszku lub przy bransoletce. Każdy sposób jest dobry, jeśli tylko zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że w niektórych miejscach pracy noszenie biżuterii na dłoniach jest niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa. 

Jeśli zastanawiasz się, co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu, nie musisz zbyt wiele czasu poświęcać na te rozważania. Pierścionek wystarczy przełożyć na inny palec, ale nie jest to obowiązkowe. Tak naprawdę w tym temacie panuje duża dowolność. 

Zobacz także:
Sprawdź!
Sennik – zaręczyny i ich znaczenie w snach
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
po co brać ślub

Po co brać ślub - sprawdź, czy warto wchodzić w związek małżeński!

Next Article
ślub z chrzcinami

Ślub z chrzcinami - jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Related Posts