Romantyczne zaręczyny w górach

Alicja Kamińska
zaręczyny w górach

Dla pasjonatów wyjątkowych przeżyć, oświadczyny nie mogą być sztampowe i pozostawiać po sobie wrażenie niewykorzystanego potencjału tego wyjątkowego dnia. Co prawda takie wydarzenia trzeba planować odpowiednio wcześnie, ale zapewniamy, że warto się do tego odpowiednio przyłożyć. Poniżej zebraliśmy przydatne podpowiedzi dla tych, którzy planują oświadczyć się właśnie w ten sposób.

W jaki sposób wybrać miejsce na zaręczyny w górach?

Dla jednych idealnymi górami są Świętokrzyskie, inni wolą Tatry lub Pieniny. Z pewnością znasz swoją drugą połówkę na tyle, by mieć pewność, jakie wysokości preferuje i gdzie chciałaby się udać. Takie miejsce zawsze stanowi dobry pomysł- widoki zapierają dech w piersiach, a poza tym ten niepowtarzalny klimat…

Zaproponuj swojej ukochanej wycieczkę do miejsca, które nie jest zbyt zatłoczone. Możecie np. wybrać się w Bieszczady na wiosnę i poszukać lokalizacji, które zazwyczaj nie są oblegane przez turystów. Nawet Zakopane ma swoje uliczki, do których zwykle nie zapuszcza się tłum turystów. Właśnie tam możesz wręczyć pierścionek zaręczynowy swojej ukochanej.

Chcąc zafundować sobie romantyczny weekend, możecie wybrać się do pensjonatu lub hotelu z pięknym widokiem na górskie zbocza, zorganizować kolację i to tam zorganizować niezapomniane zaręczyny. Mamy w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów, które z pewnością przypadną ci do gustu.

Sprawdź!
Jak powinny wyglądać zaręczyny doskonałe? Sprawdź, w jaki sposób zaplanować niezapomniane oświadczyny

Inaczej niż zwykle – edycja: zaręczyny w górach

Poniżej kilka pomysłów nieco odbiegających typowością od tego, co opisaliśmy do tej pory.

  • Zaręczyny na stoku – szusujecie na nartach lub snowboardzie? Wybierzcie się na wspólny zjazd ulubioną trasą. Możesz oświadczyć się swojej ukochanej w punkcie końcowym.
  • Oświadczyny na szczycie – dobrym pomysłem na zaręczyny jest wspięcie się na szczyt, który oboje chcieliście zdobyć. To idealna sceneria do pytania o to, czy zechce zdobywać kolejne osiągnięcia u twojego boku.
  • Sylwester – tłum na sylwestrze w Zakopanem to już tradycja. Czemu by nie zaskoczyć ukochanej w ten sposób i zorganizować oświadczyny w górach ostatniego dnia roku lub pierwszego stycznia? To symboliczny koniec i początek. Warto z tego skorzystać. Postaraj się skontaktować z którymś z organizatorów – może uda ci się wejść na scenę i tam poprosić ukochaną o rękę? Tylko pamiętaj – jeśli twoja druga połówka należy raczej do tych osób, które nie lubią robić szumu wokół siebie, może się spłoszyć. A zdecydowanie nie o to nam chodzi.
  • Wasze wyjątkowe miejsce – a może poznaliście się w czasie górskiej wycieczki? Powróćcie wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia i znów znajdźcie się w miejscu, gdzie wasze drogi złączyły się po raz pierwszy. Może to być także knajpka, na której zjedliście pierwszą wspólną kolację lub inne miejsce związane z waszym byciem razem.
  • Rozstajne drogi – na górskich szlakach często znajdują się rozstajne drogi z oznakowaniem trudności tras lub rozwidlenia prowadzące do różnych miejscowości. Możesz oświadczyć się ukochanej na rozstaju dróg, ale wcześniej nieco je “podrasować” – zapytaj u osoby zarządzającej terenem, czy mógłbyś chwilowo nieco zaburzyć porządek i postawić nowy lub zasłonić obecnie stojący tam znak. To jeden z najzabawniejszych i najbardziej zaskakujących pomysłów na oświadczyny – na znakach możesz umieścić napisy “Tak” i “Bardzo TAK” lub coś, co jest związane z waszą historią.
Sprawdź!
Co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu? Sprawdź najważniejsze informacje!

Wiesz już, jak zaskoczyć swoją ukochaną. Podpowiemy, na co jeszcze zwrócić uwagę, by oświadczyny w górach były dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

Ważne detale

Ulubiona muzyka, kwiaty, zapach… Wasz idealny dzień powinien z powodzeniem łączyć w sobie to wszystko. Nie sposób zapomnieć o którymkolwiek z tych szczegółów, jeśli chcesz, by wasze oświadczyny były naprawdę udane. Czasem jakiś drobny detal zupełnie nie pasujący do całości psuje cały efekt. Może to być niechlujny ubiór w eleganckiej restauracji. Irytujące dźwięki… Miejmy nadzieję, że w tak ważnym dla was momencie, nic was nie zaskoczy.

Jak widzisz, każdy szczegół może okazać się tym najważniejszym i najistotniejszym, jeśli chodzi o oświadczyny. Nie pomijaj niczego, a będziesz się cieszył idealnym dniem – pierwszym na waszej dalszej, wspólnej drodze.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zaręczyny nad morzem

Romantyczne zaręczyny nad morzem

Next Article
gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Related Posts