Pomysł na zaręczyny – 5 sposobów na to, jak się oświadczyć

Rafał Laskowski
pomysł na zaręczyny

Nie istnieje jeden, absolutnie najlepszy pomysł na zaręczyny. Jest ich tyle, ile par. Można oświadczyć się w domu, podczas kolacji, na romantycznej wycieczce lub podczas podróży pociągiem. Jedne oświadczyny trzeba precyzyjnie zaplanować, nieco inne mogą odbyć się spontanicznie – wśród naszych propozycji znajdziesz opcje na każdą kieszeń oraz te, które wymagają dłuższych przygotowań.

Pomysł na zaręczyny #1 – oświadczyny w powietrzu

Nie, nie będzie o skoku ze spadochronem (chociaż takie oświadczyny byłyby naprawdę spektakularne). Możesz poprosić wybrankę serca o rękę podczas lotu balonem. Musisz sprawdzić, gdzie w okolicy odbywają się loty balonem. Podczas takiej podniebnej eskapady możesz wręczyć pierścionek i wspomóc się oryginalnym tekstem – np. “czy chcesz bujać ze mną w obłokach do końca życia?” To opcja, która trzeba planować na ok. miesiąc wcześniej. Zadbaj o to, by oświadczyny były niespodzianką, ale z drugiej strony – zorientuj się, czy ukochana nie ma np. lęku wysokości. Wtedy cały czar pryśnie.

Pomysł #2 – zaręczyny w domu

Oryginalny pomysł na zaręczyny w domu? Jak najbardziej. Urządź wieczór, który druga połówka zapamięta do końca życia. Przygotuj ulubione danie przyszłej narzeczonej. Podczas oczekiwań na deser, uklęknij przed przyszłą narzeczoną i zapytaj, czy zostanie Twoją żoną. Panie doceniają romantyzm i kameralność chwili – nie każda kobieta marzy o hucznych zaręczynach. Ty najlepiej znasz swoją ukochaną, więc z pewnością będziesz wiedział, czy ten sposób jej odpowiada.

Sprawdź!
Jak powinny wyglądać zaręczyny doskonałe? Sprawdź, w jaki sposób zaplanować niezapomniane oświadczyny

Pomysł #3 – oświadczyny za granicą

Lubicie Włochy? A może piękną Chorwację? Niezależnie od tego, który kraj podoba się wam najbardziej, romantyczne zaręczyny możecie zorganizować właśnie w nim. Oryginalnym pomysłem jest poproszenie o rękę ukochanej w miejscu, gdzie np. po raz pierwszy jako para podziwialiście razem zachód słońca. Może lubicie plażę? W takim razie to na niej zapytaj partnerkę, czy zechce spędzić z tobą resztę życia. Twoja ukochana z pewnością doceni taki elegancki gest.

Pomysł #4- oświadczyny w restauracji

Każda para ma swoje ulubione miejsce, w którym jedzenie i obsługa zdecydowanie im odpowiada. Nawet jeśli nie jest to najbardziej ekskluzywna restauracja w mieście – możesz oświadczyć się właśnie tam. Zaproś ukochaną na obiad lub kolację (kto powiedział, że każde zaręczyny muszą odbywać się wieczorem? Na pewno nie my). Wybierz odpowiedni moment i uklęknij przed ukochaną, pytając, czy zostanie twoją żoną. Pamiętaj, że to przede wszystkim wasz moment – nie czekaj, aż lokal się zapełni.

Pomysł #5 – przyjęcie – niespodzianka

Być może chcielibyście, aby każdej wyjątkowej chwili w waszym życiu towarzyszyli najbliżsi? Z drugiej strony -wiele osób wzdryga się na myśl konieczności odbycia oficjalnego rodzinnego obiadu. Połącz dobre z lepszym i zorganizuj przyjęcie – niespodziankę, podczas którego poprosisz swoją ukochaną o rękę. Zgaś światło i wprowadź ukochaną do ciemnego mieszkania, a kiedy już będziecie w środku, niech któryś z gości zapali światło. Możesz kupić i wydrukować napis „wyjdziesz za mnie?” i zawiesić go na ścianie w taki sposób, by od razu rzucił się w oczy twojej drugiej połówce. Potem pozostaje ci część z uklęknięciem i wręczeniem pierścionka. To pomysł na zaręczyny, który przypadnie do gustu bardzo wielu osobom.

Sprawdź!
Wiersze o miłości – najpiękniejsze wiersze miłosne znanych poetów

Czy dziewczyna może oświadczyć się chłopakowi?

W zasadzie to wzorzec kulturowy mówi, że kobieta nie powinna oświadczać się mężczyźnie, jednak jeśli nie przejmujecie się konwenansami – nic nie stoi na przeszkodzie, byście przełamali ten schemat. Jeśli mężczyzna twierdzi, że równouprawnienie jest jak najbardziej ok, to kobieta może zapytać, czy zechciałby spędzić z nią resztę życia. Co prawda w sklepach nie ma męskich pierścionków zaręczynowych, jednak kto powiedział, że nie możecie np. oboje nosić srebrnych obrączek, zanim wymienicie się złotymi?

Pułapki wyjątkowości

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu. Od nich zaczyna się często planowanie ślubu, następnie sama ceremonia i wasza wspólna droga do pięknych rocznic. Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom uda ci się zorganizować zaręczyny, które na długo pozostaną wam w pamięci. To piękny dzień i warto zadbać o jego wyjątkowość, jednak pamiętaj, by nie przesadzić w drugą stronę. Jeśli ukochana jest introwertyczką, nie funduj jej stresu przy oświadczynach w miejscu publicznym.

Podobnie jak z uprawianiem sportów ekstremalnych – można oświadczyć się np. podczas spływu kajakowego, o ile sprawia on wam obojgu taką samą przyjemność. Tu nie chodzi o to, czy będzie co opowiadać znajomym – to wasz moment, zatem powinien właśnie dla was być magiczny i pozostawić po sobie wyjątkowe wspomnienia, a nie poczucie zażenowania lub strachu. Pomysł na zaręczyny nie może zatem być skierowany tylko na dostarczenie pozytywnych emocji dla jednej osoby.

Sprawdź!
Sologamia, czyli ślub z samym sobą - na czym polega ten coraz popularniejszy trend? 

Mamy nadzieję, że korzystając z naszych pomysłów bez trudu zorganizujesz wieczór swoich – a raczej waszych- marzeń. To tylko propozycje – wierzymy, że się nimi zainspirujesz i być może zechcesz połączyć kilka opcji lub pod wpływem naszych pomysłów stworzysz własne, które sprawią, że twoja ukochana pokocha cię jeszcze bardziej. Życzymy, aby wasze wspólne życie było tak radosne i wyjątkowe jak dzień oświadczyn.

Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fryzura wieczorowa

Fryzura wieczorowa - jak dobrać idealną?

Next Article
miejsce na zaręczyny

Wyjątkowe miejsce na zaręczyny – nasze TOP 5

Related Posts