Zaręczyny w walentynki – czy warto dać pierścionek zaręczynowy w dniu zakochanych?

Rafał Laskowski
zaręczyny w walentynki

Data 14 lutego wszystkim kojarzy się jedynie z romantyczną atmosferą, serduszkami i wszechogarniającą miłością. Zaręczyny w walentynki wydają się więc naturalnym posunięciem! Czy rzeczywiście jest to idealny moment na oświadczyny? Może jednak pójście na łatwiznę? Jeśli planujesz zaręczyny, warto zastanowić się, czy ta data jest odpowiednia!

Zaręczyny w walentynki – za i przeciw

Walentynki to święto zakochanych. Dlaczego więc nie podarować dowodu swojej miłości właśnie w ten dzień? Ukochana z pewnością nie będzie się domyślała, że coroczna randka z okazji walentynek może posiadać tak ogromny element zaskoczenia. Czy to dobry pomysł, by tego dnia wręczyć swojej ukochanej pierścionek zaręczynowy? Tak! Dlaczego?

  • romantyczna atmosfera panuje nawet w tramwajach;
  • dzień ten gwarantuje element zaskoczenia;
  • będzie to pamiętna data, która zostanie zapamiętana na zawsze.

Czy z jakiegoś powodu, walentynki mogą okazać się nietrafionym terminem? Może się tak zdarzyć. Na przykład wtedy, gdy:

  • któraś osoba w związku nie jest zwolennikiem świętowania tego amerykańskiego święta;
  • zakochani mają wspólne pasje, w czasie których mogłyby odbyć się zaręczyny, a które nie są możliwe do zrealizowania zimą;
  • para planuje wspólne romantyczne wakacje, które mogą okazać się bardziej trafionym terminem zaręczyn.

Idealny pierścionek zaręczynowy i romantyczna atmosfera?

Pierścionek zaręczynowy, zakładany w romantycznych okolicznościach, jest marzeniem każdej kobiety. Nie dziwi więc fakt, że walentynki są terminem, w którym wiele par postanawia poprzez zaręczyny zacząć przygotowania do wspólnego życia. Jeśli jednak partner nie jest pewien, czy walentynki są odpowiednim terminem, by zapytać o wspólną przyszłość drugą połówkę, nie musi robić tego właśnie w ten dzień. Równie romantyczną atmosferę można uzyskać w innym terminie. Na gorącym piasku w czasie wakacji nad morzem lub nawet na szczytach wspólnie zdobytych gór. Walentynki, mimo że są świętem miłości, nie muszą być jedyną możliwością, jaka stoi przed mężczyzną, który chce się oświadczyć.

Sprawdź!
Jak przyjąć oświadczyny i pierścionek zaręczynowy?

Czy zaręczyny w walentynki są dobrym pomysłem? Wszystko to zależy od pary. Dla jednej kobiety będzie to wymarzony dzień, inna będzie wolała powiedzieć tak w czasie wiosennego spaceru. Jedno jest pewne: atmosfera, która panuje w czasie 14 lutego, z pewnością sprzyja oświadczynom i obdarowywaniu się tak wyjątkową biżuterią, jaką jest pierścionek zaręczynowy. Jeśli para co roku obchodzi walentynki bardziej lub mniej hucznie, to oświadczyny w tym dniu będą dodatkowym elementem zaskoczenia dla niespodziewającej się niczego kobiety.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach? W jaki sposób wypada poinformować o oświadczynach?

Next Article
catering na wesele

Catering na wesele, czyli co jeść w trakcie przyjęcia weselnego?

Related Posts