Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach? W jaki sposób wypada poinformować o oświadczynach?

Rafał Laskowski
jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach? W jaki sposób oficjalnie narzeczeni powinni powiedzieć swoim rodzicom o zaręczynach? Wszystko to zależy od charakteru rodziców i ich relacji z dziećmi. Jedni poinformują ich o tym na oficjalnej, zaręczynowej kolacji, inni zadzwonią do nich chwilę po usłyszeniu lub wypowiedzeniu słowa „Tak”. Czytaj dalej!

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach? Jak zapytać rodziców o rękę?

Jeżeli narzeczeni pochodzą z bardzo tradycyjnych rodzin, mogą zdecydować się na tradycyjne zaręczyny. Dawniej zaręczyny poprzedzone były wizytą przyszłego narzeczonego, w czasie której prosił on przyszłych teściów o rękę swojej wybranki. Mogli się oni na to zgodzić lub poczęstować go czarną polewką. Była to zupa, której podanie oznaczało odmowę.

Następnie tradycyjne zaręczyny powinny odbyć się w towarzystwie rodziców obu stron. Można ich wszystkich zaprosić na kolację zapoznawczą, w czasie której mężczyzna oświadczy się swojej wybrance. Zaręczyny w obecności rodziców nie wymagają już późniejszego informowania ich o tym.

Romantyczne oświadczyny, czyli jak powiedzieć o pierścionku zaręczynowym na spotkaniu rodziców?

Dziś nie wymaga się tego, by zaręczyny odbywały się w obecności rodziców i swata. Para może zaręczyć się w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie. W czasie spaceru, randki czy podczas wakacji. Niemniej należy po wszystkim powiedzieć rodzicom o tak radosnej nowinie.

Sprawdź!
Zaręczyny w domu – romantyczny moment w wyjątkowym miejscu

W tym celu najlepiej zorganizować spotkanie i zaprosić obie rodziny. Nie musi być ono oficjalne. Można zorganizować wspólny wypad na kręgle czy piknik. Rodzice nie muszą być wcześniej poinformowani o tym, że będą mieli przekazaną ważną informację, choć można powiedzieć jeszcze przed zaręczynami o swoich planach rodzicom przyszłej panny młodej.

Jak powinno przebiegać spotkanie zaręczynowe?

W trakcie spotkania zarówno narzeczona, jak i narzeczony powinni powiedzieć kilka słów o samym przebiegu zaręczyn. Jeżeli już coś ustalili, mogą powiedzieć kilka słów na temat planowanego ślubu i wesela. Przyszła panna młoda powinna pokazać bliskim swój pierścionek zaręczynowy,

To, jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach, zależy od relacji młodych z rodzicami. Od tego, czy rodzice podchodzą na luzie do życia, czy są bardzo oficjalni. Nie trzeba organizować sztywnej kolacji w eleganckiej restauracji, gdy wiadomo, że rodzice lepiej będą czuli się w trakcie skromnej kawy w zaciszu mieszkania lub jeśli najlepiej bawić się będą w trakcie wycieczki rowerowej. Jak powiedzieć rodzicom o planowanym ślubie? Z uśmiechem na ustach i łzami szczęścia w oczach!

Zobacz także:
Sprawdź!
Udane oświadczyny – jak wybrać pierścionek zaręczynowy, wyjątkowe miejsce i jak się oświadczyć? Pomysły na zaręczyny
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Kołnierzyk włoski - styl i klasa

Next Article
zaręczyny w walentynki

Zaręczyny w walentynki – czy warto dać pierścionek zaręczynowy w dniu zakochanych?

Related Posts