Jak zorganizować ślub bez wesela?

Alicja Kamińska
ślub bez wesela

Wielka impreza, nieduże przyjęcie, czy obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół? A może szybki ślub i kolacja we dwoje? Ilu narzeczonych, tyle pomysłów na świętowanie zawarcia małżeństwa. Jak zorganizować ślub bez wesela? W jaki sposób powiadomić rodzinę o decyzji? Czy zapraszać gości weselnych na obiad? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Ślub bez wesela – plusy i minusy

Gdy decydujesz się na ślub, stajesz przed decyzją o weselu. Zorganizować duże przyjęcie, czy pokusić się o spędzenie tego czasu we dwoje? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zalet z rezygnacji z wyprawienia wesela jest kilka.

  1. Finanse – organizacja wesela jest przedsięwzięciem wymagającym dużego wkładu finansowego. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na podróż poślubną, zakup nowego auta lub wyposażenie nowego mieszkania.
  2. Brak zmęczenia – w trakcie wesela państwo młodzi często są zmęczeni i zestresowani długimi przygotowaniami. Rezygnując z przyjęcia, oszczędzisz sobie tych trudnych emocji.
  3. Wyjątkowo spędzony czas – bardzo trudno zaprosić dużą liczbę gości w wyjątkowe miejsce, takie jak plaża czy ruiny zamku. Jeśli marzysz o niespotykanym ślubie, zdecydowanie prościej będzie zorganizować go dla kilku osób.
  4. Bez kłopotów – pewnie wyobrażasz sobie, ile spraw jest do załatwienia przed weselem i ile z nich może pójść nie tak. Zastanów się, czy chcesz się w to pakować.
Sprawdź!
Rezerwacja terminu ślubu cywilnego, czyli jak zawrzeć związek małżeński w USC? Procedury które musisz znać!

Oczywiście poza zaletami takie rozwiązanie ma też swoje wady. Domyślasz się już jakie?

  1. Niezadowolenie gości – część rodziny lub przyjaciół pewnie będzie zawiedziona brakiem hucznej imprezy. Możesz wytłumaczyć im waszą decyzję, ale pamiętaj, że nie musisz. To wasz dzień i to wy decydujecie, jak chcecie go spędzić.
  2. Brak pamiątki weselnej – jeśli nie będzie balu, nie będzie też zdjęć czy filmu z tej okazji. Niektórzy małżonkowie lubią do tego wracać po latach. Nie znaczy to, że nie możesz zrobić pięknych zdjęć z samych zaślubin.
  3. Sam brak imprezy weselnej może być wadą. Z jednej strony ogrom przygotowań, z drugiej – niezapomniana zabawa. Wybór należy do ciebie! 

Jak zorganizować ślub bez wesela?

Zadbaj o to, by sam moment złożenia przysięgi był wyjątkowy. Jeśli chcesz, zaproś najbliższych na obiad w restauracji bądź w domu. Z pewnością chętnie będą świętować ten dzień. Możesz też całkiem zrezygnować ze wspólnego spędzania czasu i pojechać od razu po ceremonii w podróż poślubną. Jedno wiemy na pewno – organizacja ślubu bez wesela jest zdecydowanie prostsza i mniej stresująca dla narzeczonych.

Świętowanie ślubu we dwoje

Wyobrażasz sobie romantyczną randkę ze swoją drugą połówką tuż po tym, jak zostaliście mężem i żoną? Kuszące, prawda? Możecie spędzić ten wieczór w waszym ulubionym miejscu tylko we dwoje lub zaszaleć wybierając się gdzieś, gdzie jeszcze was nie było. Może lot balonem lub rejs po rzece? Bez wątpienia znajdziecie coś, co tobie i twojemu partnerowi sprawi przyjemność.

Sprawdź!
Ślub w namiocie – jak zorganizować ślub i wesele w plenerze?

Czy ślub bez wesela jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście ma swoje plusy i minusy, ale jak w każdej sprawie związanej ze ślubem, ostateczna decyzja powinna należeć do państwa młodych.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
czarny ślub

Jaki kolor przewodni najbardziej pasuje na wesele? Myślisz, że biel? To zobacz, jak może wyglądać czarny ślub

Next Article
bryczka do ślubu

Limuzyna, auto w stylu retro czy… bryczka? Jak z klasą pojechać na ślub

Related Posts