Jaki kolor przewodni najbardziej pasuje na wesele? Myślisz, że biel? To zobacz, jak może wyglądać czarny ślub

Rafał Laskowski
czarny ślub

Czarny to kolor elegancki i gustowny. Każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedną kreację wieczorową w tym kolorze lub po prostu małą czarną. Powszechnie przyjęło się jednak, że ten kolor nie pasuje na ślub. Czy czerń musi kojarzyć się tylko z żałobą? Czy może być kolorem przewodnim na ślubie? Jak zareagują goście? A może też ubiorą się na czarno lub zabiorą ze sobą dodatki w tym kolorze? Zobacz, jak łamiemy stereotypy na temat tego koloru!

Czy czerń jest dobrym kolorem przewodnim na ślub?

Czerń kojarzy się nie tylko z elegancją i szykiem, ale też żałobą. Co więc zrobić, by na weselu wyglądała dobrze? Wystarczy przełamać ją innym kolorem. Świetnie sprawdzi się złoto lub srebro, które nada czerni charakteru. Dekoracje w takim stylu z pewnością będą podobać się gościom. Wyobrażasz sobie już to połączenie? Pięknie współgra i przywołuje na myśl wyłącznie elegancję i klasę. A wybór należy do pary młodej! Nikt inny nie powinien decydować o dodatkach na ślub.

Czarna suknia ślubna

Uwaga, czarna suknia ślubna może zwrócić szczególną uwagę weselników, zatem zastanów się, czy jesteś na to gotowa. Jeśli zdecydujesz się na nią, możesz przełamać czerń dodatkami, takimi jak buty, pasek czy złota biżuteria. Panna młoda wygląda niesamowicie w czarnej sukni pośród białych dodatków. Jeżeli jednak wybierzesz białą suknię, warto pomyśleć o czarnych sukienkach dla druhen. Wasze kreacje będą pięknie ze sobą kontrastować.

Sprawdź!
Polterabend — przedweselny zwyczaj tłuczenia na szczęście szkła i porcelany

Czarny bukiet ślubny

Będzie pięknym dodatkiem na ślub zarówno do białej, jak i czarnej sukni. Możesz zdecydować się wyłącznie na czarne kwiaty lub zrobić bukiet z dodatkiem białych czy kremowych. Ciemna barwa jest możliwa dzięki dużej ilości barwnika, jaką zawiera kwiat. Antocyjanów jest w nim tak dużo, że intensywność fioletu czy czerwieni daje wrażenie, że płatki są niemalże czarne. Na ślub doskonale będą pasować kalie, tulipany, cierniki oraz anturium w ciemnym kolorze.

Czarny tort weselny

Wygląda na ślubie niezwykle elegancko. Może być w całości pokryty czarną masą cukrową lub jedynie zawierać ciemne elementy, które będą robić wrażenie na białej lub złotej całości. Dzięki dostępności różnych kolorów barwników spożywczych proste jest zrobienie ciemnego środka ciasta, ozdobionego jasną polewą. Będzie niezwykle wyglądał w czasie krojenia oraz na talerzykach.

Czarne dodatki i dekoracje na wesele

Czerń sprawdzi się świetnie jako motyw przewodni na sali weselnej. O ile w kościele może budzić kontrowersje, podczas przyjęcia stanie się symbolem elegancji. Dodatki w tym kolorze rewelacyjnie kontrastują z innymi barwami w pomieszczeniu.

Zwykle przełamuje się tę barwę innymi, kontrastującymi, ale możliwe jest także przystrojenie domu weselnego jedynie ciemnymi elementami. To bardzo odważny krok, ale efekt będzie piorunujący. Wystarczy połączyć matowe i błyszczące elementy. Jeśli zrobisz to dobrze, całość będzie wyglądać oszałamiająco. Nie jest to jednak proste zadanie, dlatego, jeśli masz wątpliwości, czy podołasz, skorzystaj z pomocy profesjonalnego dekoratora wnętrz.

Sprawdź!
Zmówiny – pierwsze spotkanie rodziców narzeczonych. Jak je zorganizować i przygotować się do nich?

Czarny obrus

Sam będzie na stole wyglądał smutno, ale już ze złotym lub srebrnym bieżnikiem – niezwykle elegancko. Jeśli stoły są okrągłe, możesz pomyśleć o koronkowej serwecie w kolorze złota. Wyobrażasz sobie czarny, matowy obrus, a na jego środku złotą koronkę, na której stoi ciemny wazon z kwiatami? Takie połączenie nie może nie wzbudzić zachwytu. Dobrze będzie wyglądało też srebro lub tkaniny w perłowych odcieniach.

Czarna zastawa stołowa

Talerze, kieliszki, a nawet sztućce – bez trudu znajdziesz zastawę stołową w ciemnym kolorze, która świetnie wpasuje się w styl black wedding. Decydując się na nią, postaw również na jasne serwetki, na których taka zastawa będzie dobrze wyeksponowana. W przypadku czerni, kontrasty zawsze świetnie się sprawdzają. Dobrze będą wyglądać połączenia matowych i błyszczących materiałów, z których wykonane są naczynia i sztućce. Staną się dodatkowym urozmaiceniem na stole.

Czarne zaproszenia

Niezwykle eleganckie zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej. Nawet bardzo proste wzory w tym kolorze będą gustownie wyglądać. Jeśli zdecydujecie się na dark wedding, będą też dla rodziny zapowiedzią, że wasz ślub będzie niezwykły. Przy okazji wręczania zaproszeń dobrze jest poruszyć temat strojów osób, które będą z tobą celebrować ten dzień. Myślisz, że warto pokusić się o to, by każdy miał jakiś ciemny dodatek?

Czarny dywan

O ile w kościele może nie zostać zaakceptowany przez księdza, o tyle w plenerze czy urzędzie stanie się częścią pięknej instalacji. Boki albo środek dywanu obsyp białymi lub czerwonymi płatkami kwiatów, lub postaw na nich kontrastujące wazony z kwiatami i świece.

Sprawdź!
Błogosławieństwo pary młodej

Wyobrażasz już sobie ciemne kolory na twoim weselu? Decydując się na dark wedding, pewnie spotkasz się z wieloma komentarzami ze strony rodziny i przyjaciół, którzy z pewnością będą mile zaskoczeni efektem. Pamiętaj, decyzje dotyczące wystroju kościoła, czy domu weselnego należą do pary młodej. Niezależnie od dodatków, na pewno to będzie niezapomniany dzień!

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wianek z gipsówki

Marzysz o rustykalnym wianku na ślub? Pokazujemy, jak krok po kroku upleść wianek z gipsówki

Next Article
ślub bez wesela

Jak zorganizować ślub bez wesela?

Related Posts