Piosenka na pierwszy taniec – sprawdź, jak wybrać utwór na pierwszy taniec, żeby wesele było niezapomniane!

Alicja Kamińska
piosenka na pierwszy taniec

Wybór piosenki na pierwszy taniec powinien być odpowiednio przemyślany. Stanowi wypadkową gustu, oczekiwań i potrzeb narzeczonych. Wiele osób decyduje się na zatańczenie do utworu, z którym wiążą się piękne wspomnienia. Jednak nie każda para ma swoją piosenkę. Czasami zdarza się też, że utwór nie do końca pasuje na uroczystość, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego. Wówczas pozostaje podjęcie decyzji na podstawie swoich wyobrażeń co do tej pięknej chwili. Warto odpowiedzieć sobie na pytania, jaki ma być klimat tańca, czy romantyczny i spokojny, czy raczej wesoły i energetyczny? Wybór powinno się oprzeć o usposobienie i gust młodych. Dzięki temu piosenka na pierwszy taniec nie tylko sprawi, że będzie on magiczny, ale też autentyczny.

Od czego zacząć przygotowania do pierwszego tańca?

Planowanie ślubu i przyjęcia weselnego jest zwykle bardzo skrupulatne. Podobnie rzecz wygląda, jeśli chodzi o pierwszy taniec. Odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia pomoże uniknąć zbędnego stresu i paniki. Nawet jeśli uważasz się za spontaniczną osobę i lubisz wyzwania, warto poświęcić trochę czasu na planowanie. Pomocne mogą być w tym nasze wskazówki, o co należy zadbać, wybierając piosenkę na pierwszy taniec.

 1. Określenie stylu, w jakim ma być utwór na pierwszy taniec. Dobrze, jeśli koresponduje z ogólnym klimatem uroczystości, ale nie jest to wymóg konieczny. Motyw przewodni może korespondować z piosenką na pierwszy taniec, ale nie musi.
 2. Wybranie odpowiedniego utworu na pierwszy taniec na weselu. Może to być zarówno znany hit, jak i mniej znana piosenka.
 3. Kontakt z orkiestrą i wodzirejem, w celu ustalenia szczegółów wyemitowania piosenki. DJ na weselu bez problemu włączy wybrany utwór.
 4. Ocena własnych umiejętności tanecznych i wybór choreografii. Jeśli jest taka potrzeba, zapisanie się na kurs tańca.
 5. Przygotowanie do pierwszego tańca pary młodej. Im więcej ćwiczeń, tym lepszy i bardziej spektakularny efekt na weselu.
Sprawdź!
Przesądy ślubne – sprawdź, które zabobony weselne przynoszą szczęście, a na co lepiej uważać

Pierwszy taniec – jaki rodzaj tańca? 

Podczas pierwszego tańca młodzi mogą zatańczyć właściwie wszystko. Popularny jest zarówno walc wiedeński, jak i rumba. Do romantycznej piosenki można też zatańczyć bez konkretnej choreografii. Część par decyduje się z kolei przygotować prawdziwy spektakl, prezentując bardzo skomplikowane figury. Jeśli nie czujesz się w tym pewnie, nic straconego. Dobrym pomysłem jest przygotowanie swego rodzaju opowieści składającej się z kilku zmieniających się utworów, z których każdy zawiera jakiś przekaz. Efekt jest zabawny i wzruszający.

Jaki utwór na pierwszy taniec wybrać?

Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec? Przede wszystkim dobrze, jeśli zawiera przekaz o miłości. Ale powtórzymy raz jeszcze – wesele to impreza nowożeńców i to oni decydują, czy wybiorą piosenkę o miłości, czy inny, bliski im utwór. Warto jednak dokładnie zapoznać się ze słowami, zwłaszcza jeśli mowa o dziełach zagranicznych, żeby być pewnym, czy przekaz odpowiada intencji narzeczonych. Na tym polu łatwo o wpadkę i niezręczną sytuację. Warto zastanowić się nad tempem piosenki i dostosować je do własnych możliwości. Skoczny utwór będzie wymagał więcej kondycji niż spokojna ballada. Najlepsze piosenki na pierwszy taniec to takie, które są idealnie dopasowane do młodej pary. Lista utworów, które są najczęściej grane podczas tego wydarzenia, obejmuje zarówno skoczne disco polo, klimatyczny pop, polskie przeboje, jak i rockowe ballady.

Jaka piosenka na pierwszy taniec: polska czy zagraniczna?

Sporo osób stoi przed dylematem: polska piosenka na pierwszy taniec czy zagraniczna? Co wybrać na pierwszy taniec? W każdej z tych grup znajdują się propozycje piosenek na pierwszy taniec, które doskonale się sprawdzą. Jeśli ulubiona piosenka jest w języku angielskim, ale jest znanym przebojem, nie powinno być problemów z jej zrozumieniem przez gości. Jeśli jednak wiesz, że uczestnicy wydarzenia nie znają języka obcego, lepszym wyborem może być utwór po polsku.

Sprawdź!
Msza ślubna – jak wygląda ceremonia?

Ratunku, nie umiem tańczyć!

Wiele par młodych stresuje się tańcem ze względu na niewysokie umiejętności taneczne. Czy to wystarczający powód, żeby zrezygnować z tak magicznej chwili? Zdecydowanie nie! Jest wiele utworów, do których wystarczy opanować podstawowe kroki i można zatańczyć pięknego walca. Jeśli do wesela jest sporo czasu, można zdecydować się na naukę tańca w profesjonalnej szkole. Jeśli jednak czujesz, że zupełnie nie masz poczucia rytmu i jakakolwiek choreografia będzie dla ciebie stresem, podczas tańca wystarczy się lekko pobujać. Nie odbieraj sobie tego cudownego momentu tylko dlatego, że nie czujesz się dobrze w skomplikowanej choreografii.

Jak wyglądają przygotowania choreografii do pierwszego tańca?

Jeśli wybierzesz już piosenkę na pierwszy taniec, czas na wybór choreografii. Warto zrobić to odpowiednio wcześniej. Dobre opanowanie kroków pomoże czuć się pewnie na parkiecie i popisać przed gośćmi efektownymi umiejętnościami. Naukę można przeprowadzić w domu, samodzielnie lub z pomocą nauczyciela. Część osób decyduje się też na zajęcia w profesjonalnej szkole tanecznej. Jeśli chodzi o wybór choreografii, można przygotować ją samemu. Jeśli potrzebujesz inspiracji, w Internecie znajdują się zarówno bezpłatne, jak i płatne filmy z układem tanecznym do konkretnych piosenek. Można zdecydować się także na stworzenie choreografii przez profesjonalistę ze szkoły tańca. Tak przygotowany układ będzie idealnie dopasowany do możliwości młodej pary.

Top 10 piosenek na pierwszy taniec

Nie masz pomysłu, na jaki utwór się zdecydować i potrzebujesz inspiracji? Poznaj najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec:

 1. Ed Sheeran „Perfect”;
 2. Whitney Houston „I will always love you”;
 3. Paweł Domagała „Weź nie pytaj”;
 4. Frank Sinatra „I love you baby”;
 5. Kancelaria „Zabiorę Cię”;
 6. Lady Pank „Zawsze tam gdzie ty”;
 7. Zbigniew Wodecki „Z tobą chcę oglądać świat”;
 8. Farba „Chcę tu zostać”;
 9. Elvis Presley „You were always on my mind”;
 10. Marek Grechuta „Będziesz moją panią”.
Sprawdź!
Miesiąc miodowy – jak dobrze spędzić wspólny czas po ślubie? 

Rockowy pierwszy taniec

Piosenki na pierwszy taniec weselny w rockowym klimacie? Czemu nie! Jeśli ten rodzaj muzyki jest ci bliski, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na romantyczny utwór z gitarowym pazurem. Jest w czym wybierać, zwłaszcza wśród piosenek takich zespołów, jak na przykład Metallica, The Cure, Queen, Guns N’Roses czy Aerosmith. Warto pamiętać też o królu rock’n’rolla Elvisie Presleyu.

Najpiękniejsze piosenki do pierwszego tańca mówią o miłości. Decydując się na konkretny utwór, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale też możliwości. Opcji jest wiele. Niektórzy wolą popularne hity, a inni mało znane, alternatywne dzieła. Jedno jest pewne – pierwszy taniec to magiczna chwila każdego wesela.

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
makijaż na wesele w plenerze

Wesele w plenerze? Jak się przygotować na całą noc hucznej zabawy

Next Article
fotobudka na weselu

Dlaczego fotobudka na weselu to dobry pomysł? Sprawdź, jakie zalety ma wynajem takiej atrakcji weselnej!

Related Posts