Kompatybilność znaków zodiaku – jak sprawdzić czy stworzycie udany związek? Dopasowanie poszczególnych znaków

Rafał Laskowski
kompatybilność znaków zodiaku

Choć nie każdy wierzy w horoskopy, podświadomie doszukujemy się w nim wskazówek dotyczących naszego życia. Każdy choć raz zaglądnął do horoskopu przypisanego do swojej daty urodzenia. Kompatybilność znaków zodiaku pomaga odnaleźć partnera z którym bez problemu odnajdziesz wspólny język. Poznaj znaki zodiaku z którymi bez problemu odnajdziesz nić porozumienia

Znaki zodiaku – skąd się wzięły?

Znaki Zodiaku to inaczej gwiazdozbiory znajdujące się w pasie ekliptyki. Ekliptyką nazywa się okrąg widoczny na sferze niebieskiej. Jest ich 12, a podział ten zawdzięczamy starożytnym mieszkańcom Babilonu. Nazwy gwiazdozbiorów zostały nadane przez Sumerów wiele setek lat przed naszą erą. W dniu narodzin każdego z nas na niebie widoczny jest konkretny Znak Zodiaku. Połączone są z 4 podstawowymi żywiołami: ziemią, powietrzem, ogniem i wodą.

Znaki żywiołu ziemi – konserwatywne, mocno stąpają po ziemi

 • Panna (24.08-22.09);
 • Koziorożec (22.12-19.0);
 • Byk (20.04-22.05).

Znaki żywiołu ognia – towarzyskie i energiczne

 • Baran (21.03-19.04);
 • Lew (03.08-23.08);
 • Strzelec (22.11-21.12).
Sprawdź!
Polterabend — przedweselny zwyczaj tłuczenia na szczęście szkła i porcelany

Znaki żywiołu powietrza – energiczne i pomysłowe

 • Bliźnięta (23.05-21.06);
 • Waga (23.09-22.10);
 • Wodnik (20.01-18.02).

Znaki żywiołu wody – wrażliwe, o silnej intuicji

 • Rak (22.06-22.07);
 • Skorpion (23.10-21.11);
 • Ryby (19.02-20.03).

Kompatybilność znaków zodiaku – co oznacza?

Kompatybilność znaków zodiaku to inaczej dopasowanie poszczególnych znaków. Astrologia pomaga połączyć niektóre cechy znaków tak, by mogły zbudować udany i harmonijny związek. Oczywiście istnieją pary, które pomimo astrologicznego niedopasowania żyją ze sobą przez długie lata. Kompatybilność należy traktować nieco z przymrużeniem oka, choć warto zwrócić uwagę, że wiele rzeczy ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Oto lista dopasowania znaków zodiaku.

Kompatybilność znaków zodiaku – znaki ziemskie

Pierwszym ze znaków ziemskich jest Panna. Nie dziwi więc, że Panna, najlepiej dogaduję się… z drugą Panną. Znaki ziemi są w stanie stworzyć niezwykle zgrany związek partnerski. Możesz być pewien, że wszystkiego dopilnują na czas, a wokół nich zawsze będzie panował ład i porządek. Panna i Baran to również zgrany duet. To para, która pomimo różnić charakterów darzy się wielką miłością. Uzupełniają swoje braki, tworząc silny i stabilny związek. Panna bez problemów dogaduje się też z Koziorożcem. Choć początki bywają trudne, z czasem ich relacja nabiera barw.

Koziorożec stworzy kompatybilny związek z osobą spod tego samego znaku zodiaku. Koziorożce wyznają te same wartości, dlatego ich związek zawsze należy do udanych. Koziorożec i Panna jako znaki ziemskie twardo stąpają po ziemi. Potrafią bez problemu dogadać się ze sobą, choć początkowo może w związku brakować zaufania. Z biegiem czasu wspólnie budują poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym znakiem z którym Koziorożec odnajdzie wspólny język jest Byk. Można powiedzieć, że tworzą power couple, której nie straszne żadne przeciwności losu. Wspólnie zawsze znajdą rozwiązanie.

Sprawdź!
Rehearsal dinner - co to dokładnie jest i kiedy się odbywa? 

Byk i Rak wpływają na siebie bardzo kojąco. Ich związek jest pełen miłości i racjonalizmu. Lubią długie rozmowy i podejmowanie wspólnych decyzji. Byk potrafi stworzyć niezwykle udany związek z Wodnikiem. Choć początkowo może w nim być wiele emocji i dramatów, z czasem pojawia się spokój i stabilizacja. Byk i Koziorożec to indywidualiści, jednak gdy trafią na siebie, nic ich nie rozdzieli.

Kompatybilność znaków zodiaku – znaki ogniste

Baran doskonale uzupełnia się z Panną. Spontaniczny Baran i poukładana Panna doskonale równoważą się w związku. Baran nabiera więcej ogłady, a Panna docenia uroki chwili. Z kolei Baran i Wodnik to znaki zodiaku dopasowane pod względem emocjonalnym. Uwielbiają swoje towarzystwo, co sprawia, że potrafią rozmawiać ze sobą na każdy temat. Ta umiejętność jest pomocna szczególnie przy rozwiązywaniu konfliktów. Osoby spod znaku Barana czasem nie potrafią określić, czego chcą. Choć dla większości może to być przeszkoda nie do przejścia, zodiakalny Strzelec lubi wyzwania.

Lew darzy największym zaufanie osoby spod tego samego znaku. Nikt tak nie zrozumie Lwa, jak osoba o takich samych poglądach. Ich związek oparty jest przede wszystkim na zaufaniu. Szanują swoje granice i poglądy. Lew i Strzelec również pasują do siebie idealnie. Darzą się wielką miłością, jednak się z nią nie afiszują. Swoją relację opierają na poczuciu bezpieczeństwa. Z kolei związek Lwa i Wagi oparty jest na emocjonalności i i głębokim uczuciu. W związku dają z siebie 100% i starają się być coraz lepsi.

Sprawdź!
Jak podpisać kopertę na prezent na ślub i wesele? Cenne wskazówki

Kompatybilność znaków zodiaku dotyczy związku Strzelca i Barana. Nieokiełznany i niezdecydowany Baran stanowi dla Strzelca nie lada wyzwanie. Chętnie więc wchodzi z nim w związek, co kończy się korzyścią dla obojga. Strzelec dobrze dogaduje się również z osobami spod znaku Lwa. Ich związek oparty jest przede wszystkim na poczuciu stabilizacji. Strzelec i Bliźnięta tworzą niesamowite połączenie. Osobowość Bliźniąt sprawia, że Strzelec jest wciąż spragniony ich towarzystwa. Pragną siebie w aspekcie fizycznym i mentalnym, oraz emocjonalnym.

Kompatybilność znaków zodiaku – żywioł powietrza

Bliźnięta to znak należący do żywiołu powietrza, tworzy niesamowitą wręcz parę ze Strzelcem. Szalona natura Bliźniąt działa na Strzelca niczym afrodyzjak. Pożądają siebie niemal w każdym życiowym aspekcie. Bliźnięta doskonale dogadują się z osobami spod znaku Wagi. To dwójka realistów, których łączy nie tylko intymna relacja, ale również przyjacielska. Bliźnięta i Ryby to bardzo dobrany duet. Ryby przy Bliźniętach oswajają swoją nieśmiałość, łączy ich podobny poziom wrażliwości i usposobienia.

Waga to kolejny znak powietrzny. W związku z Lwem stara się rozumieć potrzeby partnera, oraz dawać z siebie wszystko co najlepsze. Chętnie okazują swoją miłość, jednak mało kto wie, jak sile uczucie łączy ich w rzeczywistości. Z kolei związek z osobą spod znaku Bliźniąt jest niezwykle racjonalny, połączony głęboką więzią partnerską. Waga ze Skorpionem tworzą niezwykle silny związek. Są świadomi swoich wad i ciągle dążą do ich doskonalenia. To ich wspólny cel nad którym bezustannie pracują.

Sprawdź!
Oprawa muzyczna ślubu – jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie ceremonii ślubnej?

Wodnik to ostatni ze znaków żywiołu powietrza. Gdy spotyka innego Wodnika przestaje być samolubny i pragnie stworzyć piękną relację. Dwa Wodniki uwielbiają obdarzać się wzajemnie komplementami. Związek Wodnika i Byka jest pełen emocji. Początkowo może dochodzić do wielu konfliktów, jednak z czasem przeradzają się one w silne i uczucie. Relacja Wodnika z Baranem rozwija się w szybkim tempie. Te dwa znaki łączy głęboka więź, a związek wróży udane wspólne życie.

Kompatybilność znaków zodiaku – żywioł wody

Kompatybilność znaków zodiaku przypisanych do żywiołu wody otwiera Rak. Rak najlepiej dogaduje się z drugim Rakiem. To połączenie zapewnia długotrwały i udany związek pełen miłości i szacunku. Skorpion i Rak uzupełniają się wzajemnie na każdym poziomie. Rak bez problemu radzi sobie z chłodem Skorpiona. Kiedy Rak spotka Byka wie, że ich związek będzie silny i trwały. To realiści, którzy potrafią rozwiązać każdy konflikt dzięki rozmowie.

Skorpion to idealny partner dla Raka. Potrafią porozumieć się na każdej płaszczyźnie. Związek z Wagą jest dla Skorpiona niczym odbicie w lustrze. Znają swoje wady i wciąż nad nimi pracują. Dzięki temu ich relacja jest naprawdę wyjątkowa. W związku z Rybami Skorpion bierze pełną odpowiedzialność, za to co dzieje się w związku. Ryby z kolei dbają o emocje.

Ryby jako ostatni znak wodny nawiązuje relacje pełne emocji. Dobrze dogaduje się z Bliźniętami, przy których nabiera pewności siebie. W relacji z drugą Rybą docenia intymność i całkowicie daje się pochłonąć uczuciu.

Sprawdź!
Wino na prezent ślubny – czym kierować się przy wyborze? Sprawdź!

Kompatybilność znaków zodiaku może pomóc w znalezieniu odpowiedniego partnera. Choć należy ją traktować z dystansem, warto zwrócić uwagę na niektóre szczegóły dotyczące charakteru i wrażliwości, które przypisane zostały 12 znakom zodiaku.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ślub jednostronny

Ślub jednostronny – na czym polega? Kto może wybrać tę formę zawarcia związku małżeńskiego? Sprawdź!

Next Article
oryginalne imiona dla dziewczynek

Czy Anie i Kasie odeszły w niepamięć? Oryginalne imiona dla dziewczynek

Related Posts