Oprawa muzyczna ślubu – jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie ceremonii ślubnej?

Alicja Kamińska
oprawa muzyczna ślubu

Oprawa muzyczna ślubu powinna oddawać jego charakter. Ile par młodych, tyle pomysłów na oprawę ślubu. Część par decyduje się na organistę, niektórzy na chór, a inni na wokal i dźwięk skrzypiec. To, kogo narzeczeni wybiorą, wpłynie na to, jakie dźwięki usłyszą oni i zgromadzeni goście. Na co więc warto postawić?

Oprawa muzyczna ślubu w kościele, jaki instrument w czasie muzyki na ślub wybrać?

Ślub kościelny lub ślub cywilny wymagają oprawy muzycznej tak samo, jak wesele. Jest to uroczystość, która ma na celu celebrować miłość. Warto więc pomyśleć nad profesjonalną oprawą muzyczną uroczystości. O zagranie podczas ślubu można poprosić organistę, który na co dzień gra w kościele. Jednak, zamiast niego można zaprosić również innych muzyków:

  • chór;
  • skrzypka;
  • gitarzystę;
  • wiolonczelistkę.

Tak naprawdę lista jest bardzo długa. Jeśli młoda para kocha dźwięk któregoś instrumentu i szczególnie zależy jej na tym, by wybrzmiał on na ich ślubie, nic nie powinno stać ku temu na przeszkodzie.

Ważne jest to, by pamiętać o charakterze ceremonii zaślubin. Jest to moment wzniosły i poważny. Dlatego też warto wybrać zespół, który z klasą poprowadzi ceremonię.

Profesjonalna oprawa muzyczna w trakcie ślubu kościelnego

Szykując się do ślubu kościelnego i chcąc zatrudnić na ten piękny moment profesjonalną oprawę muzyczną ślubów, należy pamiętać o kilku aspektach. Między innymi o tym, by poinformować kapłana o swoich planach. On, jako gospodarz miejsca, będzie mógł przygotować potrzebny sprzęt lub poinformować o muzycznych gościach osobę odpowiedzialną za nagłośnienie w świątyni.

Sprawdź!
Save the date – co to za zwyczaj? W jaki sposób poinformować bliskich o planowanym ślubie?

Dzięki temu świątynia będzie przygotowana na przyjazd zespołu, który zająć się ma oprawą muzyczną ślubu. Nie ważne, czy jest to chór gospel, kwartet smyczkowy, czy jedna osoba z harfą. Warto pamiętać, że muzycy z akademii muzycznej nie tylko będą mogli przygotować bogaty repertuar, który nada niezapomnianego charakteru całej uroczystości ślubnej. Są oni również doświadczeni i wiedzą, jak powinni zachować się muzycy w kościele.

Ślub cywilny, organista i oprawa muzyczna

Przygotowując się do ceremonii zaślubin w urzędzie stanu cywilnego, warto zapytać urzędników o możliwości, jakie posiada urząd w ugoszczeniu muzyków. Pamiętać trzeba, że muzycy potrzebują czasu na rozstawienie sprzętu, nagłośnienie i przygotowanie się do ślubu. W urzędach zaś zdarza się, że śluby odbywają się w ciągu krótkich odstępów czasowych. Niektóre sale, w których odbywają się śluby cywilne, są dość małe. Przez co mogą nie pomieścić gości i całego chóru gospel.

W trakcie ślubu cywilnego można przemyśleć również nie tylko występ muzyków na żywo, a zatrudnienie profesjonalnego DJ-a. Będzie on mógł zagrać utwór, który sentymentem darzy para młoda, albo tradycyjny marsz Mendelsona.

Ile kosztuje oprawa muzyczna ślubu?

To, ile para młoda zapłaci za oprawę muzyczną swojego ślubu, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od regionu Polski i ilości muzyków, którzy mieliby wystąpić w trakcie uroczystości. Ceny mogą wahać się od 400 zł aż do 5000 zł. Z pewnością w mniejszych miejscowościach kwota ta będzie niższa niż w Warszawie. Również to, czy muzycy posiadają duże doświadczenie i szeroki repertuar decyduje o cenie, jaką mogą sobie zażyczyć.

Sprawdź!
Eleganckie oczepiny – gwarancja udanej zabawy

Warto pamiętać, że oprawa muzyczna ślubu i wesela to nie to samo. W trakcie wesela gości zabawiać będzie zespół weselny, który zagra wszystkim znane taneczne hity o miłości. Ślub zaś ma być czasem pełnym wzruszeń i okazywania sobie miłości. Tu sprawdzi się najlepiej muzyka poważniejsza, spokojna i nadająca charakteru. Dlatego szukając oprawy muzycznej ślubu, warto przemyśleć zespół muzyczny, w którym muzyk gra na skrzypcach. Idealnie wpasowują one się w atmosferę ślubu. Dodadzą elegancji i szyku każdej ceremonii.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
drużba weselny

Kim jest drużba weselny? Jakie ma obowiązki na weselu? Czy drużba i świadek to jedna osoba?

Next Article
bukiet dla druhny

Bukiet dla druhny – jak powinien wyglądać bukiet ślubny dla świadkowej?

Related Posts