Pierwszy taniec weselny – stwórz wspomnienia pełne gracji

Rafał Laskowski
pierwszy taniec

Na początku uroczystości weselnych, zaraz po obiedzie, nadchodzi czas na pierwszy taniec nowożeńców. Nawet jeżeli para tańczyła razem już wcześniej setki razy, ten moment jest wyjątkowy. Będzie to bowiem pierwszy taniec w nowych rolach, jako mąż i żona. Jest to chwila warta uczczenia i zapamiętania. Dlatego też ten wyjątkowy moment zasługuje na niezwykłą celebrację. Dowiedz się więcej na ten temat!

Pierwszy wspólny taniec na rozpoczęcie wesela

Każda zabawa weselna zaczyna się pierwszym tańcem państwa młodych. Nowożeńcy opanowują parkiet i przedstawiają wszystkim ułożoną przez siebie choreografię. Część par decyduje się na zatańczenie bez wcześniejszego przygotowania. Może to być jednak opcja nieco stresująca. Warto choć kilka razy przed weselem przetańczyć wspólnie pierwszy taniec weselny. Dla wszystkich, których myśl o takim występie stresuje, lepszym rozwiązaniem jest nauka tańca pod okiem instruktora. W każdym mieście są miejsca, gdzie odbywają się zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe. Lekcja tańca pozwoli każdej parze młodej na jeszcze większe zbliżenie się do siebie.

Sprawdź!
Życzenia ślubne dla przyjaciół – co można powiedzieć parze młodej podczas ślubu i wesela? Sprawdź przydatne wskazówki!

Jak wybrać idealną piosenkę na pierwszy taniec?

Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec? To zależy, co para młoda chce zatańczyć. Może to być walc wiedeński, dance, albo nawet rumba! To pod styl, w jakim młodzi chcą zatańczyć, powinna zostać wybrana piosenka na pierwszy taniec. Można też wybrać rodzaj tańca pod ulubioną piosenkę. Każda zakochana para posiada utwór, który wzbudza w niej wspomnienia. Takie utwory bardzo często idealnie nadają się, by do nich zatańczyć na weselu.

Jakie piosenki są najczęściej wybierane do pierwszego tańca?

Wiele młodych par decyduje się na utwory ze znanych filmów romantycznych. Nieprzerwanie hitami są utwory takie jak:

 • „I love you baby” – Frank Sinatra
 • „Can you feel the love tonight”– Elton John
 • „I’ve had the time of my life” – Dirty Dancing
 • „Everything” – Michael Buble
 • „When a man loves a woman” – Michael Bolton
 • „Girls like you” – Maroon 5

To nie jedyne piosenki, które robią furorę na parkiecie. Równie popularne są stosunkowo nowe hity, które usłyszeć można w radio. Wszyscy zakochani znają przecież utwory:

 • „We Dwoje” – Kortez
 • „Weź nie pytaj” Paweł Domagała
 • „Perfect” – Ed Sheeran
 • „Shallow” – Lady Gaga i Bradley Cooper

Są to hity, które już nieraz były wykorzystywane jako utwory do pierwszego tańca. To, czy ze swoją drugą połówką zatańczysz do przeboju radiowego, czy do utworu, który nazwać można kultowym, zależy od ciebie. To zakochanym ma się podobać dana piosenka i to oni powinni się dobrze czuć się w trakcie wybranego tańca.

Sprawdź!
Toasty weselne – jak i kiedy wznosić toasty na weselu? Poznaj weselny savoir – vivre!

W jaki sposób nauczyć się pierwszego tańca? Czy warto udać się na kurs?

Nie każdy ma dryg taneczny – to zupełnie normalne. Jeśli para młoda twierdzi, że nie potrafi tańczyć, to nie znaczy, że nie może wystąpić na własnym weselu. Nowożeńcy mogą się po prostu do siebie przytulić i tańczyć wolny utwór. Jeśli chcesz, możesz wraz ze swoją drugą połówką skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kursy tańca są bardzo popularne. Warto zdecydować się takie studio taneczne, które reklamuje się, że prowadzi naukę pierwszego tańca. Można wybrać indywidualne lekcje lub grupowe. Jednak niezależnie od tego, co wybierzesz, na każdym kursie prowadzący powinien mieć indywidualne podejście do każdej pary.

Zalety lekcji tańca przed ślubem

Korzystając z okazji, że wybierasz się na kurs tańca, możesz też poćwiczyć inne style taneczne. Gdy już opanujesz kroki do swojego pierwszego tańca, możesz uczyć się też innych stylów. Możesz poćwiczyć kroki na przykład do:

 • tanga;
 • salsy;
 • rumby;
 • walca;
 • tańca użytkowego.

Po takim kursie będziesz rządzić na parkiecie podczas każdego wesela. Nie tylko swojego. Pamiętaj, że na lekcję tańca wybierzesz się raz, ale wiedza i umiejętności pozostaną z tobą nawet po ślubie. Dlatego wybranie się na lekcje przed weselem to idealny moment. Wesele to wspaniała wymówka, by panny młode namówiły swoich narzeczonych na wspólny kurs tańca.

Sprawdź!
Jak podpisać kopertę na prezent na ślub i wesele? Cenne wskazówki

Kursy tańca weselnego online

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz wybrać się do szkoły tańca w okolicy, możesz skorzystać z kursu tańca przez internet. Takie lekcje można wykupić w większych szkołach. Niezależnie, czy będziesz ćwiczyć swój pierwszy taniec online, czy raczej w szkole, możesz osiągnąć takie same, spektakularne i zjawiskowe efekty. Lekcje online mogą odbywać się w czasie rzeczywistym z instruktorem, który będzie widział parę dzięki kamerce i na bieżąco korygował ewentualne błędy. Możesz też wziąć udział w kursie, który został nagrany wcześniej. W takim przypadku dobrze byłoby, gdyby zakochani ćwiczyli w pomieszczeniu z lustrami. Dzięki nim mogą obserwować, czy odpowiednio układają ciała. Można też poprosić zaufaną osobę, by z podczas kursu sprawdzała, czy figury taneczne wyglądają odpowiednio.

Utwór grany na żywo czy z nagrania?

Można poprosić zespół, by zagrał piosenkę na pierwszy taniec. W takim wypadku para młoda powinna przećwiczyć ułożoną choreografię z zespołem przed weselem. W innym wypadku taniec może po prostu nie wyjść. Można też przynieść im nagrany utwór i zapytać, czy mają możliwość odtworzenia go w trakcie wesela. To samo tyczy się imprez, w czasie których gra DJ. Można go zapytać, czy ma w swoim repertuarze utwór do twojego pierwszego tańca.

Gdy już wybierzesz utwór, do którego chcesz zatańczyć i nauczysz się kroków, najważniejsze masz już załatwione. Możesz też poprosić zespół grający na weselu, by w trakcie tego pierwszego, najważniejszego tańca, puścił na parkiet dym sceniczny. Nada to całości zaskakującego efektu i w razie pomyłki w krokach zasłoni mankamenty choreograficzne.

Sprawdź!
Walc wiedeński czy angielski? Sprawdź, czym się różnią!
Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
gadżety na wesele

Dodatki i gadżety na wesele – stwórz ślub i wesele z klasą dzięki dekoracjom!

Next Article
tort weselny

Jaki tort weselny wybrać? Które smaki są najlepsze? Jak powinien wyglądać tort ślubny?

Related Posts