Podziękowania dla rodziców – ślub i wesele. Jaki prezent dla rodziców wybrać?

Rafał Laskowski
podziękowania dla rodziców ślub

W dniu ślubu chcecie, by wasi najbliżsi świętowali razem z wami. Szczególnie zależy wam na tych, którzy was wychowali. Jesteście im wdzięczni za trud i poświęcenie, jaki wam okazali. Dlatego też na każdym weselu młoda para poświęca chwilę, by podziękować mamie i tacie. Sprawdź, jak wyglądają podziękowania dla rodziców! Ślub to odpowiedni dzień, by okazać im wdzięczność!

Podziękowanie dla rodziców – jaki prezent wręczyć

Jeśli zastanawiacie się, co kupić, by podziękować rodzicom na weselu, warto to odpowiednio przemyśleć. Zastanówcie się, czym wasi rodzice się najbardziej interesują. Lepiej kupić coś, z czego się ucieszą, zamiast ozdoby, która nie będzie pasowała do wystroju w ich mieszkaniu.

Taka pamiątka będzie przywodzić wspomnienia związane ze ślubem za każdym razem, gdy będą jej używać. Jest to więc najlepszy sposób na to, by wyrazić wdzięczność! Jeśli mama kocha kwiaty, możecie kupić jej kosz z jej ulubionymi storczykami. Tata lubi wędkować? Może uda się zamówić nowy kołowrotek z grawerem?

Sprawdź!
Zmówiny – pierwsze spotkanie rodziców narzeczonych. Jak je zorganizować i przygotować się do nich?

Rodzice, którzy uwielbiają czytać i mają całe księgozbiory, docenią z pewnością ekslibris. Jest to specjalnie zaprojektowana pieczęć, która służy do podpisywania książek. Książkomani docenią taki gadżet, który będzie przypominał im o dzieciach za każdym razem, gdy otworzą ulubiony tytuł.

Oryginalne podziękowania dla rodziców – nietuzinkowy upominek czy tradycyjny kosz?

Są rodziny, w których w dniu ślubu obdarowuje się rodziców koszem. Co się w nim znajduje? To już zależy od was. Może to być zarówno fotoksiążka, bukiet kwiatów, jak i personalizowana statuetka. Wiele par młodych dorzuca do kosza ulubiony trunek rodziców. Może to być wino, whisky albo likier. Ciekawą pamiątką mogą być obrazy lub oprawione zdjęcia, które para młoda zrobiła na sesji przedślubnej. Nadal nie macie pomysłu na prezent? Mamom możecie kupić biżuterię, a ojcowie mogą dostać ciekawe spinki do koszuli, jeśli często chodzą ubrani w ten sposób.

Nietypowe podziękowanie? Czemu nie!

Jeżeli nowożeńcy mają jakąś wspólną pasję, mogą podziękować rodzicom w nietypowy sposób. Kochacie taniec towarzystki? Prócz drobnego upominku zafundujcie rodzicom pokaz! Kochacie muzykę? Może więc warto zagrać i zaśpiewać rodzicom utwór specjalnie dla nich?

Podziękowania dla rodziców w formie krótkiego występu będzie z pewnością bardzo wzruszające dla obu stron. Niezależnie od tego, czy to będzie pokaz slajdów ze zdjęciami z dzieciństwa, czy ujmujące przemówienie. W tym wyjątkowym dniu każda forma dziękowania za trud włożony w wychowanie swoich pociech sprawi rodzicom wiele przyjemności. Z pewnością będzie to bardzo sentymentalna chwila w trakcie tego dnia.

Sprawdź!
Sesja narzeczeńska – inspiracje, porady na wykonanie wyjątkowej pamiątki

Kiedy zorganizować podziękowania ślubne dla rodziców?

Pamiętajcie, że dzień ślubu jest waszą chwilą. Dlatego to od was zależy jego przebieg. Najczęściej państwo młodzi decydują się na zorganizowanie tradycyjnego podziękowania dla rodziców:

Pamiętajcie jednak, że tak naprawdę forma podziękowań i czas, w którym podarujecie prezent na podziękowania, zależy jedynie od was samych. W dniu waszego ślubu wszystko ma przebiegać tak, jak sobie tego życzycie, nawet podziękowania dla rodziców – ślub ma być taki, jaki zaplanujecie.

Podziękujcie rodzicom w dniu ślubu

Tradycyjnie przyjęło się, że w trakcie tej części wesela, orkiestra lub DJ zapraszają na środek sali pannę młodą wraz z rodzicami oraz pana młodego ze swoimi. Odbywa się wspólny taniec rodziców i ich dzieci. Jeśli chcecie, możecie odczytać tekst podziękowania, który warto wcześniej przygotować.

Podziękowania dla rodziców – ślub to ważny moment również dla nich!

Gdy skończy się przemowa, każda mama i każdy ojciec weselny zostaną obdarowani przez swoje dzieci prezentami z dedykacją. Pamiętajcie, by prezent na podziękowania dla rodziców spełniał najważniejsze warunki:

  • był podarowany szczerze;
  • zawierał datę ślubu.

Jest to moment szczególny nie tylko dla nowożeńców. Wzruszeni są rodzice i goście obecni na weselu. Ten punkt programu weselnego jest wyjątkowy i wyciska łzy z najbardziej zatwardziałych. Nic więc dziwnego, że każda młoda para chce, by ten czas był niezapomniany. Jeśli nie macie pomysłu na podziękowanie dla rodziców, a chcecie wręczyć im idealny prezent, możecie po prostu zapytać, czy czegoś nie potrzebują. Każdy najlepszy prezent, by okazać wdzięczność rodzicom, to ten, który dajecie z serca.

Sprawdź!
Szła dzieweczka - tekst znanej biesiadnej piosenki w całości

Młode pary coraz częściej decydują się na personalizowane prezenty. Świetnie w tej roli odnajduje się album ze zdjęciami podarowany podczas przyjęcia weselnego. Dziś można go z łatwością stworzyć dzięki różnym aplikacjom, które pozwalają na szybki wybór zdjęć i wydruk zdjęć w formie książki. W takim przypadku nie potrzebujecie ramki, a album w postaci książki spełni idealnie swoją rolę.

Podziękowania dla mamy

Można przypuszczać, że kobietom łatwiej przygotować upominek. Jeśli chcecie podarować jej prezent w ramach podziękowania, możecie kupić modny w ostatnich latach las w słoiku lub obraz z mchu. Symboliczny prezent, jakim są kwiaty, wcale nie musi zwiędnąć w kilka dni po ślubie.

Podziękowania dla taty

Każdy człowiek jest inny. Wszyscy interesujemy się innymi zagadnieniami. Tacie warto przygotować upominek, który go zaskoczy swoją… przydatnością. Z pewnością ucieszy się z takiego prezentu, którego się nie spodziewał. Lubi podróżować? Kupcie więc wyjątkową mapę, na której będzie mógł zdrapać już odwiedzone miejsca!

Gdy nie mamy rodziców…

Zdarza się, że pan młody nie ma taty lub panna młoda nie ma już żadnego z rodziców. Czy musicie w takiej sytuacji rezygnować z zorganizowania podziękowania dla rodziców? Oczywiście, że nie! Mimo takich okoliczności wielu młodych decyduje się na podziękowanie rodzicom. Narzeczeni wdrażają wtedy różnorodne rozwiązania, które są podyktowane ich sytuacją osobistą. Niektórzy w takiej sytuacji przygotowują podarunki dla rodziców chrzestnych. Inni decydują się na podziękowanie tym rodzicom, którzy obecni są na sali. Jeszcze inni dziękują swoim babciom lub osobom, które uczestniczyły w wychowaniu.

Sprawdź!
Miesiąc miodowy – jak dobrze spędzić wspólny czas po ślubie? 

Podziękowania dla rodziców są wyjątkową chwilą w trakcie każdego wesela. Tak naprawdę nie jest ważne to, czy obdarujecie ich oryginalnym prezentem. Nie ma znaczenia fakt, czy w trakcie waszego przemówienia będziecie improwizować, czy wykorzystacie gotowy tekst. Pomysłów na podziękowania jest tyle, ile wesel. Wcale nie musicie obdarowywać bliskich czymś materialnym. Prezentem może być również piosenka dla rodziców. Ważne jest to, że prezent dany będzie prosto z serca. Pamiętajcie, że rodzice młodej pary to najważniejsi goście na weselu. Warto więc docenić ich trud, jaki włożyli w wasze wychowanie. Przygotujcie więc piękne podziękowania dla rodziców. Ślub jest wielkim przeżyciem również dla nich!

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak powinny wyglądać zaręczyny

Jak powinny wyglądać zaręczyny doskonałe? Sprawdź, w jaki sposób zaplanować niezapomniane oświadczyny

Next Article
usadzenie gości weselnych

Usadzenie gości weselnych? Stwórzcie plan stołów dla gości na wesele!

Related Posts