Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Rafał Laskowski
religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Życzenia z okazji pierwszej rocznicy ślubu to miły gest, dlatego jeśli pamiętamy o tym wydarzeniu, warto złożyć je młodym małżonkom. Wystarczy wtedy wiadomość SMS – rozmowa telefoniczna nie jest najlepszym sposobem na złożenie życzeń, ponieważ może przeszkadzać w celebracji tego wyjątkowego wydarzenia młodej parze. Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu powinny natomiast być składane w wyjątkowych okolicznościach – kiedy?

W skrócie

  • Życzenia religijne mogą mieć formę modlitw, fragmentów Biblii lub porad małżeńskich.
  • Życzenia religijne powinny być składane zaraz po mszy świętej rocznicowej, jeśli para zdecydowała się w niej uczestniczyć.
  • Życzenia religijne powinny być przekazane w takiej samej formie jak klasyczne życzenia, np. napisane na kartce lub gotowym bileciku okolicznościowym.
  • Przy składaniu religijnych życzeń z okazji rocznicy ślubu należy unikać tematów drażliwych, takich jak powiększenie rodziny.

Kiedy składać religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Religijne życzenia nie są przeznaczone dla wszystkich. Decydując się na ich złożenie, należy uszanować uczucia religijne drugiej strony. Oczywiście, jeśli para brała ślub kościelny, prawdopodobnie również nauka kościoła jest jej bliska, a zatem takie życzenia będą jak najbardziej na miejscu.

Sprawdź!
Kompatybilność znaków zodiaku – jak sprawdzić czy stworzycie udany związek? Dopasowanie poszczególnych znaków

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu najbezpieczniej jest złożyć tuż po mszy rocznicowej, na którą decyduje się wiele par. 

Z okazji rocznicy Waszego ślubu składam serdeczne życzenia, nie tylko z okazji jubileuszu, ale także na dalsze lata Waszego małżeństwa. Niech Bóg błogosławi Waszą miłość i przyjaźń, które trwają już od wielu lat. Niech każdy dzień Waszego życia będzie pełen wzajemnego zrozumienia, miłości i wsparcia.
religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu - przykład 1

Jak składać religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu?

Jeśli młoda para zdecydowała się na mszę z okazji rocznicy ślubu, religijne życzenia warto wręczyć im na spotkaniu po mszy. Możesz złożyć je osobiście, choć wypisane na kartce z pewnością będą doskonałą pamiątką, do której nowożeńcy chętnie będą wracać.

Ciekawostka

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu mogą być modlitwą, fragmentem Biblii, który opowiada o miłości, a także małżeńską radą, która pozwoli młodej parze wytrwać w swoim postanowieniu i żyć zgodnie z boskimi przykazaniami.

Jaką formę powinny mieć religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu?

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu możesz przekazać w takiej samej formie, jak klasyczne życzenia. Odpowiednia będzie specjalna okolicznościowa kartka, w której odręcznie wypiszesz swoje przesłanie.

Możesz również skorzystać z gotowej kartki okolicznościowej, jedynie się w niej podpisując.

Kartki okolicznościowe możesz również stworzyć samemu. Do ozdobnego brystolu wystarczy dołączyć zdjęcie, zasuszone kwiaty, albo korale ułożone w formie różańca, co z pewnością będzie ważne dla nowożeńców.

Niech Duch Święty zawsze towarzyszy Wam i prowadzi Wasze kroki w życiu małżeńskim, abyście zawsze szli razem, pokonując wszelkie przeciwności losu. Niech Bóg błogosławi Wasze dzieci i wnuki, aby cała Wasza rodzina była zawsze jedną wspólnotą miłości i harmonii.

Czego nie pisać w religijnych życzeniach z okazji rocznicy ślubu?

Podczas składania życzeń z okazji rocznicy ślubu łatwo o faux pax. Podobnie, jak w wielu aspektach dotyczących ślubu i wesela, mniej znaczy więcej! Jeśli decydujesz się na modlitwę, nie dokładaj dodatkowego wiersza, natomiast jeśli samemu układasz życzenia, staraj się nie poruszać delikatnych tematów, do których z pewnością należy powiększenie rodziny.

Sprawdź!
Polterabend — przedweselny zwyczaj tłuczenia na szczęście szkła i porcelany

Jeśli młoda para żyje zgodnie z naukami kościelnymi, z pewnością stara się o powiększenie rodziny – starania mogą jednak zająć kilka lat, a przypominanie o tym fakcie może wprowadzić dodatkową frustrację.

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu to z pewnością miły gest, który doceni młoda para. Pamiętaj, aby takie życzenia kierować tylko do osób, które zawarły ślub kościelny.

religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu - przykład 2

Z okazji rocznicy Waszego ślubu pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Bóg obdarzy Was dalszymi latami wspólnego życia w miłości, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Niech każdy dzień Waszego małżeństwa będzie pełen uśmiechu, radości i miłości.
Niech Wasza miłość przetrwa wszystkie trudności, a Wasze serca zawsze będą pełne ciepła i dobra. Niech Bóg błogosławi Wasze rodziny i niech Wasze małżeństwo będzie dla innych inspiracją i przykładem do naśladowania.

Często zadawane pytania

Czy należy składać życzenia z okazji rocznicy ślubu?

Tak, zdecydowanie warto składać życzenia z okazji rocznicy ślubu. To ważna i wyjątkowa okazja, która zasługuje na uwagę i okazanie parze małżeńskiej miłości.

Kto powinien pamiętać o rocznicy ślubu?

Osoby, które powinny pamiętać o rocznicy ślubu, to przede wszystkim małżonkowie oraz ich rodzina, bliscy i przyjaciele. Jeśli chodzi o obdarowywanie, to najczęściej obdarowuje się małżonków prezentami z okazji rocznicy, ale nie jest to regułą. Można także zorganizować im romantyczną kolację, weekendowy wyjazd lub po prostu złożyć im życzenia.

Zobacz także:
Sprawdź!
Sesja ślubna w lesie – wyjątkowa pamiątka dla pary młodej. Jak się do niej przygotować? Sprawdź w artykule!
Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
kiedy można wziąć ślub kościelny po rozwodzie

Kiedy można wziąć ślub kościelny po rozwodzie?

Next Article
rady dla nowożeńców

Rady dla nowożeńców, czyli jak zbudować wspólną przyszłość!

Related Posts