Na jakie zabiegi kosmetyczne na twarz wybrać się przed ślubem? 

Alicja Kamińska
Na jakie zabiegi kosmetyczne na twarz wybrać się przed ślubem

Profesjonalny makijaż zakryje i poprawi wiele mankamentów, ale stan skóry twarzy zależy od wielu czynników i może się zmieniać, szczególnie w obliczu przedślubnego stresu. By kosmetyki dobrze i długo się trzymały, warto wcześniej zadbać o kondycję cery. Pierwszym krokiem do określenia, jakie zabiegi kosmetyczne będą odpowiednie dla Ciebie, powinna być wizyta u specjalisty. Doświadczony kosmetolog przygotuje plan działania – wiele salonów kosmetycznych specjalizuje się w kompleksowej opiece nad pannami młodymi. Z pomocą w walce ze skórnymi problemami przychodzi także medycyna estetyczna, w ramach której lekarz specjalista zajmie się zapewnieniem młodego i promiennego wyglądu twarzy.

Które konkretnie zabiegi kosmetyczne warto rozważyć?

Oczyszczanie i złuszczanie

Nie ma sensu zajmować się pielęgnacją, jeśli skóra nie została jeszcze porządnie oczyszczona. Dopiero po usunięciu zanieczyszczeń i złuszczeniu martwego naskórka substancje zawarte w kremach czy innych kuracjach będą miały szansę zadziałać. W oczyszczaniu kluczowy jest codzienny demakijaż, jednak raz na jakiś czas warto wybrać się do salonu kosmetycznego na odpowiedni zabieg – w przypadku panny młodej powinno to być minimum 6 miesięcy przed ślubem

Jednym z polecanych zabiegów kosmetycznych w tej kategorii jest mikrodermabrazja, czyli mechaniczne złuszczanie naskórka. Głowica urządzenia wytwarza podciśnienie i uwalnia substancję złuszczającą (najczęściej mikrokryształki diamentów), którą następnie zasysa wraz z zanieczyszczeniami. Efektem jest oczyszczona i wygładzona skóra, zwężone pory, a nawet spłycenie zmarszczek. Przed ślubem warto wykonać serię takich zabiegów.

Sprawdź!
Ślub w górach – dla amatorów wspinaczki i klimatycznych krajobrazów

Inną metodą na głębokie oczyszczenie skóry jest peeling chemiczny, np. kwasem migdałowym. Ten zabieg kosmetyczny sprawdza się szczególnie dobrze przy skórze wrażliwej i z problemami, ponieważ działa wspomagająco w leczeniu trądziku i przebarwień. W tym przypadku serię zabiegów również warto rozpocząć na kilka miesięcy przed ślubem.

Odżywianie i nawilżanie

Kiedy skóra jest już oczyszczona, pora zabrać się za jej odżywianie. Odpowiedni poziom nawilżenia sprawia, że twarz wygląda promiennie, a makijaż jest trwały. Specjalista dokonujący oceny stanu skóry dobierze najlepsze dla niej zabiegi kosmetyczne – zarówno te, które możesz stosować sama w domu, jak i te realizowane w salonie czy gabinecie.

Panny młode często decydują się w tym zakresie na zabieg medycyny estetycznej. Mezoterapia, bo o niej mowa, polega na wprowadzaniu w głąb skóry aktywnych czynników za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu dobroczynne efekty zabiegu są szybko zauważalne – skóra twarzy, szyi i dekoltu jest widocznie zregenerowana. Mezoterapia może także pomóc pozbyć się cieni i niedoskonałości skóry pod oczami, co pozytywnie wpłynie na późniejszy wygląd makijażu oczu. Zabieg lub serię zabiegów przeprowadza się około dwóch miesięcy przed ślubem.

Zabiegi kosmetyczne na okolice ust

Usta grają ważną rolę podczas ślubu i wesela. Uśmiechy do zdjęć, pocałunki z mężem, kilka posiłków… Na pewno chciałabyś, by makijaż ust był trwały. W tak ważnym dniu nie powinnaś ciągle myśleć o poprawianiu szminki, dlatego warto zadbać o ich kondycję wcześniej. Na dobrze nawilżonych wargach kosmetyki trzymają się dużo dłużej. Gabinety kosmetyczne wykonują zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym, który działa nawilżająco. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy chcemy coś poprawić – zniwelować asymetrię, skorygować linię ust czy podnieść ich kąciki. Zabieg warto wykonać kilka miesięcy przed ślubem. 

Sprawdź!
Sennik ślub – co może symbolizować sen o ślubie? Jak interpretować własny ślub we śnie lub wesele kogoś innego?

Zabiegi kosmetyczne na ostatnią chwilę

W ofercie gabinetów kosmetycznych znajdziesz tzw. pakiety bankietowe, czyli zestawy zabiegów dające natychmiastowy, ale krótki efekt upiększający. Data ślubu znana jest co najmniej kilka miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem, więc zadbanie o odpowiednią pielęgnację warto po prostu wpisać w harmonogram przygotowań. Jeśli jednak nie uda Ci się wcisnąć wizyt w gabinecie kosmetycznym w (zwykle bardzo napięty) plan, nie stresuj się – dobry specjalista będzie mógł coś zdziałać nawet kilka dni przed uroczystością. Pamiętaj jednak, by w takim terminie unikać eksperymentów, które mogłyby spowodować reakcję alergiczną.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ślub dwojga ludzi

Ślub - przełomowe wydarzenie czy przereklamowany obowiązek

Next Article
Bez balonów nie ma wesela

Bez balonów nie ma wesela

Related Posts