Drink bar na wesele – ile kosztuje i jakich atrakcji można się spodziewać? Oryginalny pomysł na atrakcję dla gości

Alicja Kamińska
drink bar na wesele

Dobra zabawa gości w czasie wesela to podstawa. Państwo młodzi nie chcą ryzykować, że po weselu ktoś z gości będzie narzekał na nudę. Dlatego wśród młodego pokolenia panuje moda na wyszukiwanie jak najbardziej urozmaiconych przyjemności dla gości. Jedną z nich jest drink bar na wesele. Taka atrakcja zapewnia nie tylko bardziej wykwintne trunki dla gości, ale całą masę innych rozrywek. Sprawdź, co oferują barmani na weselach!

Czym jest drink bar?

Drink bar to nic innego jak mobilny bar, który zapewnia kompleksową obsługę gości weselnych. Serwowaniem alkoholi zajmują się profesjonalni bartenderzy, którzy proponują gościom kolorowe drinki i koktajle. Zazwyczaj oferują opcje z alkoholem lub bez, co jest szczególnie ważne w przypadku kierowców. Oprócz tego można liczyć na pokaz umiejętności, który zapewnia niezapomniane emocje. To stosunkowo nowy trend na weselach cieszący się coraz większą popularnością wśród młodszego pokolenia.

Drink bar czy stolik z alkoholami?

Mocne alkohole, takie jak wódka, coraz rzadziej goszczą na weselach. O ile panowie częściej preferują tego typu alkohole, to panie zdecydowanie wolą wina i lżejsze drinki. Na niektórych weselach całkowicie rezygnuje się z alkoholu, serwując gościom bezalkoholowe, atrakcyjnie wyglądające napoje. Jak zatem najlepiej zorganizować kwestię alkoholu, by każdy z gości mógł wybrać to, co lubi najbardziej? Jednym z rozwiązań jest ustawienie osobnego stolika z wyselekcjonowanymi trunkami. Mogą to być różne gatunki wina, whisky czy wódki smakowe.

Sprawdź!
Tradycje i zwyczaje noszenia obrączek. Na której ręce i palcu nosi się obrączkę ślubną i pierścionek zaręczynowy?

Bardziej rozbudowaną opcją jest drink bar na wesele, w którym barman serwuje kolorowe i pięknie udekorowane drinki z alkoholem lub bez. Dodatkowym plusem jest lista gotowych do wyboru kolorowych drinków i profesjonalna obsługa barmańska. Każdy z gości z pewnością ucieszy się na widok takiej atrakcji, która w dalszym ciągu stanowi nowość na przyjęciach weselnych.

Drink bar na wesele – co oferuje?

Egzotyczne drinki serwowane przez profesjonalnego barmana zachwycą gości weselnych. To jednak nie wszystko, czego można się spodziewać. Barmani oferują w ramach swoich usług zapierające dech w piersiach pokazy swoich umiejętności i różne konkursy. Pokaz barmański, czyli inaczej Flair Show, sprawi, że wasi goście z zapartym tchem będą podziwiać poczynania barmana. Czego dokładnie można się spodziewać? Podrzucanie butelek, kolorowe drinki, efektowne sposoby nalewania alkoholu, a nawet zianie ogniem. To wszystko z aktywnym udziałem publiczności, która w czasie konkursu może spróbować swoich sił.

Jakie drinki serwują barmani w mobilnym barze?

Decydując się na drink bar, możesz z góry poprosić o listę drinków i koktajli serwowanych przez barmanów. Warto doprecyzować też kwestię ewentualnych zmian czy większego wyboru trunków. W większości ofert znajdują się następujące koktajle z alkoholem lub bez:

  • Mojito;
  • Sex on the Beach;
  • Cuba Libre;
  • Gin & Tonic;
  • Aperol Spritz;
  • Tequila Sunrise.

Oprócz tego można na barze zamówić klasyczne whisky z lodem czy prosecco. Wszystkie drinki są oryginalnie udekorowane i w zależności od upodobań zawierają zwykły lub kruszony lód. Któż nie skusi się na przepyszne drinki serwowane przez profesjonalistów?

Sprawdź!
Dlaczego Instax na wesele okazać się może bardzo przydatnym rozwiązaniem? Dowiedz się więcej na ten temat!

Koszty, których należy się spodziewać

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, warto rozważyć kilka opcji i przeanalizować dostępne oferty. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, jednak gdy już zgłębisz temat, dostrzeżesz różnice. Ceny drink baru na wesele wahają się w granicach od 1000 do 4000 tysięcy złotych. W najtańszej opcji to ty kupujesz alkohol, soki oraz pozostałe elementy dekoracyjne. Sumując te wydatki będziesz musiał zapłacić ok.2500 tysiąca złotych na najtańszy dostępny wariant. Należy do tego doliczyć koszty paliwa i oraz czas poświęcony na zakup wszystkich niezbędnych elementów.

Decydując się na droższą opcję, zostawiasz wszystko na głowie fachowców. To oni przywożą alkohol, szkło, zapewniają lód i wszystkie rekwizyty potrzebne do pokazów. Młodej parze i zaproszonym gościom pozostaje jedynie cieszyć się i korzystać z uroków drink baru na weselu.

O czym pamiętać wybierając mobilny bar?

Przede wszystkim upewnij się, co dokładnie zawiera proponowana cena. Ważne jest, czy przy większej ilości osób do obsługi gości przeznaczony jest drugi barman. Istotne jest również, by goście nie stali w niekończącej się kolejce po koktajle. Zazwyczaj opcja zapewniająca pełną obsługę zawiera: alkohol, syropy, dekoracje do drinków, serwetki, słomki i inne dodatki, lód, a także pokazy barmańskie w czasie imprezy. Sprawdź dokładnie, czy barmani gwarantują odpowiednią ilość szkła do każdego typu alkoholu.

Istotna jest też kwestia dotycząca kosztów dojazdu. Przed podpisaniem umowy upewnij się, że ta ważna informacja została w niej zaznaczona.

Sprawdź!
Czym właściwie jest prosecco van i jak wykorzystać taką atrakcję na weselu? Sprawdź informacje na ten temat!

Współczesne wesela coraz częściej odchodzą od tradycji. Zapewnienie dobrej zabawy dla wszystkich uczestników stanowi priorytet dla państwa młodych. Jedną z opcji jest wynajęcie drink baru na wesele. Dzięki niemu goście mogą zasmakować nowych rodzajów alkoholu, poznać z bliska tajniki sztuczek barmańskich, a przy okazji świetnie spędzić czas. Profesjonalny drink bar na wesele zwiększa również zdecydowanie prestiż całej imprezy.

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
animator na wesele

Animator na wesele – weselna zabawa dla najmłodszych gości. Jak wygląda zabawa z animatorem?

Next Article
paznokcie na wesele

Chcesz mieć piękne paznokcie na wesele? Sprawdź inspiracje na najmodniejszy manicure ślubny dopasowany idealnie do tej okazji!

Related Posts