Wodzirej na wesele – jak dokonać najlepszego wyboru osoby, która poprowadzi weselne przyjęcie?

Rafał Laskowski
wodzirej na wesele

Organizacja wesela to nie tylko podstawowe wybory (np. zamówienie i wystrój sali na tę imprezę okolicznościową). Pozostaje wiele drobnych z pozoru spraw, które jednak mają wpływ na przebieg tego niezwykle ważnego dnia. Mowa choćby o szeroko pojętej obsłudze wydarzenia. Czy wiesz, kim jest wodzirej na wesele i co należy do jego obowiązków? W branży ślubnej profesjonalizm jest wręcz nieodzowny, dlatego konferansjerzy czy DJ-e są zwykle odpowiednio przygotowani do swoich zadań. Jakie cechy powinna mieć osoba odpowiedzialna za prowadzenie wesela? Ile kosztują jej usługi? Przeczytaj i sprawdź!

Kim jest wodzirej?

Wodzirej jest osobą, która odpowiada za prowadzenie różnego rodzaju imprez tanecznych. Należą do nich przede wszystkim bale (np. studniówkowe) i oczywiście przyjęcia weselne. Czym powinna wyróżniać się osoba, która chce poprowadzić zabawę w tak ważnym dniu? Konieczne są do tego odpowiednie predyspozycje. To przede wszystkim zaradność i poczucie humoru, ale też odpowiedzialność. Dobry wodzirej musi lubić ludzi, a ludzie przeważnie lubią jego.

Obowiązki wodzireja na weselu

Prowadzenie wesela może wydawać się bardzo szerokim pojęciem, dlatego warto doprecyzować, co należy do zadań wodzireja. Jego obowiązki to przede wszystkim:

  • powitanie państwa młodych i uroczysty toast;
  • zaaranżowanie pierwszego tańca;
  • dbanie o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie, ale także całą oprawę muzyczną;
  • angażowanie zgromadzonych gości do tańców na parkiecie i przyśpiewek;
  • informowanie gości o wydarzeniach podczas wesela np. o pojawieniu się fotobudki;
  • organizowanie i prowadzenie zabaw w czasie oczepin.
Sprawdź!
Dania wegetariańskie na wesele, czyli idealne menu dla gości niejedzących mięsa!

Zespół czy DJ wodzirej na wesele?

Wybór DJ-a na wesele do pewnego momentu był czymś oryginalnym i zaskakującym. Obecnie zatrudnianie disc jockeya stało się jednak normą. Dobry DJ na wesele nadal może być tańszą opcją niż zespół, ale on także zadba o odpowiedni nastrój. Ustalenie repertuaru czy przebiegu zabaw weselnych nie powinno być problemem. DJ i wodzirej w jednym to ciekawa opcja dla par, które szukają czegoś bardziej nowoczesnego niż typowe zespoły weselne, choć te również się profesjonalizują.

A może konferansjer?

Nadal wiele par młodych nie zastanawia się specjalnie nad tym, kto poprowadzi ich przyjęcie. Jeśli nie masz przekonania, czy lider weselnej kapeli jest odpowiednią osobą do prowadzenia zabawy, w tej sytuacji najlepiej postawić na profesjonalistę. Konferansjer może być kolejnym usługodawcą, z którym nawiążesz współpracę. Choć będzie to osoba z zewnątrz, prawdopodobnie bez trudu porozumie się z obsługą muzyczną na przyjęciu weselnym.

Wodzirej na wesele – koszt

Jeśli wodzirejem na weselu będzie osoba, która równocześnie dba o oprawę muzyczną, czyli DJ lub ktoś z zespołu, cena zwykle jest najkorzystniejsza. W tym przypadku koszt zaczyna się od 3500 do 4000 złotych. Zwróć uwagę, że mowa o najtańszych usługodawcach, bo kwota może się zbliżać nawet do 10000 złotych. Koszt wynajęcia osoby z zewnątrz, czyli profesjonalnego konferansjera, także oscyluje w granicach kilku tysięcy. Łatwo zauważyć, że wybór pierwszego wariantu jest najlepszy jako opcja budżetowa. Sam zakres usług wodzireja może być zróżnicowany, co także ma wpływ na kwotę, jakiej będzie oczekiwał.

Sprawdź!
Ankieta weselna czy księga ślubna? Jak stworzyć oryginalną pamiatkę ślubną? Podobieństwa, różnice, inspiracje

Jak wybrać najlepszego DJ-a na wesele?

Osoby aktywnie działające w branży ślubnej mają swoje portfolio. Sprawdź, czy wodzirej prowadzi stronę na portalu społecznościowym lub klasyczną witrynę internetową. Innym sposobem na weryfikację jego kompetencji i charyzmy są opinie, a także filmiki, na których widać pracę wodzireja. Warto też zaczerpnąć informacji wśród znajomych. Pamiętaj także, aby koniecznie umówić się z konferansjerem na spotkanie. Trzeba bowiem podpisać z nim umowę w dwóch egzemplarzach. Przekonasz się wówczas, jaką jest osobą i czy ma odpowiednie predyspozycje, aby poprowadzić weselne przyjęcie.

Wybór odpowiedniego wodzireja na wesele jest gwarancją dobrej zabawy. Warto więc powierzyć prowadzenie zabawy profesjonaliście. Niezależnie od tego, czy będzie to DJ, osoba z zespołu muzycznego, a może zewnętrzny konferansjer, warto najpierw się spotkać. Bezpośredni kontakt może bardzo wiele ułatwić. Choć wydaje się, że wybór akurat takiej osoby do obsługi wesela nie musi być priorytetem, to często przekłada się na reakcje gości. Często oceniają oni nie tylko dekoracje czy dania, ale także właśnie oprawę muzyczną. Jeśli chcesz, by weselnicy byli zadowoleni i bawili się naprawdę dobrze, warto poświęcić trochę czasu na dobranie osoby prowadzącej imprezę. Wesele jest przecież tak wyjątkową okazją, że powinno być uświetnione przez kogoś, kto sprosta wyzwaniu i oczekiwaniom zaproszonych osób.

Zobacz także:
Sprawdź!
Deszcz w dniu ślubu - jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?
Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
alkohol na wesele

Alkohol na wesele, czyli kwestia, która wymaga szczególnego planu. To musisz wiedzieć, jeśli planujesz trunki na weselu

Next Article
ciasta na wesele

Ciasta na wesele, czyli słodki stół! Jak wybrać cukiernię, tort i ciasta weselne?

Related Posts