Idealny zespół muzyczny na wesele – jak go szukać?

Alicja Kamińska
zespół muzyczny na wesele

Wybierając zespół weselny możesz kierować się referencjami lub repertuarem, ewentualnie obiema rzeczami na raz. Nierzadko dochodzi do sytuacji, kiedy to zadowoleni weselnicy sami w przerwie przychodzą do zespołu i proszą o zajęcie terminu na ich uroczystość. Jeśli jednak rzadko bywasz na weselach, a dotychczas żaden zespół ani dj nie przypadł ci do gustu, koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Zespół muzyczny na wesele – kiedy zacząć poszukiwania?

Profesjonalny zespół muzyczny na wesele może nie mieć wolnych terminów na kilka lat do przodu i nie ma w tym nic dziwnego – trudno o dobry cover band, a jeśli już narzeczeni spotykają akurat taki, chcą go zabukować na swoją uroczystość. Dlatego też jeśli zależy ci na konkretnej kapeli, zapytaj o możliwość wynajęcia jej na swoje wesele nawet dwa lata przed planowaną uroczystością.

Pamiętaj, że aby zająć dany termin zapewne będziesz musiał wpłacić zaliczkę – to ostatecznie potwierdzi datę i zapewni ci spokój, że ten element przygotowań do ceremonii możesz odhaczyć. Kolejne pytanie, które warto sobie zadać brzmi: czy wolę, żeby śpiewał mężczyzna, czy może kobieta? W końcu zespół muzyczny na wesele zawsze dysponuje wokalistami.

Sprawdź!
Ile napojów na wesele kupić? Napoje gazowane, soki, a może lemoniady?

Głos na wagę złota

Chcąc doradzić ci w kwestii wokalu, trudno nam sprecyzować poradę, ponieważ nie znamy preferencji, jednak zwykle najlepsze imprezy odbywają się wtedy, gdy w zespole śpiewa zarówno wokalista, jak i wokalistka. W wielu utworach partie śpiewane w oryginale przez kobiety mogą być trudne do odtworzenia przez mężczyzn i odwrotnie.

Poza tym prowadzenie zabaw weselnych zwykle lepiej wychodzi panom niż paniom. Nie chcemy oczywiści nikogo dyskryminować, jednak w tym przypadku fakty mówią same za siebie – panowie są z reguły lepszymi wodzirejami. Właśnie -czy warto wynajmować na wesele i orkiestrę, i wodzireja?

Wodzirej czy orkiestra? A może to i to?

Zwykle osoby grające w zespołach muzycznych doskonale orientują się w popularnych zabawach weselnych, jednak czasem zespół zaznacza, że sam ich nie prowadzi, ale za to ma kogoś, kto doskonale się w nich orientuje. Współprace kapeli weselnych z wodzirejami są bardzo częste. Dzięki temu goście mogą bawić się naprawdę wybornie przez cały czas – nawet podczas przerwy zespołu.

Z wodzirejem możesz omówić szczegółowo to, jak mają wyglądać twoje oczepiny, a także pozostałe zabawy – w końcu nie każde towarzystwo czuje się komfortowo, kiedy np. jakaś zabawa dotyka spraw wrażliwych dla rodziny. To dobre rozwiązanie nie tylko dla par młodych- coraz popularniejsze staje się zatrudnianie wodzireja na studniówki, imprezy firmowe itd.

O co zapytać zespół weselny?

Dobry zespół weselny pozwoli ci na zadawanie pytań przed podjęciem decyzji o usłudze, jak również później. Pewne kwestie trzeba doprecyzować – np. czy opłata pobierana jest godzinowo z wliczaniem przerw w graniu – czyli jeśli np. decydujesz się na zespół i dj-a, o czym napiszemy później, czy np. opłata za jednodniowe wesele jest stała.

Sprawdź!
Czasem mniej znaczy lepiej, czyli jak zorganizować slow wedding? Kilka zasad udanego wesela

Doprecyzuj także kwestie utworów – każdy ma prawo do zabawy przy takiej muzyce, jaką lubi. Disco jest fajne, jednak jeśli para młoda gustuje w nowej, polskiej muzyce, właśnie taka może przeważać podczas imprezy. Zespoły z wieloletnim doświadczeniem potrafią także doradzić odnośnie do tego, co podoba się gościom. Z pewnością uda sie wam wypracować w tej kwestii zadowalający wszystkich kompromis.

Poruszyliśmy ważną kwestię zespołu muzycznego na wesele i dj-a. Czy warto decydować się na takie rozwiązanie i jakie są plusy w wyborze dwóch źródeł muzyki na ten wyjątkowy dzień?

Dj i zespół muzyczny na wesele – czy warto decydować się na takie rozwiązanie?

Nawet najlepszy zespół na wesele musi od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Niektórzy są przygotowani na taką ewentualność i mają gotowy repertuar na czas przerw, przy którym także mogą bawić się goście. Jednak niektórzy decydują się na wynajęcie zespołu i dj-a. Co ich motywuje do takiego kroku?

W zasadzie wielu osobom chodzi raczej o zróżnicowanie muzyczne, Poza tym wielu dj-ów weselnych to także bardzo dobrzy wodzireje, którzy wraz z zespołem potrafią poprowadzić zabawy, które zintegrują gości bez żenujących elementów, które na szczęście powoli wychodzą z mody.

Kosztowo dj i zespół mogą kosztować znacznie więcej niż wybór jednej z tych opcji, jednak jeśli zależy ci na nieprzerwanej zabawie – możesz się na nią zdecydować. Pamiętaj o jednym – goście też potrzebują odpoczynku. A bezustanna muzyka może być męcząca.

Sprawdź!
Upominek dla gości weselnych – obowiązek czy przyjemny dodatek? Podziękowania dla gości. Sprawdź, na co się zdecydować!

Muzyka na żywo – zalety

Profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem potrafią skutecznie bawić gości nawet do rana. Doświadczenie sceniczne z naprawdę wymagającymi klientami, umożliwia im dopasowanie się do dynamiki imprezy i gustów gości, i oczywiście pary młodej. Członkowie zespołu potrafią poprowadzić biesiadę i zrobią to z pełnym profesjonalizmem – tak jak będą bawić gości szerokim repertuarem muzycznym.

Jesteśmy przyzwyczajeni do grania na żywo, jeśli chodzi o wesela. Dj nadal kojarzy się raczej z sylwestrem i studniówką niż z weselem. Grupa muzyczna jest w stanie wyczarować niepowtarzalny klimat, którego nie stworzy nawet najlepszy wodzirej.

Covery wykonywane przez profesjonalny zespół muzyczny często są znacznie lepsze niż oryginalne wersje utworów. To się zdarza, więc warto zainwestować w jak najlepszą oprawę muzyczną wesela. Kosztami możecie podzielić się pomiędzy stronami. Poza tym wiedz, że to wyjątkowy dzień i warto zadbać o to, by wiązały się z nim niezapomniane wspomnienia i emocje. Zespół coverowy zdecydowanie potrafi to zrobić.

Gdzie szukać najlepszych zespołów weselnych?

W zasadzie oczywiste w poszukiwaniu idealnej kapeli na twoje wesele będą polecenia znajomych oraz grupy, których warsztat pracy mogłeś podziwiać na żywo. Kolejnym miejscem, które możesz sprawdzić jest wyszukiwarka Google, gdzie znajdziesz także oceny danego zespołu. Możesz włączyć filtrowanie wyszukiwania i dostać informacje na temat weselnych zespołów np. tylko z ostatniego roku.

Ważnym miejscem poszukiwań, z którego korzysta coraz więcej osób jest YouTube. Tam możesz sprawdzić, jak brzmi muzyka na żywo w wykonaniu danej grupy i zdecydować, czy taki poziom ci odpowiada.

Sprawdź!
Największe wpadki na weselach i ślubach popełniane przez parę młodą! Sprawdź, jak uniknąć gaf i wpadek weselnych!

Życzymy owocnych poszukiwań i zapraszamy do lektury pozostałych artykułów, w których znajdziesz garść porad na temat organizacji ślubu i wesela.

Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wynajem autokaru na wesele

Wynajem autokaru na wesele krok po kroku

Next Article
zaręczyny na plaży

Romantyczne zaręczyny na plaży – jak oświadczyć się nad morzem?

Related Posts