Namiot weselny – dla miłośników natury i niebanalnych rozwiązań. Dowiedz się więcej z naszego poradnika!

Alicja Kamińska
Namiot weselny

Czy w namiocie weselnym można zorganizować przyjęcie na tak wyjątkową uroczystość, jaką jest ślub? Zdecydowanie tak! W artykule podpowiemy, kiedy warto zdecydować się na jego wynajem i z jakimi opłatami wiąże się skorzystanie z takiej usługi. Wskażemy również rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zdecydowaniem się na ofertę danej firmy. Sprawdź, czy namiot weselny to dobre rozwiązanie.

Namiot weselny – rozwiązanie doceniane przez wielbicieli kameralnych imprez i nie tylko

Ślub i wesele w plenerze to marzenie wielu osób. Niestety panujący w Polsce klimat bywa nieprzyjazny takim pomysłom. Namiot weselny pozwoli ci urządzić wyjątkowe przyjęcie, nawet kiedy pogoda będzie niesprzyjająca. To też świetny sposób na ograniczenie wydatków związanych z uroczystością, ponieważ wynajem namiotu jest o wiele tańszy niż rezerwacja sali weselnej. Poza tym takie rozwiązanie umożliwia organizację imprezy w miejscach, w których nie znajdziesz tego typu obiektów. Wesele na dzikiej plaży, w górach lub w środku lasu? Z namiotem weselnym to żaden problem!

Wybór usługodawcy i oferty – czym się kierować?

Najważniejszym kryterium podczas wyboru modelu jest oczywiście jego rozmiar. Policz dokładnie liczbę gości, zanim zdecydujesz się na konkretną wersję. Pamiętaj, że w namiocie muszą zmieścić się nie tylko stoły i krzesła dla wszystkich zaproszonych, ale również miejsce do tańca i zaplecze dla obsługi imprezy.

Sprawdź!
Kankan - na czym polega ten francuski taniec?

Korzystaj z ofert firm, które zajmują się kompleksową obsługą

Dowiedz się, czy dostawca zagwarantuje również odpowiednią liczbę stołów, krzeseł, zastawy stołowej i innej zabudowy niezbędnej do organizacji przyjęcia. Firmy cieszące się dużą popularnością często oferują również usługi specjalistów (na przykład animatorów dla dzieci czy muzyków) i dekorację namiotu weselnego. Dzięki skorzystaniu z jednej wypożyczalni, a nie kilku, oszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze.

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty, koniecznie sprawdź, czy model, który wybrałeś, ma podłogę. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy teren, na którym chcesz postawić namiot weselny, jest nierówny, błotnisty czy trawiasty.

Ile kosztuje wynajęcie namiotu weselnego?

Podobnie jak w przypadku innych usług na koszt wynajmu namiotu weselnego wpływa wiele czynników. Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę jest oczywiście wielkość danego modelu. Przyjmuje się, że na każdego gościa powinno przypadać przynajmniej 2 m² powierzchni. Jeśli chcesz wypożyczyć również podłogę, podest dla orkiestry, taras, oświetlenie punktowe i dekoracje, musisz liczyć się z większą opłatą, jednak to te szczegóły nadają klimatu i nie warto z nich rezygnować tylko po to, żeby zaoszczędzić.

Wynajem krzeseł, stołów, obrusów i zastawy stołowej wiąże się ze zwiększeniem kosztów

Najlepiej szukać firm lokalnych, ponieważ przewiezienie konstrukcji wymaga transportu samochodem ciężarowym, co także wpływa na finalną opłatę. Wynajem namiotu weselnego dla 100 osób zwykle kosztuje od 5000 złotych do 7000 złotych za dobę. Jednak do tych kwot należy doliczyć dodatkowe wyposażenie, czyli między innymi:

  • podłogę – 3000–5000 złotych,
  • krzesła – 1500–2500 złotych,
  • stoły – 4000–5000 złotych,
  • inne akcesoria.
Sprawdź!
Marsz weselny powitalny – który utwór wybrać na ślub? Najpopularniejsze utwory na uroczystość kościelną

Namiot weselny – sposób na organizację wyjątkowego przyjęcia

Zorganizowanie uroczystości w namiocie weselnym to doskonałe rozwiązanie dla par, którym zależy na przyjęciu w plenerze oraz tych, którzy mają ograniczony budżet. Zanim zdecydujesz się na ofertę konkretnej firmy, dowiedz się, co dokładnie obejmuje, by uniknąć rozczarowań w swoim wielkim dniu.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Psalm na ślub

Jaki psalm na ślub wybrać? Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz szukać? Poznaj najładniejsze pieśni

Next Article
słodki stół na weselu

Candy bar, czyli słodki stół na weselu. Ile kosztuje? Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania słodkiego kącika weselnego?

Related Posts