Planer ślubny – niezbędnik panny młodej. Zorganizuj wesele swoich marzeń przy pomocy organizera ślubnego!

Alicja Kamińska
planer ślubny

Dzień ślubu jest prawdopodobnie najważniejszym wydarzeń w życiu każdej pary młodej, jednak jego zaplanowanie to niełatwe zadanie. Kiedy zacząć przygotowania i wybrać weselnych usługodawców? Jak o niczym nie zapomnieć? To pytania, które zadaje sobie większość przyszłych panien młodych. Część z nich decyduje się na wynajęcie wedding plannera, czyli konsultanta ślubnego, który wysłuchawszy oczekiwań klientów, zajmuje się organizacją tego wyjątkowego dnia. Jednak budżet nie zawsze pozwala na skorzystanie z takiej usługi. Wtedy najlepiej zainwestować w dobry planer ślubny.

Planer ślubny ułatwi planowanie uroczystości weselnej, a dzięki personalizacji będzie świetną pamiątką!

Planer ślubny to narzędzie, które ułatwi organizację waszego wesela i odliczanie dni do ślubu. Na rynku znajdziesz zarówno wersje internetowe, jak i tradycyjne. Jeśli zależy ci na zminimalizowaniu kosztów, możesz przygotować go sama. Panie, które lubią prace manualne, mogą wykonać go, korzystając ze zwyczajnego notatnika i przyborów papierniczych. W przypadku, gdy nie należy do tej grupy, możesz wydrukować gotowe wzory dostępne na stronach internetowych, a następnie połączyć je w segregatorze, tworząc kompletny organizer.

Sprawdź!
Przyśpiewki weselne – czemu służy ta tradycja?

Sklepy oferują modele uniwersalne i personalizowane – który z nich będzie lepszy? Jeśli kupujesz go w prezencie dla przyjaciółki, wybierz ślubny planer z personalizacją – będzie stanowić świetną pamiątkę po uroczystości zaślubin. Jeśli potrzebujesz organizera jedynie do daty ślubu, zdecyduj się na wersję uniwersalną, sprawdzi się tak samo dobrze podczas planowania idealnego ślubu i wesela, a jego cena będzie nieco niższa.

Organizacja ślubu i wesela – od czego zacząć? Ile czasu potrzebujesz na znalezienie usługodawców?

Przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego zacznij od rezerwacji terminu w kościele lub urzędzie oraz sali weselnej, która cię interesuje. Zwykle robi się to na 12 miesięcy przed ślubem, jednak jeśli marzysz o uroczystości w popularnym miejscu, może się okazać, że będzie to za krótki okres.

Gdy ustalicie termin, od razu warto zacząć poszukiwania fotografa i muzyków. Pamiętaj, że najlepsi specjaliści mają już zlecenia na cały najbliższy rok. 12 miesięcy przed weselem to też dobry czas na rozpoczęcie prowadzenia organizera. W planerze znajdziesz harmonogram i listę zadań, która znacznie ułatwi organizację wielkiego dnia.

Co znajdziesz w planerze ślubnym? Nie tylko harmonogram czy plan stołów!

Wnętrze planera zawiera wiele przydatnych narzędzi podczas organizacji wesela, należą do nich m.in.:

  • szczegółowo rozpisany plan dnia ślubu;
  • lista gości weselnych;
  • tabelę do planowania budżetu;
  • pomocnika wyboru sukni ślubnej;
  • plan stołów wraz z miejscem na przypisanie zaproszonych gości do konkretnych stołów;
  • praktyczne porady i inspiracje;
  • spis firm weselnych;
  • miejsce na notatki;
  • kieszonkę na dokumenty;
  • plan podróży poślubnej.
Sprawdź!
Deszcz w dniu ślubu - jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?

Oczywiście zawartość planerów ślubnych może się różnić w zależności od firmy, która je wyprodukowała. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego, warto przejrzeć jego wnętrze, by mieć pewność, że znajduje się tam wszystko, czego potrzebujesz.

Organizer ślubny dla pary młodej – pobrać internetowy czy kupić tradycyjny?

Portale ślubne coraz częściej oferują organizery w formie internetowej. To rozwiązanie, które ma zarówno wady, jak i zalety. Wiele osób woli pisać na klawiaturze niż odręcznie, w dodatku dostęp do niego może mieć kilka osób. Ułatwia to rozdzielenie zadań między partnerami, a także rodzicami i świadkami. Nierzadko panny młode szukają inspiracji czy ofert w internecie, a link o wiele łatwiej skopiować do internetowego organizera niż przepisać do zeszytu.

Planer ślubny w tradycyjnej formie lepiej sprawdzi się w przypadku panien młodych, które chcą ograniczać czas spędzony przy komputerze i cenią sobie możliwość spisania swoich myśli i pomysłów w każdej chwili. Podczas jego wyboru zwrócić uwagę na jego rozmiary i wnętrze. Powinien być poręczny, a także zawierać odpowiednie tabele oraz listy, które ułatwią planowanie wesela.

Planery ślubne – niezbędniki panien młodych

Planer ślubny to niedrogie narzędzie, które ułatwi życie każdej przyszłej pannie młodej. Jeśli zależy ci na tym, by podczas waszego ślubu wszystko było dopięte na ostatni guzik, musisz go mieć. Dzięki organizerowi unikniesz niepotrzebnego stresu i o niczym nie zapomnisz.

Zobacz także:
Sprawdź!
Sala weselna – jak wybrać tę jedyną? Sala, a motyw przewodni wesela? Niezastąpione porady!
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ile powinien kosztowac pierscionek zareczynowy

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jaki model wybrać w danym budżecie? Przeczytaj nasz poradnik!

Next Article
winietki ślubne

Winietki ślubne na stół – wizytówki, które ułatwią organizację przyjęcia weselnego. Jak wybrać najlepsze?

Related Posts