Czy warto zdecydować się na nagranie teledysku ślubnego? Ile kosztuje taka usługa? Sprawdź w naszym poradniku!

Alicja Kamińska
teledysk ślubny

Kiedyś większość par decydowała się na nagrywanie przebiegu całej ceremonii i przygotowań, a z tych materiałów często powstawały długie, nawet kilkugodzinne filmy. Stanowiły wspaniałe pamiątki z dnia ślubu, ale ich koszt był stosunkowo wysoki. Dziś coraz więcej nowożeńców chcąc zaoszczędzić, wybiera krótkie teledyski ślubne, które trwają zwykle od trzech do pięciu minut. Sprawdź, kiedy i gdzie warto je nagrać!

Teledysk ślubny – solo lub w roli dodatku do filmu ze ślubu

Część zakochanych chce mieć zarejestrowany przebieg całej ceremonii i imprezy i decyduje się na długie filmy ślubne. Czy warto wtedy stworzyć teledysk ślubny? Zdecydowanie tak! Kilkugodzinne nagranie, nawet przygotowane przez dobrego operatora i montażystę, może okazać się długie i monotonne. Natomiast krótki, dynamiczny film z piękną muzyką zawiera w sobie najlepsze momenty, w związku z czym będzie stanowił zarówno doskonałe wprowadzenie do dłuższego materiału, jak i samodzielną produkcję.

Co zawiera teledysk ślubny?

To, jak będzie wyglądał teledysk ślubny, zależy od pary młodej. Można w nim umieścić ujęcia z przygotowań do ceremonii, składania przysięgi małżeńskiej lub pierwszego tańca świeżo upieczonych małżonków i stworzyć romantyczny materiał. Jednak coraz więcej par decyduje się na wesołe filmy. Jakie ujęcia się w nich znajdują? Przede wszystkim zabawne wpadki z dnia ślubu, wywiady z przyjaciółmi czy krótkie, radosne nagrania z dzieciństwa zakochanych.

Sprawdź!
Biała sukienka na wesele – czy biel jest zarezerwowana dla panny młodej? Czy wypada założyć na ślub stylizację w bieli?

Ile kosztuje nagranie teledysku ślubnego?

Podobnie jak w przypadku pozostałych usług, cena teledysku ślubnego zależy przede wszystkim od miejsca, daty i stawek danego kamerzysty. Jeśli planujecie pobrać się w lipcową sobotę w wielkim mieście i chcecie wynająć jednego z najbardziej znanych operatorów, koszt produkcji z pewnością będzie wyższy. W przypadku, gdy wybraliście mniej popularny okres na zawarcie związku małżeńskiego, na przykład jesień lub zimę i wybierzecie operatora cieszącego się mniejszą popularnością, możecie sporo zaoszczędzić. Zwykle cena nagrania waha się między kwotą 2 tysięcy złotych do 3,5 tysiąca złotych.

Jeśli zależy wam zarówno na nagraniu tradycyjnego filmu ślubnego, jak i teledysku, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usługi u jednego wykonawcy. Usługa sprzedawana w pakiecie kosztuje zazwyczaj od 1500 zł do 2000 zł.

Jak urozmaicić teledysk ślubny?

Składanie przysięgi małżeńskiej, pierwszy taniec czy krojenie tortu weselnego to oczywiste momenty, które znajdują się w każdej produkcji ślubnej. Jak możesz urozmaicić swój klip? Warto skorzystać z usług operatora filmowego w czasie podróży poślubnej i umieścić w teledysku materiały nakręcone na rajskiej plaży lub w majestatycznych, wysokich górach. Jeśli nie planujecie wyjazdu, nic nie szkodzi. Umówcie się z kamerzystą na filmowanie w plenerze w pobliżu waszego miejsca zamieszkania.

Chociaż nagranie teledysku ślubnego nie należy do najtańszych usług, z pewnością warto zdecydować się na jego stworzenie. Takie produkcje nie trwają długo i są dynamiczne, co sprawia, że chętnie się je ogląda oraz miło wspomina ten dzień.

Sprawdź!
Deszcz w dniu ślubu - jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?
Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
makrama ślubna

Makrama ślubna to niezbędny element wesela w stylu rustykalnym i boho. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej dekoracji!

Next Article
ile trwa ślub cywilny

Ile trwa ślub cywilny? Jak się do niego przygotować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Related Posts