Dopadł cię stres przed ślubem? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z nim!

Alicja Kamińska
stres przed ślubem

Dla wielu osób ślub jest najważniejszym dniem w życiu. Podczas uroczystości oczy kilkudziesięciu, a często nawet kilkuset osób są skierowane tylko na parę młodą, co nie ułatwia radzenia sobie z napięciem czy tremą. Jednak jeśli odpowiednio wcześnie wdrożysz w życie kilka zasad, z pewnością poradzisz sobie ze stresem przed ślubem.

Organizacja to podstawa sukcesu!

Planowanie ślubu wcale nie musi być stresujące. Jeśli budżet ci na to pozwoli, warto skorzystać z usług profesjonalnego konsultanta ślubnego, który wysłucha wszystkich twoich potrzeb i zajmie się wszystkim, kiedy ty będziesz odpoczywać. W przypadku, gdy zależy ci na ograniczeniu kosztów wesela, możesz skorzystać z planera ślubnego. To organizer przygotowany przez specjalistów z branży, który poprowadzi cię krok po kroku przez wszystkie niezbędne etapy planowania uroczystości i sprawi, że będziesz spokojna.

Organizacja imprezy na kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset osób, to ogromne wyzwanie, któremu ciężko podołać samemu. Zaufaj swoim bliskim i nie bój się prosić ich o pomoc. Pamiętaj, że rodzice państwa młodych oraz świadkowie również mają swoje obowiązki i powinni się z nich wywiązywać.

Jak zadbać o swoją psychikę w tak ciężkim czasie?

Stres przed ślubem potrafi odebrać radość z planowania całej uroczystości. Najlepiej zadbaj o swoją psychikę, jeszcze zanim poczujesz, że sobie nie radzisz. Jak to zrobić? Nic tak nie rozładowuje napięcia, jak wygadanie się komuś. Nie miej wyrzutów sumienia, przekazując część obowiązków panu młodemu, kiedy ty spotkasz się na kawę lub obiad z koleżanką. Zrelaksowana i spokojna zdziałasz o wiele więcej i z łatwością poradzisz sobie z załatwianiem kolejnych spraw.

Sprawdź!
Świeczniki nowoczesne - perfekcyjny wystrój Twojego przyjęcia weselnego

Bardzo pomocne mogą się okazać różne techniki relaksacyjne, ćwiczenie uważności czy praktykowanie jogi lub medytacji. To sposoby, które skutecznie pomagają uporać się ze stresem o niskim lub umiarkowanym natężeniu. Jeśli relaksacje lub spotkania nie przynoszą odpowiednich efektów, skontaktuj się z psychologiem. Pamiętaj również, że zatajenie choroby psychicznej przed ślubem może doprowadzić do unieważnienia małżeństwa.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Przed ślubem warto zadbać o zdrową dietę z wielu powodów. Spożywanie odżywczych pokarmów nie tylko poprawi wygląd twojej skóry, ale wpłynie również korzystnie na działanie układu nerwowego. Pamiętaj też o zapewnieniu sobie odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Ćwiczenia to wspaniały sposób na wyprodukowanie endorfin, a wykonywanie ich na świeżym powietrzu pozwala świetnie dotlenić organizm.

Stres przed ślubem – zacznij z nim walczyć od razu!

Jeśli odpowiednio wcześnie wdrożysz kilka ważnych zasad do swojego życia, bez problemu stawisz czoła obowiązkom, z jakimi wiąże się organizacja uroczystości. Stres przed ślubem jest naturalny, jednak nie powinien sprawiać, że tracisz radość z całej ceremonii. Kiedy poczujesz, że potrzebujesz pomocy, nie wahaj się o nią prosić.

Zobacz także:
Sprawdź!
Dania wegetariańskie na wesele, czyli idealne menu dla gości niejedzących mięsa!
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
obowiązki matki pana młodego na weselu

Jakie są obowiązki matki pana młodego na weselu? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, w jaki sposób pomóc nowożeńcom!

Next Article
grawer na obrączkach

Co wygrawerować na obrączce? Cytat, napis, a może symbol miłości? Wybierz oryginalny grawer na obrączkach ślubnych!

Related Posts