Ile wódki na wesele kupić? Jakie czynniki wziąć pod uwagę obliczając potrzebną ilość? Przeczytaj nasz poradnik!

Alicja Kamińska
Ile wódki na wesele

Chociaż na weselnych stołach coraz częściej niż kiedyś goszczą wina, to wciąż większość osób nie wyobraża sobie imprezy ślubnej bez polskiej wódki. Nie dość, że jest ona niezbędna podczas przeprowadzenia wielu tradycyjnych zabaw, to stanowi uniwersalny alkohol, który znają wszyscy goście. W naszym poradniku wyjaśniamy, ile wódki na wesele kupić, by nie było jej ani za mało, ani zbyt dużo.

Ile wódki na wesele? Co wziąć pod uwagę podczas obliczeń?

Na ilość potrzebnego alkoholu wpływa wiele czynników. Do najważniejszych z nich należą:

  • liczba dorosłych gości (możesz od niej odjąć również kobiety w ciąży i osoby niepijące);
  • rodzaj i długość trwania imprezy;
  • obecność drink barów lub stołów biesiadnych.

Zwykle przyjmuje się, że na każdego dorosłego, pijącego alkohol gościa powinno przypadać 0,5 litra wódki. Jednak to szacunki zakładające, że wesele trwa jedną noc. Jeśli planujesz zorganizować poprawiny, powinieneś uwzględnić to w swoich kalkulacjach. Zazwyczaj drugiego dnia goście piją mniej alkoholu, w związku z czym na dwudniowe przyjęcie powinno wystarczyć 0,75 litra wódki na osobę.

Ile wódki na wesele? Dlaczego niekoniecznie tak dużo?

Coraz większą popularnością cieszą się drink bary, w których barmani przyrządzają alkoholowe i bezalkoholowe koktajle. Kobiety bardzo chętnie z nich korzystają, co również przekłada się na mniejszą ilość potrzebnej wódki. Z kolei mężczyźni często wybierają nalewki czy piwa ze stołów biesiadnych.

Sprawdź!
Co oznacza skrót RSVP i dlaczego właściwie często pojawia się on na zaproszeniach ślubnych? Zobacz przydatne informacje!

Czy musisz obliczać ilość potrzebnej wódki?

Czasami ciężko oszacować, ile wódki na wesele kupić. Wtedy warto poszukać hurtowni, która dopuszcza możliwość zwrotu nienaruszonych kartonów. Dzięki temu możesz kupić większą ilość i nie martwić się o to, że alkoholu będzie za mało lub za dużo. Poza tym wiele sal weselnych ma wódkę w swoim asortymencie i pobiera opłaty jedynie za otwarte butelki. 

Jak widzisz, to, ile wódki na wesele kupić, zależy od wielu czynników. Weź pod uwagę przede wszystkim liczbę dorosłych gości, którzy piją alkohol. Nie bez znaczenia są też ich upodobania, jeśli chodzi o rodzaj trunków.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
odmiana nazwisk na zaproszeniach

Czy odmieniać nazwiska? Zdecydowanie tak! Odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych to oznaka szacunku do gości

Next Article
Podziękowania dla chrzestnych

Jak zaaranżować podziękowania dla chrzestnych? Ślub to idealna okazja, aby szczerze okazać im wdzięczność

Related Posts