Deszcz w dniu ślubu – jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?

Alicja Kamińska
Deszcz w dniu ślubu

Deszcz w dniu ślubu to coś, na co nikt nie ma wpływu. Pogoda jest, jak wiadomo powszechnie, nieprzewidywalna. Ulewa to jedna z największych obaw pary młodej. Jednak dzięki odpowiedniemu podejściu, deszcz w dniu ślubu nie musi być wielką tragedią. Czy może się okazać, że deszcz wcale nie jest taki zły?

Deszcz w dniu ślubu przynosi szczęście 

Wprawdzie niewiele osób wciąż wierzy w zabobony, ale jednak przesąd związany z deszczem wciąż jest żywy. Deszcz w dniu ślubu to od zawsze symbol przyszłego szczęścia, powodzenia i bogactwa przyszłej pary młodej. Warto więc podejść do tej sytuacji z dystansem i humorem, nawet jeśli nie jest to łatwe. Jedno jest też pewne – ślub w dniu ślubu z pewnością sprawi, że ceremonia będzie wyjątkowa i zostanie zapamiętana na długo. A młoda para kiedyś będzie opowiadała to jako zabawną anegdotkę. 

Deszcz w dniu ślubu przynosi ochłodzenie 

Wesela bardzo często planowane są latem, kiedy pogoda jest wręcz tropikalna. Ochłodzenie temperatury, które przychodzi wraz z deszczem, jest na wagę złota. Jest to szczególnie ważne, jeśli wielu gości ma tendencję do narzekania na upał, a sala nie ma klimatyzacji. Dzięki deszczowi sala się ochłodzi i będzie na niej przyjemnie. Jeśli z kolei obawiasz się, że będzie za zimno, kiedy goście będę chcieli skorzystać na przykład z tarasu, warto wynająć nagrzewnice, które zagwarantują komfort termiczny. 

Sprawdź!
Animator na wesele – weselna zabawa dla najmłodszych gości. Jak wygląda zabawa z animatorem?

Deszcz dobrze wpłynie na dekoracje florystyczne 

Kwiaty, które wykorzystywane są do ślubnych dekoracji, powinny być odpowiednio nawodnione. Lato to spore wyzwanie dla florystów, bo nie zawsze możliwe jest zapewnienie kwiatom odpowiednią ilość wody. Kondycja roślinnych dekoracji ważna jest zwłaszcza, jeśli wesele odbywa się w plenerze. W takiej sytuacji deszcz w dniu ślubu może okazać się wybawieniem dla nadwątlonych kwiatów. 

Klimatyczne zdjęcia w deszczu

Deszcz w dniu ślubu to gwarancja niezwykle klimatycznych, romantycznych zdjęć! Warto wówczas zadbać o odpowiednie akcesoria, które urozmaicą zdjęcia i pozwolą na wykonanie spontanicznej, radosnej sesji, pełnej autentycznych uśmiechów. Doskonale sprawdzą się gadżety takie jak kolorowe parasolki, kalosze, a nawet klimatyczne sztormiaki. 

Odpowiednie przygotowanie na deszcz 

Jeśli stresuje cię deszcz w dniu ślubu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim trzeba zachować spokój. Jeśli prognoza pogody jest nieubłagana, nie ma sensu co chwilę jej sprawdzać i stresować. Lepiej przekuć zmartwienie w działanie. To, o co z pewnością trzeba zadbać, to zakup odpowiedniej parasolki. Jeśli ślub ma odbyć się w plenerze, warto zapewnić zadaszenie, a także zapasowe parasolki dla gości. Jeśli wesele odbywa się w budynku, deszcz nie będzie przeszkadzał. 

Deszcze jako motyw przewodni

Jeśli prognoza nieubłaganie wskazuje, że w dniu ceremonii ślubnej będzie padać, może warto, zamiast się załamywać, wykorzystać go jako motyw przewodni? Kolorowe kalosze, sztormiaki dla gości, parasolki i związane z wodą dekoracje mogą sprawić, że na weselu będzie panował wyjątkowy, zabawny klimat. Jeśli jedną z atrakcji miały być na przykład zimne lub sztuczne ognie, warto zastąpić to działaniem, które może odbyć się wewnątrz. 

Sprawdź!
Zabawy weselne z klasą – wesele w nowej, gustownej odsłonie

Deszcz w dniu ślubu u wielu osób wywołuje panikę. Jednak często okazuje się, że to nie tylko nic strasznego, ale wręcz może przynieść sporo korzyści. W dniu ślubu zdecydowanie warto pozostać optymistą i nie psuć sobie tego wyjątkowego dnia zamartwianiem się o pogodę. 

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Po jakim czasie zaręczyny

Po jakim czasie zaręczyny? Czy istnieje idealny moment na oświadczyny? 

Next Article
Rehearsal dinner

Rehearsal dinner - co to dokładnie jest i kiedy się odbywa? 

Related Posts