Kankan – na czym polega ten francuski taniec?

Alicja Kamińska
kankan

Kankan pochodzi z Francji. Jest to dość skomplikowany taniec, który powstał w czasach belle epouqe. Następujące wówczas przenikanie się różnych warstw społecznych i dziedzin sztuki, a także mieszanie paryskiej bohemy z przedstawicielami klasy średniej stanowiły bardzo podatny grunt dla rozwoju tego żywiołowego i nieco kontrowersyjnego tańca.

Kankan – krótka historia

Konkretne pochodzenie kankana nie jest pewne, chociaż wiadomo, że pojawił się w drugiej połowie XIX wieku we Francji. Podejrzewa się, że jest modyfikacją kadryla lub karykaturą tańców afrykańskich. Przypuszcza się także, że do Francji przywędrował razem z wracającymi z Algierii żołnierzami. Towarzyszy mu bardzo szybka muzyka, w metrum 2/4. Charakterystyczne są skomplikowane, akrobatyczne figury, między innymi gwiazdy i wyrzuty nóg do góry. Nie trudno się domyślić, że początkowo kankan wzbudzał bardzo duże kontrowersje, zwłaszcza w kręgu kultury chrześcijańskiej. Obecnie kankan popularny jest na całym świecie, również w Polsce.

Jak tańczyć kankana?

Kankan wbrew pozorom jest dość skomplikowany, a na pewno wymagający fizycznie. Wymaga od tańczących go artystek dużego zaangażowania, a także tygodni intensywnych, codziennych treningów. Jednak wysiłek jest tego warty – pokazy kankana przyciągają tłumy. Na popularność tego rodzaju show wpływa także przepych, z jakim są urządzane. Tancerki ubrane są w barwne, piękne kostiumy, które jednak są dość skąpe, a całość przypomina rewię w najlepszym wydaniu.

Sprawdź!
Chcesz wykorzystać rebus na zaproszeniu ślubnym? Sprawdź, dlaczego może to być bardzo ciekawe rozwiązanie!

Kankan na weselu

Kankan to taniec niezwykle widowiskowy. Do najsłynniejszych miejsc, gdzie można zobaczyć rewię, należy Moulin Rouge, paryski klub otwarty pod koniec XIX wieku. Wstęp na dwugodzinny pokaz kosztuje tam ponad 1000 zł dla dwóch osób, jednak chętnych nie brakuje. Pokazy kankana świetnie sprawdzają się także w naszym kraju jako atrakcja na weselu. Zwykle połączone są z mini warsztatami, które pozwalają gościom zatańczyć kankana w uproszczonej formie. To świetna zabawa!

Kankan to taniec energiczny i efektowny. Jeśli nie masz pomysłu na atrakcję podczas przyjęcia weselnego, ten pomysł z pewnością przypadnie do gustu twoim gościom.

Zobacz także:
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fryzury na wesele krótkie włosy

Fryzury na wesele krótkie włosy - sprawdź, jak najlepiej je ułożyć!

Next Article
kreatywny prezent na ślub

Kreatywny prezent na ślub - TOP 20 pomysłów

Related Posts