Zabawy weselne z klasą – wesele w nowej, gustownej odsłonie

Rafał Laskowski
zabawy weselne z klasa

Oczepiny są nieodłącznym elementem wesela, który w założeniu ma sprzyjać integracji rodziny państwa młodych. Dla jednych, podobnie jak weselny tort, są punktem, na który czekają, podczas gdy dla drugich – żenującą zabawą, której chcieliby uniknąć. Zabawy weselne z klasą są doskonałą alternatywą, która pozwala zachować weselnego ducha eliminując zawstydzenie!

Zabawy weselne z klasą – dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Aby wesele było naprawdę udane i zapadło na długo w pamięci gości, niezbędna jest integracja pomiędzy uczestnikami. Trudno o nią w momencie, gdy obie rodziny widzą się po raz pierwszy, dlatego też najlepszym sposobem na rozluźnienie atmosfery są zabawy weselne.

Zalicza się do nich przede wszystkim oczepiny, które mogą przybierać różnorodną formę. O ile doskonale wpisują się w ducha klasycznego, wiejskiego wesela, o tyle impreza nowoczesna, albo w stylu boho może zostać nieco zaburzona. Na szczęście z pomocą przychodzą zabawy weselne z klasą, czyli zabawy, które przypadną do gustu wszystkim uczestnikom zabawy!

Na czym polegają zabawy weselne z klasą?

Zabawy weselne z klasą podobnie, jak te tradycyjne, zachęcają gości do wspólnej zabawy, nie powodując jednocześnie uczucia zażenowania. Do zabaw weselnych z klasą zalicza się wspólny taniec, jak makarena czy zorba, jak i pokaz zdjęć młodej pary czy zabawę w zgadywanki. Co ważne, zabawy z klasą nie muszą odbywać się jedna po drugiej, lecz przez całą noc wprowadzając urozmaicenie pomiędzy posiłkami, a także delikatnie zacierając nieśmiałość pomiędzy gośćmi.

Sprawdź!
Ślub na plaży – porady i niezbędne informacje jak przygotować wyjątkowy ślub

Zabawy weselne z klasą na początek imprezy!

Na początku imprezy weselnej warto zaprosić gości do wspólnego poznania młodej pary. Najlepszy będzie do tego pokaz zdjęć wyświetlony na ścianie. Z pewnością pozwoli to obu rodzinom nieco lepiej poznać nowożeńców, a jednocześnie dać obu stronom wspólny temat do rozmów.

Zabawy weselne z klasą, idealne na początek całej imprezy to przede wszystkim:

  • wspólny taniec – zaproście swoich gości, by dołączyli do was na parkiet;
  • wybór pary z najdłuższym stażem – zarówno panna młoda, jak i pan młody wybierają ze swojej rodziny parę z najdłuższym stażem, która opowie kilka słów o sobie, a przy okazji podzieli się z nowożeńcami kilkoma cennymi radami!

Zabawy weselne z klasą, które sprawią że ta noc przejdzie do historii!

Muzyka jest nieodłącznym elementem wesela, dlatego też zabawy muzyczne i taneczne są najlepszym sposobem na integrację gości. Zabawy z klasą możecie podzielić na kilka konkursów, które będą rozgrywać się całą noc lub potraktować je jako formę oczepin.

Oto muzyczno–taneczne zabawy weselne z klasą, które z pewnością spodobają się twoim gościom:

  • wspólny taniec – może to być klasyczna stonoga, kankan, makarena, jak i zorba, która porwie twoich gości do tańca;
  • jaka to melodia – to konkurs, który uwielbiają wszyscy weselni goście, a jego zasady są niezwykle proste! Czy wiesz, kto w twojej rodzinie zna wszystkie klasyczne utwory?
  • karaoke – do zabawy w karaoke wybierz popularne piosenki, które znają prawie wszyscy, dzięki temu cała sala chętnie dołączy się do śpiewania!
Sprawdź!
Niespodzianka na wesele – pomysły, inspiracje na zaskoczenie nowożeńców i gości

Jakie zabawy weselne z klasą sprawią, że wesele będzie eleganckie?

Założeniem zabaw weselnych jest integracja rodzin, a zatem bardzo często daleko im do klasycznej elegancji. Możecie jednak wybrać takie zabawy weselne z klasą, które nie będą budzić zażenowania części gości, a jednocześnie zachęcą do wspólnej celebracji.

Do zabaw weselnych z klasą z pewnością można zaliczyć tańce z gadżetami, które posłużą także do urozmaicenia zdjęć w fotobudkach. Warto rozważyć także balony czy świece, które należy odpalić zbliżając się w tańcu do innej pary.

Wybierając zabawy weselne z klasą kierujcie się przede wszystkim własnymi upodobaniami – pamiętajcie, że to wasz dzień i to przede wszystkim wy macie bawić się dobrze! Zabawy weselne z klasą to takie, które nie wzbudzą zażenowania wśród gości, ale nie oznacza to, że każdy będzie chciał wziąć w nich udział – nie zmuszajcie nikogo do wspólnej zabawy, bowiem niektórzy po prostu wolą pozostać obserwatorami. Starajcie się również nie przesadzić z ilością samych zabaw i konkursów – wybierzcie pięć najlepszych i dajcie swoim gościom nieco przestrzeni na naturalną integrację!

Zobacz także:
Sprawdź!
Chcesz wykorzystać rebus na zaproszeniu ślubnym? Sprawdź, dlaczego może to być bardzo ciekawe rozwiązanie!
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Formalności po ślubie

Formalności po ślubie – gdzie się zgłosić i jakie dokumenty wymienić, aby w pełni wkroczyć w związek małżeński?

Next Article
Dania wegetariańskie na wesele

Dania wegetariańskie na wesele, czyli idealne menu dla gości niejedzących mięsa!

Related Posts