Jakie piosenki dla rodziców poruszają serca i wyciskają łzy z oczu? Top lista utworów na podziękowanie dla rodziców

Alicja Kamińska
piosenki dla rodziców

Najczęściej wybieraną piosenką dla rodziców z pewnością jest wybitny przebój Urszuli Sipińskiej. Jeśli jednak chcesz być bardziej oryginalny, sprawdź nasze propozycje idealnych utworów na tę wyjątkową chwilę. Podpowiemy ci także, czym warto się kierować, wybierając muzykę do wspólnego tańca z rodzicami.

Co wziąć pod uwagę, wybierając piosenkę na podziękowanie dla rodziców?

To ty znasz swoich rodziców najlepiej, dlatego dobrze przemyśl, czy aby takie publiczne podziękowania nie będą dla nich niezręczne. Zdarza się to co prawda rzadko, ale każdy jest inny i istnieje taka możliwość. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować oficjalne podziękowania, warto wziąć pod uwagę gust matki i ojca. Jakiej muzyki słuchają najczęściej? A może przypominasz sobie, co śpiewali czy nucili ci w czasach dzieciństwa? Biorąc pod uwagę ich gust, z pewnością sprawisz im ogromną przyjemność.

Jeśli to możliwe, idealnie byłoby wybrać piosenkę tematycznie pasującą do całej oprawy muzycznej wesela, jednak nie jest to aż tak istotne. Najważniejsze jest, aby muzyka podobała się tobie, zrobiła wrażenie na rodzicach, a słowa wygłoszonego przez ciebie podziękowania płynęły prosto z serca.

Sprawdź!
Polskie piosenki biesiadne – bez nich nie ma wesela. Nasze propozycje najlepszych utworów, każdy zna ich teksty!

Najpopularniejsze piosenki dla rodziców

Bezapelacyjnym hitem i najczęściej wybieraną piosenką dla rodziców jest utwór Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”. Piękna melodia utworu i poruszający tekst od lat sprawia radość i wyciska łzy wzruszenia podczas podziękowań weselnych. Jest to jeden z najlepszych wyborów, jednak musisz się liczyć z faktem, że wybiera go większość nowożeńców.

Kolejną pod względem popularności piosenką jest znany wszystkim utwór „Alleluja” z tekstem dostosowanym do okoliczności. Najbardziej udana wersja wykonana została przez wokalistkę o pseudonimie Jenny. Na trzecim miejscu plasuje się wykonawca muzyki Disco Polo Cliver, który skomponował utwór specjalnie na okazję podziękowania rodzicom podczas wesela. W tekście znajdziesz wszystko, co mógłbyś chcieć przekazać swojej matce i ojcu, a piękna melodia tworzy piękny klimat do wspólnego tańca.

Podziękowanie rodzicom w rytmie Disco Polo

Muzyka Disco Polo ma wielu zagorzałych fanów, dlatego warto przyjrzeć się bliżej utworom, które będą idealnym prezentem dla twoich rodziców, jeśli należą do entuzjastów gatunku. Wyróżnione przez nas piosenki bardzo często wybierane są przez pary młode, ponieważ to piękne, poruszające przeboje i idealnie sprawdzą się w roli piosenki dla rodziców.

Lista dziękczynnych utworów Disco Polo:

  • Cliver „Podziękowania dla rodziców”,
  • Mig „Podziękowanie dla rodziców”,
  • Akcent „Rodzinny dom”,
  • Preludium „To dzięki Wam”,
  • Kristars „Dziękuję Wam rodzice”.

Zobacz wybrane propozycje polskich piosenek na weselne podziękowanie

Jeśli chcesz być oryginalny, warto, żebyś wziął pod uwagę mniej popularne utwory, których jest naprawdę wiele. Polskie przeboje mają tę przewagę nad zagranicznymi, że tekst piosenki jest zrozumiały dla każdego. Dzięki temu możesz wybrać przebój idealnie przekazujący to, co czujesz wobec swoich najbliższych. Wasi rodzice z pewnością docenią starania.

Sprawdź!
Szukasz niepowtarzalnej dekoracji na swoje wesele? Poznaj rzeźby z lodu, które z pewnością zachwycą wszystkich gości!

Polskie piosenki dla rodziców:

  • Dżem „W życiu piękne są tylko chwile”;
  • Marek Grechuta „Dni, których jeszcze nie znamy”;
  • Mały chór wielkich serc „Dzięki Wam”;
  • Robert Janson, Kuba Badach „Małe szczęścia”;
  • De Mono „Najlepsze pozostanie”.

Pamiętaj o przygotowaniu szczerej mowy dla swoich rodziców

Wybór odpowiedniej piosenki dla rodziców jest ważny, jednak największą radość z pewnością sprawi im szczera mowa płynąca z twoich ust i serca. Dobrze przygotuj tekst podziękowań za lata opieki nad tobą, cierpliwość w wychowywaniu i miłość, którą cię obdarzyli, a bez wątpienia sprawisz im wielką radość.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zapowiedzi przedślubne

Zapowiedzi przedślubne są obowiązkowe dla wszystkich par planujących ślub kościelny! Co musisz o nich wiedzieć?

Next Article
Powitanie chlebem i solą

Jakie słowa wymówić podczas powitania chlebem i solą? Poznaj znaczenie tradycji i sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!

Related Posts