Dekoracje ślubne, które odmienią ten najważniejszy dzień! Top dodatki, które koniecznie musisz poznać!

Rafał Laskowski
dekoracje ślubne

Ślub i wesele to ogromne przedsięwzięcie. Wymaga wielu godzin spędzonych na przygotowaniach i rozmyślaniach. Wiele par pozostawia dekoracje na sam koniec. Być może to słuszna decyzja, jednak musisz zdać sobie sprawę, że wielu z nich nie dostaniesz od ręki. Przygotowaliśmy krótki artykuł, z którego dowiesz się, od czego zacząć przed wyborem dekoracji ślubnych. Na co warto postawić? Zapraszamy do lektury!

Dekoracje ślubne i weselne – od tego zacznij!

Bez wstępnego planu nie jesteś w stanie zdecydować, co będzie się idealnie komponować z salą (i nie tylko). Poświęć chociaż godzinę, aby przedyskutować z partnerem, w jakim stylu ma być wasze przyjęcie. Inne dodatki sprawdzą się w wersji boho, a nieco inne podczas wesela glamour. Ważny jest także sam wygląd sali. Być może wybraliście na lokalizację pobliski pałac czy rustykalny dworek. Wówczas same w sobie narzucają kierunek, w którym warto iść.

Dekoracja kościoła

Dekoracje ślubne na uroczystość kościelną nie powinny być zbyt krzykliwe. W dobrym tonie będzie uzgodnienie ich z księdzem. Wiele parafii mocno ogranicza ozdabianie świątyń, ale warto dobrać najpiękniejsze kwiaty. Trafionym pomysłem będą także świece umieszczone w szklanych wazonach lub latarenkach. W kościele dobrze warto także zadbać o przystrojenie krzeseł państwa młodych. Czasami wystarczy delikatna girlanda utworzona z kwiatów.

Sprawdź!
Chcesz się dowiedzieć, jak złożyć poszetkę? Poznaj 3 bardzo proste metody, które możesz wykorzystać w tym celu!

Ślub cywilny

Organizacja ślubu cywilnego daje już dużo większą swobodę, a od pewnego czasu istnieje możliwość złożenia przysięgi w wybranym przez państwa młodych miejscu. Może być to ogród, altana, a nawet plaża. Pamiętaj jednak, że miejsce ceremonii powinno spełniać oczekiwania twoje i partnera, ale jednocześnie musi być komfortowe dla gości.

Jakie akcesoria ślubne wybrać?

  1. Przede wszystkim są to kwiaty i świece – bez względu na wybrany motyw przewodni.
  2. Zamiast dywanu, po którym dumnie będą kroczyć nowożeńcy, można się pokusić o rozsypane płatki róż.

Ślub cywilny, szczególnie w plenerze, to w tym względzie brak ograniczeń dla pary młodej.

Sala weselna

Dodatki weselne na sali wymagają poświęcenia większej uwagi. Trzeba z reguły przeznaczyć na nie również większy budżet. Wiele obiektów oferuje podstawowe dekorowanie, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ciebie i twojego partnera satysfakcjonuje to w 100%? Często ozdobami są jedynie balony i ewentualnie kwiaty w minimalistycznym wydaniu. Większość par rezygnuje z tej opcji i sama opracowuje plan na idealną dekorację sali weselnej.

Dekoracje stołu

Każdy stół powinien być przybrany w odpowiednie ozdoby. Nie może na nim zabraknąć:

  • obrusu;
  • serwetek;
  • wybranej zastawy stołowej;
  • świec;
  • kwiatów.

To zupełne minimum, z którego korzysta większość par. Warto również rozważyć winietki, które ułatwią gościom znalezienie swojego miejsca.

Ściana za nowożeńcami

To jeden z najważniejszych elementów w kategorii dekoracji ślubnych. Na samym początku należy sprawdzić układ sali, ponieważ nie w każdym obiekcie można sobie pozwolić na kilkumetrową ścianę np. z kwiatów. Dobrym i często stosowanym rozwiązaniem jest girlanda ze świateł połączona z tiulowymi zasłonami i np. eukaliptusem. Inną, bardziej rustykalną opcją są papierowe rozety, które można zamówić lub wykonać samodzielnie. Ważne jest także samo otoczenie stołu nowożeńców. Świece i świeże kwiaty to dla wielu par obowiązkowy punkt w planie wystroju tej części sali.

Sprawdź!
Makrama ślubna to niezbędny element wesela w stylu rustykalnym i boho. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej dekoracji!

Dodatki ślubne na parkiecie

Ozdób weselnych nie może także zabraknąć w miejscu przeznaczonym do zabawy. Nie powinno być ich jednak zbyt dużo, ponieważ nie powinny przeszkadzać w swobodnych ruchach. Kwiatowe lub papierowe dekoracje tuż przy suficie będą najlepszym wyborem. Na parkiecie można pokusić się o konfetti, choć tutaj w grę wchodzi również kwestia bezpieczeństwa i wygody tańczących.

Dekoracje kościoła i sali – gdzie kupić?

Szeroki wybór asortymentu dekoracyjnego wydaje się naturalny, ale w sezonie może się zdarzyć, że należy na niego dłużej poczekać, więc warto to uwzględnić w harmonogramie przygotowań! Nie brakuje jednak sklepów internetowych czy stacjonarnych sklepów ślubnych. Znajdziesz w nich wszystko – od serwetek, zaproszeń ślubnych, winietek, ozdób na wieczór panieński czy balonów i sztucznych kwiatów aż po podziękowania dla rodziców. W Polsce często organizowane są tzw. targi ślubne. Na ogromnych halach prezentowane są wszelkie elementy związane z branżą ślubną.

Dekoracje na wesele – koszt

Piękne dekoracje ślubne i weselne nie należą niestety do najtańszych. Musisz bowiem dysponować kwotami od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od rodzaju dekoracji i tego, ile ich będzie. Co jasne, koszt goździka i niespotykanej odmiany róży, którą sprowadzano specjalnie z tej okazji do Polski, będzie diametralnie różny. Niektóre ozdoby można przygotować samodzielnie, a w pracę zaangażować najbliższych, aby nie tylko narzeczeni czuli się ważni podczas tworzenia dekoracji na ślub..

Sprawdź!
Jak dobrać rozmiar obrączki?

Jakie dekoracje ślubne wybierzesz? Możesz skorzystać z wersji bardziej budżetowych lub mocno ekstrawaganckich. Wierzymy, że na pewno odnajdziesz coś, co najlepiej pasuje do ciebie i twojego partnera. Pamiętaj, by nie zapomnieć o harmonii. Ozdoby muszą pasować do przestrzeni, dlatego warto wziąć sobie do serca tę radę przed przystrajaniem sali czy kościoła.

Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
upominek dla gości weselnych

Upominek dla gości weselnych – obowiązek czy przyjemny dodatek? Podziękowania dla gości. Sprawdź, na co się zdecydować!

Next Article
zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne, czyli wszystko, co musisz wiedzieć na temat oryginalnej weselnej papeterii

Related Posts