Podwiązka ślubna – jak ją wybrać i jakie ma znaczenie? Sprawdź przesądy związane z podwiązką panny młodej!

Rafał Laskowski
podwiązka ślubna

Bielizna jest raczej niezauważalnym dla innych elementem garderoby, a do tej właśnie kategorii należy podwiązka ślubna. Niemniej jednak dla wielu pań podczas przygotowań do ślubu liczy się całokształt kreacji, bez względu na to, czy chodzi o jego widoczne, czy też ukryte części. Wybór podwiązki może okazać się dosyć sporym wyzwaniem, ponieważ możliwości w tym zakresie są naprawdę spore. Z pewnością warto uważnie analizować dostępne propozycje, a także zastanowić się nad swoimi preferencjami w tym obszarze. Przeczytaj, jakie czynniki możesz wziąć pod uwagę przy wyborze podwiązki na ceremonię!

Dlaczego podwiązka ślubna ma znaczenie i co wpływa na ten stan rzeczy?

Choć może się to wydawać nieco osobliwe, podwiązka ślubna już od dawna ma w świadomości wielu osób naprawdę ogromne znaczenie. Nie jest tutaj brane pod uwagę to, że jest to właściwie niedostrzegalny element garderoby, bo znajduje się pod suknią ślubną. Podwiązka traktowana jest przez szerokie grono ludzi jako obowiązkowa część weselnego stroju. Wpływ ma na to szereg czynników. Z pewnością wymienić można tu:

  • tradycję;
  • czynniki kulturowe;
  • wierzenia.
Sprawdź!
Do czego służy harmonogram dnia ślubu? W jaki sposób stworzyć idealny plan wesela?

Jeżeli więc ty również traktujesz poważnie kwestię doboru podwiązki do całości swojej kreacji, musisz wykazać się dość dużą starannością i wyczuciem.

Jakie są popularne przesądy związane z podwiązką panny młodej na weselu?

Mnóstwo osób wierzy w to, że każda panna młoda powinna mieć podwiązkę na swoim ślubie, gdyż przynosi to szczęście na nowej drodze życia. Ze względu na to, że jest to kultywowana tradycja, nawet osoby sceptycznie nastawione do tego stwierdzenia ulegają. W końcu trudno jest wygrać z panującymi obyczajami. Istnieje też przekonanie o konieczności założenia na wesele czegoś niebieskiego. Cel jest tutaj taki sam – pomyślność nowożeńców. Niemniej jednak w licznych przypadkach trudno dopasować barwę niebieską do stylizacji ślubnej, dlatego też podwiązka o tym odcieniu stanowi praktyczne rozwiązanie.

Kompletowanie stylizacji na swój ślub i wesele – jaki kolor podwiązki wybrać?

Jeśli nie wierzysz w gusła lub masz już niebieski element swojej kreacji i zastanawiasz się nad tym, na jaki kolor podwiązki postawić, masz do dyspozycji mnóstwo możliwości. Ciekawą opcją może się okazać:

  • biel;
  • czarna koronka;
  • stylowa czerwień.

Interesujące rozwiązanie stanowić może też podwiązka ślubna z perełkami lub kryształkami. Jest to propozycja, która może się przydać osobom ceniącym sobie dekoracyjne dodatki. Możesz pofantazjować, bo raczej nikt na przyjęciu nie dostrzeże bielizny. Okazję do podziwiania omawianego dodatku może mieć ewentualnie twój partner podczas nocy poślubnej.

Sprawdź!
Dekoracja ślubna domu – czym się kierować podczas zakupów? Przeczytaj nasz poradnik!

Obyczaje, wygoda i estetyka – czym się kierować przy wyborze podwiązki?

Niebieska podwiązka bez wątpienia przeszła już właściwie do legendy. Koronki w kolorze czarnym to elegancka i stylowa propozycja, dla pań stawiających na klasykę. Z kolei biała podwiązka symbolizuje niewinność i pasuje do tradycyjnej barwy ślubnej kreacji. Nie oznacza to jednak, że wybór ograniczony jest do wskazanych odcieni. Kieruj się swoimi indywidualnymi preferencjami. Jeśli lubisz koronkowe dodatki, nie bój się i postaw na nie! Nie zapominaj też o tym, że podstawową kwestią jest tu komfort użytkowania zakładanej bielizny. Uważnie dopasuj więc rozmiar i zatroszcz się o to, aby było ci wygodnie.

Czy podwiązka ślubna jest faktycznie tak istotna?

Kultywowanie tradycji i postępowanie w zgodzie ze swoimi przekonaniami to dla wielu osób bardzo ważne kwestie. Przygotowania do ceremonii zaślubin z pewnością trzeba traktować poważnie. Ostatecznie jednak zagadnienia związane z dodatkami nie mogą przyćmić radości z uroczystości. Nie stresuj się więc wyborem podwiązki i podejdź do tego na luzie. Spokojnie podejmij decyzję i daj sobie czas do namysłu.

Podwiązka ślubna znajduje się blisko ciała, więc zadbaj o jej odpowiedni dobór pod kątem praktycznym. Nie kieruj się wyłącznie ceną, ponieważ pozostałe aspekty również mają tu duże znaczenie. Jako przyszła panna młoda musisz zadbać o swoją wygodę. Musisz zweryfikować swoje potrzeby, a także osobiste upodobania. Choć decyzja o wyborze podwiązki może być trudna, warto się zaangażować i dokładnie przemyśleć ten aspekt kompletowania stylizacji.

Sprawdź!
Wyjątkowy prezent ślubny – jak zapakować go w papier? Instrukcja krok po kroku
Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
biżuteria ślubna

Czym się kierować, kiedy potrzebna jest biżuteria ślubna? Sprawdź, jak dobierać dodatki na ślub do kreacji panny młodej!

Next Article
garnitur dla pana młodego

Jak wybrać garnitur dla pana młodego? Przydatne i proste wskazówki dotyczące garnituru ślubnego

Related Posts