Dekoracja stołu – wesele. Najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych stołów i ozdobach przyjęcia weselnego

Rafał Laskowski
Dekoracja stołu wesele

W organizacji wesela liczy się każdy szczegół. Nawet najpiękniejsza sala nie będzie odpowiednia, jeśli nie zadbasz o jej wystrój. Elementem, bez którego nie może się obejść jest dekoracja stołu. Wesele z pustymi stołami jest po prostu niekompletne. Aranżacje te powinny przyciągać wzrok. Nie można jednak popaść w zbyt duży przepych. Wszystkie dekoracje na ślubie i weselu powinny być ze sobą spójne. Jednocześnie, należy pamiętać, że dekoracja stołu weselnego powinna też być wygodna i nie zabierać zbyt dużo miejsca, które potrzebne jest na potrawy i napoje.

Dekoracja stołu – wesele. Najnowsze trendy

Obecnie wiele par decyduje się na motyw przewodni w kwestii dekoracji kościoła i sali weselnej, a także zaproszeń i reszty papeterii. Daje to nie tylko zachwycający efekt wizualny, ale też w znacznym stopniu ułatwia wybór dekoracji stołu na wesele oraz wszystkich innych dodatków. Najpopularniejszymi trendami są m.in.: klimat rustykalny, boho, glamour lub konkretne palety kolorystyczne – najczęściej pudrowe i pastelowe.

Dekoracja stołu weselnego kompozycjami kwiatowymi

Nikt nie zaprzeczy, że kwiaty zawsze wyglądają przepięknie na ślubnej sali. Niezależnie, czy stoją w wazonie, czy ułożone są w zwisające girlandy, czy też po prostu otaczają stołowe świeczniki. Jednakże nie zawsze warto używać je w ramach dekoracji stołu na wesele. Zbyt dużo dodatków na stół może wprowadzić niepotrzebny chaos, utrudnić komunikację z osobą siedzącą naprzeciwko oraz zajmować miejsce potrzebne na rozłożenie potraw i napojów. W kwestii dekorowania stołów kwiatami, postaw więc na podejście minimalistyczne.

Sprawdź!
Wyjątkowy prezent ślubny – jak zapakować go w papier? Instrukcja krok po kroku

Numerki na stolik

Numery stolików w połączeniu z winietami są niezastąpionymi narzędziami w walce z chaosem, który mógłby nastąpić, gdyby nikt z gości nie wiedział, gdzie usiąść. Najlepszym rozwiązaniem, które chwalą sobie pary młode i ich goście jest lista zaproszonych osób na wejściu do sali, podzielona na numery stolików. Te same oznaczenia znajdują się przy lub na stołach. Z kolei na każdym indywidualnym miejscu mieści się winietka z imieniem i nazwiskiem.

To praktyczne rozwiązanie może stanowić dekorację stołu na wesele – jeśli będzie dobrze dobrane do reszty ozdób i motywu sali. Zadbaj o pasujące kolory, styl i materiał wykonania.

Zastawa, sztućce i serwetki

Popularną opcją są serwetki na stół weselny z kieszonkami na sztućce. Wyglądają bardzo elegancko, a przy tym pomagają zaoszczędzić miejsca na stole. Ich wadą jest fakt, że może to być zbyt mała ilość serwetek dla gości. Jeżeli decydujesz się na taką prezentację, raczej i tak warto zadbać o dodatkowe serwetki na stole.

Zastawa i sztućce są co prawda niezbędnymi i praktycznymi elementami stołu weselnego, ale odpowiednio dobrane mogą także pełnić funkcję dekoracji. Nie zawsze można je wybrać – w niektórych salach weselnych lub restauracjach nie ma możliwości zmiany zastawy stołowej. Warto jednak wcześniej dopytać o tę kwestię. W końcu najlepiej, aby w ramach możliwości wszystko było ze sobą spójne!

Obrus czy bieżnik?

Decyzja w kwestii nakrycia stołu pozostaje do podjęcia dla młodej pary. Nie ma tu lepszego wyjścia. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, możesz skorzystać z opcji, która jest już dostępna na sali. Bardziej wymagający mogą zakupić obrusy lub bieżniki na własną rękę. Najlepiej, jeśli nakrycie będzie miało delikatny kolor, aby nieco stonować pozostałe dekoracje i stanowić dla nich neutralne tło. Jednocześnie, musi oczywiście pasować kolorystycznie do palety barw twojego przyjęcia. Polecamy specjalne obrusy wodoodporne, z których z łatwością spiorą się wszelkie plamy.

Sprawdź!
Jak wybrać garnitur dla pana młodego? Przydatne i proste wskazówki dotyczące garnituru ślubnego

Ślubna papeteria – winietki, menu weselne i inne

Menu weselne położone na talerzu każdego gościa to papeteryjny dodatek, który nie jest wcale niezbędny, ale może ucieszyć. Z pewnością należy zadbać o to, by pasowało swoim wyglądem do zaproszeń i reszty papeterii. Oprócz funkcji dekoracyjnej, menu pozwala gościom zapoznać się z serwowanymi podczas przyjęcia daniami zawczasu. Daje to także możliwość dokonania ewentualnych drobnych zmian lub wcześniejszej rezygnacji w przypadku alergii, wcześniejszego wyjścia bądź po prostu braku apetytu. Usprawnia to całą organizację. W przypadku możliwości wyboru dań, jest to całkowicie niezbędny element.

Winietki są niezbędne w zapewnieniu sprawnego przebiegu usadzania gości na swoich miejscach. Winietki i wizytówki ustalają miejsce każdej osoby – zarówno na początku, gdy wszyscy po raz pierwszy schodzą się na salę, jak i później, w trakcie chaosu przyjęcia. Decydując się na papeterię do sali weselnej, możesz także dobrać zawieszki lub naklejki na alkohol. Jest to szczególnie miło widziany element, jeśli planujesz rozdawać butelki w nagrodę za zabawy i konkursy lub w ramach pożegnania.

Idealna dekoracja stołu na wesele to połączenie funkcjonalności i estetyki. Istnieje zestaw elementów, o których nie można zapomnieć – przede wszystkim numerków, winiet i zastawy. Z kolei ilość i rodzaj ozdobnych dodatków zależy już od preferencji młodej pary. Najważniejsze, aby cała aranżacja ze sobą współgrała i robiła spójne wrażenie. Jednakże, jeżeli chcesz zaoszczędzić na budżecie weselnym, dekoracje stołów to właśnie to, co możesz ograniczyć. Minimalistyczna zastawa jest znacznie wygodniejsza do obsługi dla kelnerów oraz do użytku przez gości.

Sprawdź!
Czym się kierować, kiedy potrzebna jest biżuteria ślubna? Sprawdź, jak dobierać dodatki na ślub do kreacji panny młodej!
Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Loki na wesele

Loki na wesele – jak uzyskać modną fryzurę na wesele, która przetrwa całą noc?

Next Article
Korkowe na weselu

Korkowe na weselu – jak uniknąć ukrytych opłat związanych ze ślubem? Ceny i zasady przechowywania i wnoszenia alkoholu

Related Posts