Dekoracja ślubna domu – czym się kierować podczas zakupów? Przeczytaj nasz poradnik!

Alicja Kamińska
dekoracja ślubna domu

Chociaż zwyczaj witania gości w domu panny młodej jest coraz rzadziej praktykowany i większość osób decyduje się na spotkanie już pod kościołem czy urzędem miasta, to najbliższa rodzina zwykle nadal zjawia się w mieszkaniach pary młodej. W artykule podpowiemy, jakie dekorację ślubną domu najlepiej wybrać i czym się kierować podczas zakupów.

Ozdoby ślubne na bramę wjazdową i drzwi wejściowe

Dekoracja bramy wejściowej jest bardzo ważna, ponieważ ułatwi gościom dotarcie w dobre miejsce. Możesz skorzystać z gotowych produktów, ale najtaniej będzie wykonać ją samemu. Co się sprawdzi? Oczywiście:

  • tiule;
  • żywe kwiaty;
  • wstążki i koronki. 

Jeśli wyprawiasz przyjęcie w stylu boho, możesz wykorzystać łapacze snów lub makramę ślubną.

Ozdobienie drzwi wejściowych do mieszkania jest równie ważne. Dobrze sprawdzą się własnoręcznie wykonane wianki. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na klatce schodowej możesz ustawić lampiony i skrzynki z kwiatami lub innymi dekoracjami.

Jak udekorować pokój na błogosławieństwo?

Najważniejszym pomieszczeniem w domu panny młodej jest pokój, w którym odbędzie się błogosławieństwo. Jak powinna wyglądać dekoracja ślubna domu w tej jego części przed ślubem kościelnym? Na stole nie może oczywiście zabraknąć kropidła, krzyża i wody święconej. W filmie z pewnością znajdą się zbliżone ujęcia na te przedmioty, dlatego warto obok nich umieścić nieco ozdób. Nie powinno się przesadzać z ich ilością. Zamiast tiuli i koronek lepiej wybrać delikatne żywe kwiaty i minimalistyczne świece.

Sprawdź!
Dekoracja stołu – wesele. Najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych stołów i ozdobach przyjęcia weselnego

Delikatne dekoracje ślubne domu mogą zrobić ogromne wrażenie, a ich ceny nie są wysokie. Jeśli zależy ci na dodatkowym obniżeniu kosztów, możesz wykonać je samodzielnie korzystając z tiuli, koronek, sznurków, wstążek lub żywych kwiatów.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców

Next Article
serwetki ślubne

Serwetki ślubne – elegancki element dekoracyjny każdego stołu weselnego. Przeczytaj poradnik i sprawdź jak je wybrać!

Related Posts