Pudełko na koperty weselne – możliwość eleganckiego przechowywania telegramów

Rafał Laskowski
pudełko na koperty weselne

Pudełko na koperty weselne nie wydaje się być czymś niezbędnym. Jednak w dniu ślubu okazuje się, że jest to bardzo przydatny dodatek. Narzeczeni mają wiele możliwości w wyborze skrzynek na telegramy ślubne. Jakie pudełko wybrać, by pasowało do stylu wesela? Sprawdź najciekawsze pomysły!

W czym trzymać pisemne życzenia, czyli pudełko na telegramy

Życzenia pisane warto trzymać w jednym miejscu. Nie chcesz przecież, by koperta od babci lub ulubionej cioci się zapodziała. Nie musisz przechowywać kopert w niemodnym już koszyku. W czym więc możesz je trzymać? Koperty weselne możesz przechowywać w:

  • drewnianych skrzynkach;
  • personalizowanych kartonikach;
  • szklanych, ozdobnych pojemnikach;
  • wiklinowych szkatułkach;
  • metalowych klatkach.

To, jaką opcję wybierzesz, powinno zależeć od stylu przyjęcia. Szkło i metalowe wykończenia idealnie sprawdzą się w czasie eleganckich spotkań. Jeśli zaś chcesz uzyskać rustykalny efekt, możesz wybrać klatkę.

Kto trzyma pudełko podczas składania gratulacji?

Zgromadzeni weselnicy podchodzą do młodej pary, gdy nowożeńcy wyjdą z kościoła lub zaraz po przybyciu na salę. Goście zaczynają gratulować parze młodej. W tym momencie też pojawiają się prezenty, kwiaty i kartki wypełnione życzeniami. Państwo młodzi nie są w stanie odbierać kolejnych winszowań i jednocześnie trzymać tego wszystkiego. Tym właśnie powinna zająć się świadkowa. Jeśli kwiatów i prezentów jest dużo, może jej pomóc świadek. To do świadków należy obowiązek trzymania pudełka na koperty weselne, w które nowożeńcy mogą bezpośrednio wkładać kartki z życzeniami.

Sprawdź!
Dekoracja stołu – wesele. Najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych stołów i ozdobach przyjęcia weselnego

Drewniane pudełko na koperty – jakie wybrać?

Drewniana skrzynka na koperty jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem. Takie pudełko wykonane z drewna jest ponadczasowe i pasuje do każdego stylu wesela. Kształt pojemnika zależy od wyboru i gustu pary młodej. Może to być miniatura skrzyni na owoce, elegancka szkatułka ze złotym wykończeniem lub wygrawerowaną datą ślubu i wesela. Możesz też zdecydować się na drewnianą skarbonę. Jeśli przyozdobisz ją białą koronką, uzyskasz rustykalny efekt. Jeśli zaś będzie ona prosta i bez większych ozdób, idealnie wpasuje się do stylu minimalistycznego.

Szklane pudełko na weselu w stylu glamour

Szklane szkatułki są w ostatnich latach bardzo modne. Można je wykorzystać jako gadżet, w którym będziesz przechowywać obrączki przed złożeniem przysięgi. Ich innym wykorzystaniem jest właśnie przechowywanie kartek z życzeniami. Przedmiot ten sam w sobie jest gustowny. Szklane pudełka są wykończone złotem lub srebrem. Dostępne są też takie, których krawędzie stworzone są z drewnianych listewek. Ciekawym pomysłem na trzymanie kopert może być też szklana kula. Dzięki szkłu uzyskasz oszałamiający efekt glamour. Dlatego szklane szkatuły polecane są wszystkim, którzy planują uroczystość w tym stylu.

Czy pudełko na koperty weselne może być kartonowe?

Pudełko do przechowywania kopert może być jedynie kartonikiem. Kwadratowym, okrągłym lub prostokątnym. Oklej je papierem, który będzie pasować do papeterii ślubnej i weselnej. Może też być ozdobione imionami młodej pary i datą ślubu. Takie personalizowane pudełko będzie również wspaniałą pamiątką. Jest nie tylko praktyczne, ale i przepiękne!

Sprawdź!
Serwetki ślubne – elegancki element dekoracyjny każdego stołu weselnego. Przeczytaj poradnik i sprawdź jak je wybrać!

W pudełku na koperty weselne możesz trzymać telegramy już po weselu. Z pewnością będą one bardzo sentymentalną pamiątką, po którą nieraz sięgniesz, by móc powspominać ten wyjątkowy dzień. Dlatego pudełko warto spersonalizować i wybrać takie, które będzie cieszyć oko jeszcze przez długi czas po ślubie.

Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
plan wesela

Do czego służy harmonogram dnia ślubu? W jaki sposób stworzyć idealny plan wesela?

Next Article
fryzura dla druhny

Fryzura dla druhny – modne fryzury na wesele dla świadkowej. Weselne upięcia dla włosów krótkich, średnich i długich

Related Posts