Zagęszczenie włosów – jaka metoda najlepsza?

Alicja Kamińska
Zagęszczenie włosów jaka metoda najlepsza

Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych zabiegów zagęszczania włosów w Łodzi w Klinice Novoderm. Metoda polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem zawierającym kwas hialuronowy i kompleks 7 peptydów.

Pełna kuracja trwa 2 miesiące, w czasie których wykonuje się 4 serie iniekcji. W tej metodzie zastosowana jest unikatowa technologia powolnego uwalniania substancji aktywnych (Sustained Release Technology). Dzięki niej proces penetracji tkanek przez substancje aktywne trwa nieprzerwanie przez około 2 tygodnie po iniekcji. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie zabiegu uzupełniającego po ok. 6 miesiącach od zakończenia terapii.

Dr Cyj Hair Filler pozwala na osiągnięcie następujących efektów:

  • powstrzymanie wypadania włosów,
  • skuteczna walka z łysieniem plackowatym i androgenowym,
  • przyspieszenie porostu włosów,
  • pogrubienie struktury pojedynczych włosów,
  • zagęszczenie owłosienia w miejscu zabiegowym,
  • rewitalizacja mieszków włosowych.

Procedura Dr Cyj Hair Filler jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Cienkie igły są wprowadzane płytko pod skórę pacjenta, dzięki czemu nie czuje on dyskomfortu. Nie ma konieczności zastosowania znieczulenia. Efekty uboczne, w postaci zgrubień podskórnych i delikatnego swędzenia w miejscach iniekcji ustępują samoistnie po kilku dniach od zabiegu. 

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Innym zabiegiem na porost włosów, na który warto zwrócić uwagę, jest mezoterapia mikroigłowa osoczem bogatopłytkowym. Procedura jest bardzo zbliżona do terapii peptydowej, jednak w tym przypadku preparat wykorzystywany do iniekcji zostaje pozyskany z krwi obwodowej pacjenta. Osocze bogatopłytkowe zawiera tzw. czynniki wzrostu, które działają regenerująco na tkanki. Jednym z efektów takiego zabiegu jest pobudzenie porostu włosów.

Sprawdź!
Ślub w innej parafii – co musisz zrobić?

Procedura rozpoczyna się od pobrania ok. 100 ml krwi obwodowej pacjenta. Odbywa się to podobnie, jak pobranie próbki do analizy w laboratorium. Uzyskany materiał zostaje następnie przefiltrowany i oczyszczony. Powstały w ten sposób preparat wstrzykuje się płytko pod skórę w miejscach, gdzie włosy są przerzedzone.

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym to:

  • zagęszczanie włosów,
  • poprawa ukrwienia cebulek,
  • pobudzenie regeneracji mieszków włosowych
  • wzmocnienie łodyg włosowych.

Rezultaty terapii są widoczne już po pierwszej sesji (uwidaczniają się stopniowo w ciągu 2-3 tygodni po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej). Zaleca się jednak kilkukrotne powtórzenie procedury, aby uzyskać optymalne odżywienie tkanek. Częstotliwość zabiegów jest określana przez specjalistę na podstawie wieku pacjenta, stanu jego owłosienia oraz potrzeb jego skóry.

Zabieg jest małoinwazyjny i bezbolesny – wykonuje się go przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego). Nie wymaga rekonwalescencji i nie wiąże się z ryzykiem powikłań.

Przeszczep włosów

Najbardziej efektywnym, ale również inwazyjnym sposobem na zagęszczenie włosów jest przeszczep. W Klinice Novoderm w Łodzi (https://novoderm.pl/kontakt/) wykonuje się go najnowocześniejszą metodą WAW FUE.

Innowacyjność tej procedury polega na zastosowaniu ostrza w kształcie trąbki (trumpet punch). Łączy ono w sobie aż 2 narzędzia – ostre i tępe –  które razem umożliwiają nacięcie skóry głowy i wydobycie z niej mieszka włosowego bez ryzyka jego uszkodzenia. Aplikowanie pozyskanych draftów do miejsc docelowych również odbywa się w bezpieczny sposób, bez utraty materiału.

Metoda WAW FUE cieszy się uznaniem specjalistów na całym świecie. Zabiegi mezoterapii igłowej przy użyciu preparatu Dr Cyj Hair Filler czy osocza bogatopłytkowego mogą być stosowadzane jako skuteczna terapia wspomagająca dla przeszczepu włosów.

Sprawdź!
Piękne cytaty o małżeństwie. Zbiór sentencji i najlepszych cytatów o miłości
Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Muchy ślubne

Muchy ślubne – czy warto wybierać je zamiast krawata? Sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat

Next Article
Wolne na ślub i wesele

Czy trzeba brać urlop na ślub i wesele? Jak załatwić wolne w pracy?

Related Posts