Depilacja laserowa – czym różni się od innych metod usuwania owłosienia?

Alicja Kamińska
depilacja laserowa

Jedynie depilacja laserowa w Katowicach  uznawana jest za metodę trwałą. Jakie są różnice między zabiegiem laserowym a tradycyjną depilacją?

Depilacja laserowa a inne metody usuwania owłosienia

Takie metody usuwania owłosienia, jak wyrywanie, woskowanie czy golenie mogą prowadzić do wrastania włosków. Golenie zbyt blisko skóry przyczynia się do cofania się zakrzywionych włosów pod powierzchnię i przebijania ścian mieszka. Włosy mogą wtedy odrastać krzywo i rosnąć pod powierzchnią skóry, powodując silne stany zapalne i krostki. Mówimy wówczas o wrastaniu włosów. W przypadku depilacji laserowej nie ma takiej możliwości. Zabieg polega bowiem na całkowitym usunięciu włosa, wraz z jego macierzą, dzięki czemu nie ma możliwości jego ponownego wzrostu, ani wrastania w skórę.

Przy wyborze odpowiedniej metody depilacji ważne jest również zwrócenie uwagi na lokalizację owłosienia. Miejsca najbardziej wrażliwe wymagają delikatnych, ale skutecznych zabiegów, takich właśnie, jak depilacja laserowa – podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach. Nowoczesne lasery do depilacji np. Thunder MT dostosowane są do usuwania owłosienia z dowolnych partii ciała. Dzięki różnym końcówkom i parametrom tych urządzeń możliwa jest efektywna, bezpieczna i mało bolesna depilacja laserowa bikini, pach czy nawet twarzy.

Jakie są zalety laserowej depilacji?

Działanie depilacji laserowej polega na skierowaniu wiązki lasera do mieszka włosowego, gdzie pigment włosa (melanina) pochłaniany jest przez światło i następuje trwałe zniszczenie włoska. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania włosów.  

Sprawdź!
Sukienka na wesele – jak wybrać idealną? 5 praktycznych wskazówek

Dzięki nowoczesnym laserom do depilacji możliwe jest już nie tylko usuwanie wyrazistych, ciemnych włosków, ale też jasnych – rudych, blond czy siwych. Co więcej, możliwe jest też wykonywanie laserowej depilacji u osób o ciemnej karnacji, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia.

Laserowe usuwanie owłosienia jest bezpieczne i mało bolesne. Lasery wyposażone są w skuteczne systemy chłodzenia skóry, a wiązka światła trafia precyzyjnie w mieszek włosowy, nie wchodząc w kontakt ze skórą i nie uszkadzając jej. Co prawda po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry na depilowanym obszarze, ale bardzo szybko znika.

Depilacja laserowa w Katowicach jest szybka i niezawodna. Po jednej sesji można pozbyć się około 30% owłosienia z danego obszaru. Dla osiągnięcia pełnego efektu konieczne jest wykonanie zalecanej przez specjalistę serii zabiegów, która może różnić się w zależności od osoby. Na przebieg leczenia wpływ mają takie czynniki, jak: depilowany obszar ciała, kolor i grubość włosów, gospodarka hormonalna, przyjmowane leki. Zabiegi wykonuje się w seriach po minimum 4 powtórzenia, a najlepiej 6-8 lub więcej. Takie postępowanie przynosi najtrwalsze rezultaty. Z każdym zabiegiem włosy odrastają cieńsze i delikatniejsze, jest ich zdecydowanie mniej.

Czy laser do depilacji usuwa włosy na zawsze?

Depilacja laserowa uznawana jest przez kosmetologów i dermatologów za trwałą metodę depilacji. Chociaż nie daje pełnej gwarancji, że na danym obszarze nie pojawią się już nigdy żadne włosy, to możesz być pewna, że nie odrosną już w takiej samej ilości. Oczywiście nawet po wykonaniu pełnej serii zalecanych zabiegów mogą gdzieniegdzie pojawić się drobne włoski. Aby zachować gładkość i jedwabistość skóry, zaleca się wykonywanie 1-2 zabiegów przypominających w roku.

Sprawdź!
Czy warto przeznaczyć gotówkę z prezentów weselnych na zakup mieszkania?

Więcej na temat depilacji laserowej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Sukienka na wesele – jak wybrać idealną? 5 praktycznych wskazówek

Next Article

Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców

Related Posts